opel mi vw mi

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kendi kendinize çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, çok fazla VW görüyorsanız bu kadar insanın bir bildiği vardır değil mi? Passat'a binen kişi DAHA AZ para verip kesinlikle bir Vectra alabilir(di)! Ama her Vectra sahibi Passat alamaz, çünkü pahalı ve buna rağmen VW çok var, bir de böyle düşünün... Hiç kulllanmamışsınız ama belki bir gün kullandığınızda hak verirsiniz.

OPEL çocukluk hayalimdir ve şuanda da kullanmaktayım ama her iki aracı da kullandım ve gerçekten VW farklı diyorum:

Prestij Standart ;)

Size göre Vw'nin farklı olmasındaki somut taraflar nelerdir? Golf V kullanmıştım sürüşü eğlenceli bir araç, ama sahip olmadan insan net bir karşılaştırma yapamıyor. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

öndereis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hee bu arada kimi arkdaşlar yazmış vw bir önde diye alakası yok ben 3 sene vw golf 4 kasa kullandım. özellik bakımından opel astradan üstün ama opel astra daha kemikli bir araba seri araba bence kullanırken daha çok zevk alıyosun opel de. inanırmısınız vw golf varken 3 hafta bir sanyiye uğruyodum kibar araba sert kullanmaya gelmiyor.. bide yolda giderken torpidan çok ses geliyo. dayımda 2010 moel vw caddy var kasise giriyodum ondan bile tak tuk gacur gucur sesler geliyor OPEL bence daha güzel araba vwgene göre tabi zevkler ve renkler tartışılmaz.

öndereis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sene golf kullanmış biri olarak vw golf göründüğü gibi bir araba değil emin olun.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kendi kendinize çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, çok fazla VW görüyorsanız bu kadar insanın bir bildiği vardır değil mi? Passat'a binen kişi DAHA AZ para verip kesinlikle bir Vectra alabilir(di)! Ama her Vectra sahibi Passat alamaz, çünkü pahalı ve buna rağmen VW çok var, bir de böyle düşünün... Hiç kulllanmamışsınız ama belki bir gün kullandığınızda hak verirsiniz.

OPEL çocukluk hayalimdir ve şuanda da kullanmaktayım ama her iki aracı da kullandım ve gerçekten VW farklı diyorum:

Prestij Standart ;)

ben vw nin her aracını kullandım hatta bettle ından tutunda sharan gibi az görülen modellerinide kullandım eos uda buna dahil burdaki sorun vw nin iyi yada kötü olması değil..

siz benim dediğimi sanırım tam anlamamışsınız benim önceki aracım bmw idi 3.20 onu almadan önce bana dedikleri git passat al oldu almam dedim bmw yi sattım gene bana dedikleri git passat al oldu ben gene almam dedim vectrayı aldım.

vectranın fiyatınada piyasada passat kaynıyor passatı öyle pahalı bir araba gibi lanse etmişsiniz sanki vectra alan adamın gücü passatı almaya yetmediği için vectra alıyormuş gibisinden öyle bir şey yok sanırım piyasalardan pek haberiniz yok..

bu gün 2006 vectra ile 2006 passatın 1.6 benzinlilerinin fiyatı hemen hemen aynıdır ben alırkende aynıydı yani alabilirdim benzinli 1.6 comfortline kaynıyordu almadım bu benim seçimimdi yani gücüm yada para yetmediği için değil..

bir aracın çok satmasıda o insanların bir şey bildiği anlamına pek gelmez bu sadece sürü psikolojisidir araba alıcam ne alıyım vw al olay bu.. halkımız tek düze ne yazık ki fazla renkleri sevmiyor kimse opeli geçdim git subaru al demiyor yada mazda al demiyor aldaromeo al demiyor fiks vw al..

yani bir taksiciye sorsan taksi ne alıyım derki fiks accent al der
bir şirkete araba alıcak olsan taşıma içinse fiks doblo al binek içinse fiks megan al derler.. işde vw nin satma nedenide budur.. tamamen sürü psikolojisi.. vw asla kötü demiyorum güzel arabları var sağlamdır motorları iyidir sorunsuzdur ama satmasının esas nedeni budur.. milletin ağzına dolanmış tekerleme gibi laflar yüzünden satıyor..

