Opel Özel Ve Yetkili Servisleri Değerlendirmek

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle geçmiş olsun konunun bu başlık altında olmasını uygun gördüm umarım sizin içinde sakıncası yoktur. Saygılar.

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denizlideki Opelcilerin Dikkatine !

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır,
Selam Denizli li opel kullanıcıları, bu bir uyarıdır !
Aracımdaki şarj dinamosu arızası için gittiğim YÜCE OTOMOTİV (otomat karşısında) şarj sorunumu 120 liraya hallettiler ama bu defa da şarj dinamosu rahatsız edici bir ses yapmaya başladı. Tekrar gittim "tamir ettiğiniz yerden ses geliyor" diye, bu başka bir sorun diyerek 100 lira daha alarak tekrar şarj dinamomu tamir ettiler. Ertesi gün tekrar ses yapmaya başladı şarj dinamosu, ve yine gittim aynı yere, bu defada dediler ki "gergi ayağı değişmesi gerekiyor".
"E o zaman dedim benim şarj dinamoma ettiğim masraflar boşaymış" dedim.
Tabi ki kabul etmediler, ve gergi ayağı değişimi masrafını (150 lira) da bana yüklediler.
Belki gergi ayağı değişince gene geçmeyecek ses, bu defada başka bir şeyi değiştirip gene mi benden para alır bu adamlar dedim ve VERDİĞİM PARALARI VE HAKKIMI HELAL ETMEDİĞİMİ SÖYLEYEREKTEN uzaklaştım onlardan.

YÜCE OTOMOTİV (otomat karşısı)
Sakın yanılıp şaşırıpta gitmeyin buraya, adamların hiç birşeyden anladıkları yok ve resmen soyguncular. Ben yandım siz yanmayın.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır,
Selam Denizli li opel kullanıcıları, bu bir uyarıdır !
Aracımdaki şarj dinamosu arızası için gittiğim YÜCE OTOMOTİV (otomat karşısında) şarj sorunumu 120 liraya hallettiler ama bu defa da şarj dinamosu rahatsız edici bir ses yapmaya başladı. Tekrar gittim "tamir ettiğiniz yerden ses geliyor" diye, bu başka bir sorun diyerek 100 lira daha alarak tekrar şarj dinamomu tamir ettiler. Ertesi gün tekrar ses yapmaya başladı şarj dinamosu, ve yine gittim aynı yere, bu defada dediler ki "gergi ayağı değişmesi gerekiyor".
"E o zaman dedim benim şarj dinamoma ettiğim masraflar boşaymış" dedim.
Tabi ki kabul etmediler, ve gergi ayağı değişimi masrafını (150 lira) da bana yüklediler.
Belki gergi ayağı değişince gene geçmeyecek ses, bu defada başka bir şeyi değiştirip gene mi benden para alır bu adamlar dedim ve VERDİĞİM PARALARI VE HAKKIMI HELAL ETMEDİĞİMİ SÖYLEYEREKTEN uzaklaştım onlardan.

YÜCE OTOMOTİV (otomat karşısı)
Sakın yanılıp şaşırıpta gitmeyin buraya, adamların hiç birşeyden anladıkları yok ve resmen soyguncular. Ben yandım siz yanmayın.

Şimdi burada bir firma ismi geçiyor burada bu firma adına değilde direk firma adını vermeniz yerinde olur çünkü başka alakasız kişilerin zarar görmesine engel olmak gerek.

muzaffer16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yararlı olur. koca bursa da adam gibi işini yapan ekonomik opel ustası yok. 1-2 tane var onlarda servis (opel neskar) gibi çalışıyor

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ankara opak opel yetkılı servıse gıdıyorum cok memnunum cok ılgılı ver yardımcılar

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa d dizel bakım için servislerin kazık fiyatları

İstanbulda avrupa yakasındaki bir servis telefonda ortalama bakım fiyatının %20 indirimli olarak 640 TL olacağını belirtti, aslında fiyat servislere göre normal sayılabilir neyse diyerek kabul ettim. Bakımda ön balataların bitmiş olduğu söylendi. sonra ne kadar olacak dedim ortalama 700 küsür olur dediler. 750 kadar olsa ona da razı gelecektim
ancak faturanın %20 indirimli halinde bile 880 TL tutmasından sonra servislere pek güvenim kalmadı. Zaten bundan sonrada servise zor uğrarım. Müşteriyi yolunacak tavuk olarak gören bu anlayışı kınıyorum.

fatura aşağıdaki gibi kesildi. aracını bakıma götürmeyi düşünenler şok yaşamasın diye yazıyorum:

1,3,5, yıl ve sonrası kontrol:150 TL
ATK hizmet bedeli:3.9 TL
Ön diskli fren balatalarının değişimi : 68 TL
sarf malzeme: 9.9 TL
polen fitlresi: 47,71 TL
ön fren balataları: 227,24 TL
hava filtresi: 60,62 TL
yakıt filtresi 125, 44 TL
yağ filtresi:60.97 TL
motor yağı 5w30 : 120 TL
cam suyu: 4,25 TL
Balata spreyi: 7,68 TL

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Telefonda fazla fiyat veriyorlar zman zaman.

Benim 307'e triger değişimi dahil 80000 km periyodik bakımına 1040 lira ödedim yetkili serviste.

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da filtreler, yağ, buji ve fren hidroliği değişimi için 550 tl. fiyat verdiler. İşte bende sebeple malzemeleri kendim temin edip dışarıda yaptırmaya karar verdim. Orjinal filtreler 90, kaliteli yağ 100, fren hidroliği 10, orjinal bujiler 40 birde üstüne 50-60 işçilik versem 300 gibi bir rakama gelirki yine 250 tl kar ederim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbulda avrupa yakasındaki bir servis telefonda ortalama bakım fiyatının %20 indirimli olarak 640 TL olacağını belirtti, aslında fiyat servislere göre normal sayılabilir neyse diyerek kabul ettim. Bakımda ön balataların bitmiş olduğu söylendi. sonra ne kadar olacak dedim ortalama 700 küsür olur dediler. 750 kadar olsa ona da razı gelecektim
ancak faturanın %20 indirimli halinde bile 880 TL tutmasından sonra servislere pek güvenim kalmadı. Zaten bundan sonrada servise zor uğrarım. Müşteriyi yolunacak tavuk olarak gören bu anlayışı kınıyorum.

fatura aşağıdaki gibi kesildi. aracını bakıma götürmeyi düşünenler şok yaşamasın diye yazıyorum:

1,3,5, yıl ve sonrası kontrol:150 TL
ATK hizmet bedeli:3.9 TL
Ön diskli fren balatalarının değişimi : 68 TL
sarf malzeme: 9.9 TL
polen fitlresi: 47,71 TL
ön fren balataları: 227,24 TL
hava filtresi: 60,62 TL
yakıt filtresi 125, 44 TL
yağ filtresi:60.97 TL
motor yağı 5w30 : 120 TL
cam suyu: 4,25 TL
Balata spreyi: 7,68 TL