ben şahsen altımda passat olupda ışıklarda yanımda jetta diğer yanımda passat arkamda bir passat daha olucağına bir otoparka girdiğimde 10 arabanın 7 si jetta passat olucaksa ben o arabayı hiç sürmiyim daha iyi o kadar sıradan bir şeyki o sıradanlığın o sürünün bir parçası oluyorsunuz birde başka rengi yokmu onuda bilmiyorum bütün şu jetta passatların rengide hep aynı daha bir tane kırmızı mavi farklı bir renk görmedim hep fiks siyah yada koyu lacivert tonları.. hani sıradanlığı geçdim insan bari diğerlerinden farkım olsun farklı bir renk alıyım der oda yok..

yılda en azından 3-4 defa birileri yanıma gelip bir otoparkda benzinlikde falan arabam hakkında sorular soruyor bu bile benim için fark.. insanlar yollarda fazla görmedikleri için merak ediyorlar soruyorlar..

prestij olayına gelince yapmayın lütfen bunu vw için demeyin vw nin açılımı halk aracıdır halk aracı ismi olan bir markanın nasıl bir prestiji olabilir mantığına üretim amacına isminin anlamına ters..

hani bmw deseniz tamam derim mercedes audi deseniz tamam derim.. saab deseniz tamam derim.. hani jaguar deseniz tamam derim..

vw nin neyi prestiji olucak halk arabası işde :) her kez alıyor bir gün zincirlikuyuya yolunuz düşerse gelin bakın bir çok jetta taksi var yani prestjli arabadan taksi oluyorsa epey prestiji yerlere düşmüş demekdir...

öndereis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz benim dediğimi sanırım tam anlamamışsınız benim önceki aracım bmw idi 3.20 onu almadan önce bana dedikleri git passat al oldu almam dedim bmw yi sattım gene bana dedikleri git passat al oldu ben gene almam dedim vectrayı aldım.

vectranın fiyatınada piyasada passat kaynıyor passatı öyle pahalı bir araba gibi lanse etmişsiniz sanki vectra alan adamın gücü passatı almaya yetmediği için vectra alıyormuş gibisinden öyle bir şey yok sanırım piyasalardan pek haberiniz yok..

bu gün 2006 vectra ile 2006 passatın 1.6 benzinlilerinin fiyatı hemen hemen aynıdır ben alırkende aynıydı yani alabilirdim benzinli 1.6 comfortline kaynıyordu almadım bu benim seçimimdi yani gücüm yada para yetmediği için değil..

bir aracın çok satmasıda o insanların bir şey bildiği anlamına pek gelmez bu sadece sürü psikolojisidir araba alıcam ne alıyım vw al olay bu.. halkımız tek düze ne yazık ki fazla renkleri sevmiyor kimse opeli geçdim git subaru al demiyor yada mazda al demiyor aldaromeo al demiyor fiks vw al..

yani bir taksiciye sorsan taksi ne alıyım derki fiks accent al der
bir şirkete araba alıcak olsan taşıma içinse fiks doblo al binek içinse fiks megan al derler.. işde vw nin satma nedenide budur.. tamamen sürü psikolojisi.. vw asla kötü demiyorum güzel arabları var sağlamdır motorları iyidir sorunsuzdur ama satmasının esas nedeni budur.. milletin ağzına dolanmış tekerleme gibi laflar yüzünden satıyor..

ben şahsen altımda passat olupda ışıklarda yanımda jetta diğer yanımda passat arkamda bir passat daha olucağına bir otoparka girdiğimde 10 arabanın 7 si jetta passat olucaksa ben o arabayı hiç sürmiyim daha iyi o kadar sıradan bir şeyki o sıradanlığın o sürünün bir parçası oluyorsunuz birde başka rengi yokmu onuda bilmiyorum bütün şu jetta passatların rengide hep aynı daha bir tane kırmızı mavi farklı bir renk görmedim hep fiks siyah yada koyu lacivert tonları.. hani sıradanlığı geçdim insan bari diğerlerinden farkım olsun farklı bir renk alıyım der oda yok..

yılda en azından 3-4 defa birileri yanıma gelip bir otoparkda benzinlikde falan arabam hakkında sorular soruyor bu bile benim için fark.. insanlar yollarda fazla görmedikleri için merak ediyorlar soruyorlar..

prestij olayına gelince yapmayın lütfen bunu vw için demeyin vw nin açılımı halk aracıdır halk aracı ismi olan bir markanın nasıl bir prestiji olabilir mantığına üretim amacına isminin anlamına ters..

hani bmw deseniz tamam derim mercedes audi deseniz tamam derim.. saab deseniz tamam derim.. hani jaguar deseniz tamam derim..

vw nin neyi prestiji olucak halk arabası işde :) her kez alıyor bir gün zincirlikuyuya yolunuz düşerse gelin bakın bir çok jetta taksi var yani prestjli arabadan taksi oluyorsa epey prestiji yerlere düşmüş demekdir...[/QUOTE]

söylediklierinze aynen katılıyorum

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben vw nin her aracını kullandım hatta bettle ından tutunda sharan gibi az görülen modellerinide kullandım eos uda buna dahil burdaki sorun vw nin iyi yada kötü olması değil..

Siz benim dediğimi sanırım tam anlamamışsınız benim önceki aracım bmw idi 3.20 onu almadan önce bana dedikleri git passat al oldu almam dedim bmw yi sattım gene bana dedikleri git passat al oldu ben gene almam dedim vectrayı aldım.

Vectranın fiyatınada piyasada passat kaynıyor passatı öyle pahalı bir araba gibi lanse etmişsiniz sanki vectra alan adamın gücü passatı almaya yetmediği için vectra alıyormuş gibisinden öyle bir şey yok sanırım piyasalardan pek haberiniz yok..

Bu gün 2006 vectra ile 2006 passatın 1.6 benzinlilerinin fiyatı hemen hemen aynıdır ben alırkende aynıydı yani alabilirdim benzinli 1.6 comfortline kaynıyordu almadım bu benim seçimimdi yani gücüm yada para yetmediği için değil..

Bir aracın çok satmasıda o insanların bir şey bildiği anlamına pek gelmez bu sadece sürü psikolojisidir araba alıcam ne alıyım vw al olay bu.. Halkımız tek düze ne yazık ki fazla renkleri sevmiyor kimse opeli geçdim git subaru al demiyor yada mazda al demiyor aldaromeo al demiyor fiks vw al..

Yani bir taksiciye sorsan taksi ne alıyım derki fiks accent al der
bir şirkete araba alıcak olsan taşıma içinse fiks doblo al binek içinse fiks megan al derler.. Işde vw nin satma nedenide budur.. Tamamen sürü psikolojisi.. Vw asla kötü demiyorum güzel arabları var sağlamdır motorları iyidir sorunsuzdur ama satmasının esas nedeni budur.. Milletin ağzına dolanmış tekerleme gibi laflar yüzünden satıyor..

Ben şahsen altımda passat olupda ışıklarda yanımda jetta diğer yanımda passat arkamda bir passat daha olucağına bir otoparka girdiğimde 10 arabanın 7 si jetta passat olucaksa ben o arabayı hiç sürmiyim daha iyi o kadar sıradan bir şeyki o sıradanlığın o sürünün bir parçası oluyorsunuz birde başka rengi yokmu onuda bilmiyorum bütün şu jetta passatların rengide hep aynı daha bir tane kırmızı mavi farklı bir renk görmedim hep fiks siyah yada koyu lacivert tonları.. Hani sıradanlığı geçdim insan bari diğerlerinden farkım olsun farklı bir renk alıyım der oda yok..

Yılda en azından 3-4 defa birileri yanıma gelip bir otoparkda benzinlikde falan arabam hakkında sorular soruyor bu bile benim için fark.. Insanlar yollarda fazla görmedikleri için merak ediyorlar soruyorlar..

Prestij olayına gelince yapmayın lütfen bunu vw için demeyin vw nin açılımı halk aracıdır halk aracı ismi olan bir markanın nasıl bir prestiji olabilir mantığına üretim amacına isminin anlamına ters..

Hani bmw deseniz tamam derim mercedes audi deseniz tamam derim.. Saab deseniz tamam derim.. Hani jaguar deseniz tamam derim..

Vw nin neyi prestiji olucak halk arabası işde :) her kez alıyor bir gün zincirlikuyuya yolunuz düşerse gelin bakın bir çok jetta taksi var yani prestjli arabadan taksi oluyorsa epey prestiji yerlere düşmüş demekdir...
++342057092384

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
gene 2 alman arasında kaldık :D
ben vw diyorum sadece anket olduğu için fikrimi yazdım...
düşüncelerimide tartışmalara dahil olmamak için yazmıyorum =)
opel forumunda opel vw forumunda vw çıkar boş tartışma :D

Son düzenleme:

.:R

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok haklı noktalarınız var ama yazdıklarımı pek dikkatli okumamışsınız anlaşılan.

Maddi kısmı yanlış değerlendirmişsiniz, elbette serveti olan biri bile Passat veya çok daha üstün bir marka yerine OPEL Vectra alabilir, bu zevk meselesidir ama Passat, Vectra'dan pahalı olduğuna göre ve çok sayıda mevcut olduğuna göre insanlar onu seçiyor demektir. Yani bu insanlar pahalı olmasına rağmen (hatta sizin dediğinize göre fiyatı aynıysa bile) Passatı tercih etmişler, isteselerdi rahatlıkla vectra alabilrlerdi. Ancak Vectra almış bir kişi (yukarıda belirttiğim gibi zevk için almamış ise) maddiyattan dolayı Passat alamayabilir bunu belirttim. (Zamanındaki 0 km vectra ve passat'tan bahsediyorum) Bunu bir kenara bırakalım...

Hakan Bey: Madem VW bir sürü psikolojisi ürünü ?

1. (Etrafınızda çok gördüğünüze göre) Neden sizin tabirinizle sürü psikolojisi içinde olan bu insanlar Vectra için değil de Passat için bu psikolojiye bürünmüşler?

2. Madem sürü psikolojisiyle VW alıyor insanlar, o halde şirketler neden VW Caddy varken, sizin de blirttiğiniz gibi Fiat Doblo alıyorlar? Binek taşımacılar niçin Jetta değil de Megane alıyor? Zincirlikuyuıdakiler neden Accent yerine Jetta demişler? Ben neden yıllarca VW kullanmama rağmen şuan OPEL kullanıyorum?

ÇÜNKÜ bunun adı sürü psikojisi değil TERCİHdir... Ve birçok insanın aynı şeyi tercih etmesinin adı asla sürü psikojisi değildir. Eğer öyle olsaydı her alanda VW tercih ederlerdi değil mi? ;)

Bu arada 2. el piyasasını değil Passat ve Vectra zamanının 0 km fiyatlarını baz alın çünkü 2. el de çok değişken fiyatlara araç bulablirsiniz, fiyatlar aracın durumuna bağlı o yüzden en adil karşılaştırma 0 km araç fiyatlarında olur.

Passatı çok pahalı bir araç gibi mi lanse etmişim: En ucuz passat (Trendline - tsi) 53.500 En donanımlısı ise (Higline tdi Bluemotion) 98.000 tl. (Yaklaşık 110.000 Tl olan CC modelini saymıyorum bile) Bunlar bence oldukça iyi rakamlar çünkü sizin prestij temsilcilerinizden olan bazı Mercedes C serisi fiyatları da bu seviyelerde :)

Vee prestij...

Konumuz VW ve Mercedes değil ki? Ya da VW ve Jaguar?
Konu VW ve OPEL:
Lütfen objektif bakın: Biri GOLF biri ASTRA, prestij hangisinde? Biri Vectra biri Passat, prestij hangisinde? Biri Insignia biri Passat CC, prestij hangisinde? Ve PHAETON, prestij hangisinde demiyorum çünkü adı geçtiği an prestij hep onda...

TAXAMERA, bu adı duydunuz mu daha önce?
Duymadıysanız hemen söyleyeyim Almanya sokaklarında son model bir TAXI OLAN PORSCHE PANAMERA... Sizin Prestij olarak gösterdiğiniz Mercedes Taksi olarak orada kum gibi sokaklarda? Koskoca PORSCHE ve sizin prestij temsilcilerinizden olan Mercedes Taksi olarak yollardaysa Jetta, VW prestijini nasıl düşürsün? Taksi ve Prestij konusunsa başka yoruma gerek var mı? :)

Audi konusuna hiç dokunmuyorum bile çünkü açın bakın kaputunun altında ne var? Tasarımcıları kim? V.A.G sözcüğünün açılı mı nedir? Audi prestijliyse bu soruların cevabı size ''Halk Arabası''nın ne demek olduğunu gösterecektir...

Yanlış anlamayın olaya fanatizm gözüyle bakmıyorum, (hatta belirttiğim gibi OPEL sahibiyim ve aracımı seviyorum) sadece fikirlerimi ve kendi doğrularımı belirttim, sizin doğrularınızı ya da benim doğrularımı kimse netleştiremez çünkü ''zevkler'' yani göreceli kavramlar üzerinde tartışıyoruz... ;)

Sevgiler...

Son düzenleme:

.:R

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size göre Vw'nin farklı olmasındaki somut taraflar nelerdir? Golf V kullanmıştım sürüşü eğlenceli bir araç, ama sahip olmadan insan net bir karşılaştırma yapamıyor. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Merhaba Uğur Bey

Direkt marka bazından ziyade aynı sınıflarda olan GOLF V ve ASTRA H modeli üzerine yorum yapıyorum... (ikisine de sahip oldum)

İlk somut yan Görsellik, GOLF V çok daha çekici duruyor bana göre.

Ayrıca GOLF'un çok kaliteli detayları var.

Mesela GOLF V'in hiçbir modelinde ve donanımında donanımında kampanalı fren sistemi ve otomatik olmayan (çevirmeli / kollu) arka cam yok ama Astra da var.

Seyir halindeyken ses yapmaması için sileceklerin kaputun içine gömülmesi ve servis moduna almadan sileceklerin kalkmaması düşünülmüş bir kalite örneği.

Sıkışmalara karşı otomatik kapanan camın bir dirençle karşılaştığında güvenlik açısından derhal inişe geçmesi de öyle.

ASR ya da ESP modele göre her donanımda standart. Fren mesafesi olarak da GOLF daha üstün...

Ardından ''iç Mekan'': GOLF V Astra H'ye göre çok daha geniş ve ferah ayrıca GOLF'un arka koltuklarında sunduğu diz mesafesini muadili olan nerdeyse hiçbir C sınıfı sunamıyor. Ayrıca iki aracı yan yana koyup bagaj hacimlerine bakarsanız aradaki farkı gözle rahataça farkedebilirsiniz, buna bagaj döşemesi de dahil. Üstelik GOLF'te tam boy stepne kullanılmış...

İç mekanda detay adına masraftan kaçılmamış, kullanılan gösterge aydınlatmaları Astra da olduğu gibi sarı ampul değil, cam kaldırma düğmelerindeki aydınlatmalara kadar SMD led.

Kullanılan iç malzeme kalitesi GOLF de çok daha yüksek çünkü 2005 model GOLF'de neredeyse hiç ses yok ama 4 aylık Astra'da tıkırtılar var.

Yazılım olarak ise VAG COM ile (Bilgisayar bağlantısı) GOLF çok fonksiyonlu hale getirilebiliyor ve üzerinde çok fazla oynanabiliyor. (Örneğin: Belli bir hızın üstüne çıkıldığında kapıların kilitlenmesi, sadece bir kapının kilitlenmesi, anahtardan açma tuşuna basıldığında sadece bir kapının açılması, uzun farların %30 oranında yakılıp gündüz farları olarak kullanılması gibi)

Bunlar aklıma gelen basit SOMUT detaylar ama bu detaylar ASTRA'yı asla kötü yapmaz çünkü Astra'nın da ona göre fiyatı var...

Son düzenleme: