opel Insignia yada passat cc hangisi terciğiniz

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar söylüyorum kesinlikle araba fanatizminden yana değilimdir ama insignia varken ford diyenlere sadece arabadan ve estetikten anlamayan insanlar olarak bakarım...

inan senle aynı görüşdeyim evinde discovery channel çıkıyorsa 5. vites programında denk gelirsin çok tekrar veriyorlar adamlar insigniyayı çok yerden yere vurdular hatta benim vectrayıda vurdular işde vectranın devamı falan dediler vectranın o kötü tasarımından kurtarıp opel yeni bir başlangıç yapmaya çalışmış insignia ile ama gene başarısız olmuş falan dedi. vectra deyince aklınıza ne gelir geniş her yeri kaplama devrik milshake kutularının olduğu bir araç adam zaten sürerken yerden yere vurdu..
ve tahminimce ingilizlerin vauxhall a özel bir anti sempatileri var..
zaten opele vauxhall denmesinin nedenide 2 .dünya savaşı sonrası alman markası izlenimini yok etmek çünkü ingilizler o sıra almanlardan nefret ediyorlar opelide biliyorlar o yüzden vauxhall diye ingiliz piyasasına çıkarmışlar..

ama kişisel görüşüm insignia türkiyede satmadı sonuçda opel ben diyordumki çok satar peynir ekmek gibi çünkü opelin ödeme koşulları taksitler kampanyalar yaparak çok epey gene satar diyordum..

ben satmasa gene en kötüsü her sokakda 5 er 10 ar tane olur diyordum yok yani gene nerdeyse hiç yok..bunun fiyatlada alakalı olduğunu sanmıyorum ondan daha pahalı passattan sokaklarda 3 er 5 er tane var..

bilmiyorum bende ilk defa anlayamadım yani eminimki parasal değil çünkü opelin satış taktiğini türkyiede yapabilen firma bir renault var bir fiat adamlar 40 milyarlık aracı gerekirse ay da 1 milyara yada ayda 250 tl ye ara ödemelerle komik fiyatlara satarlar.. ama sanırım alıcısı yok arabanın insanlar altarnatiflere yöneliyor..

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göz var nizam var her şey ortada insigna ben satar diyordum hiç o kadar satış yapamadı ama her sokakda iki üç passat var.

mesela benim bulunduğum semt siteler bölgesi burda her çeşit arabadan üçer beşer tane bulunur x6 sından tutunda jaguar gibi ekstrem marka modellerine kadar yeni bir araba çıksa illa bu çevreden alan birileri olur misal 3008 çıkdı hemen üst siteden biri almış misal porsche 4 kapı panamera yı çıkarttı ikinci günü yan siteden biri almış yani burda her çeşit arabadan bulunur ..

genel itibariyle buralarda onlarca hatta komple sitelerin hepsini baz alırsak belki yüzlerce karışık passat jetta varken inanın şaka etmiyorum daha buralarda bir iki tane dışında insignia hiç görmedim..

ve discovery channelda 5.vites programında insignayı yerden yere vurdular insanlara anket yapdırdılar bir süper marketin önünde durup mondeo ve insigniayı yan yana koydular insanlara hangisini alırdınız dediler insanları hemen hemen hepsi benim izlediğim bir kadın dışında hepsi mondeoyu tercih etti..

5.vitesi bende izliyorum her hafta. O karşılaştırmayıda izledim. Marketin önünde Mondeo ile İnsignia'yı karşılaştırdılar. İnsanlara sordular. Verilen cevaplar orta noktadaydı. Adamlar tabiki Ford dediler neden dedrseniz orada aşırı bir fanatizim var. Ford'a karşılık. sürekli Ford da ford. O biraz insanları etkiliyor. Ayrıca o estetiksiz,şekilsiz,kütük mondeo'yada güzel diyenlerin zevkinden şüphe ederim.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5.vitesi bende izliyorum her hafta. O karşılaştırmayıda izledim. Marketin önünde Mondeo ile İnsignia'yı karşılaştırdılar. İnsanlara sordular. Verilen cevaplar orta noktadaydı. Adamlar tabiki Ford dediler neden dedrseniz orada aşırı bir fanatizim var. Ford'a karşılık. sürekli Ford da ford. O biraz insanları etkiliyor. Ayrıca o estetiksiz,şekilsiz,kütük mondeo'yada güzel diyenlerin zevkinden şüphe ederim.

verilen cevap orta noktada olurmu izlediysen önce insigniyaya sonra mondeo ya bindirdiler insanları binen 10 kişiden 8 i insigniada yok beyenmedim koltuğu rahatsız bakış akışı dar falan hep çamur attı sonra mondeoya bindiler hepsi harika çok konforlu çok güzel dediler sonra zaten en önemli can alıcı soruyu sordular hangisini alırdınız dedi spiker 1 kadın dışında hepsi mondeo dedi bir kadın sadece insignia dedi o kadar..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
ismini hatırlamadığım bir programda yeni Astra'yı yoldan geçen insanlara sordular.
yine aynı şekilde bindirdiler, değerlendirmelerini istediler.

burada da 1-2 kişi Golf dedi, gerisi Astra dedi.

bu sizin ne almak istediğinizle alakalı.
Golf diyenleri yada Insignia diyenleri montajda atmadıkları ne malum?

Opel'in reklamının yapılmasını istiyorlardır, övücü yorumları koyarlar, yada tam tersini.

açıkçası ben programlara pek güvenmiyorum. sadece Top Gear'a biraz önem veriyorum.
hep satılık programlar. bu araçları değerlendirmeleri için program sahiplerine ne kadar para verildiğini bilmiyoruz.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onu diyorum zaten programın bir önemi yok ama orası türkiyede değil öyle montajda falan çıkarıcaklarını hiç sanmıyorum o türkiyede olur bir zaten türk zihniyetinde olur böyle şeyler ..

ve en önemlisi ben bunu tekrar tekrar ediyorum komik taksitler kampanyalarla opel türkiyede satılırken nasıl olurda insignia hiç satmaz anlayamıyorum ben kötüde olsa iyide olsa opeldir nihayetinde illa satar diye düşünüyordum..

bunun dışında astra segmetinde kuvvetli bir araç ben bmw 1 serisi ile astranın karşılaştırmasınıda izledim 5. vitesde astrayı yere göğe sığdıramadılarki olması gerekende oydu gayet de dürüst davrandılar marka istiyorsanız illa farkım olsun istiyorsanız para batıyosa bmw alın ama gerçekden işinizi görücek araba istiyorsanız astradan şaşmayın astra gene segmentindeki liderliğini koruyor falan dedi..

yani marka sempatizanı olmamak lazım ben bu isnigia konusunda ilk çıkdığı günden beri hep diyorum hepimiz opelciyiz ama ben passatıda gördüm insigniayıda gördüm ikisinede bindim insignia öyle abartılıcak yere göğe sığdırılmıycak bir araç değilki en büyük yanılgı o segmentte araba alan alıcılar orta üst sınıfdır o segmentte motorun 180 200 beygir olması önemli değil işçilik malzeme kalitesi donanım konfor ön planda gelir ben demiyorumki insignia kötüdür passat iyidir yada tam tersi ama ben ikisinede bindim passatın iç malzeme kalitesi konforu insigniadan bence şahsi fikrim daha iyi..

sanırım bu olaylara bakış açısının yaşlada çok orantısı var yani 20 yaşında 25 yaşında bir genç haliyle performanslı güçlü araba isterken yaş ilerledikçe performans geri planda kalıyor artık konforlu rahat araba istiyorlar insanlar yani arabaya bakış açısının yaşlada çok orantısı var.. insigniayıda 20-25 yaşında bir gencin alıcağını öncelikli tercihi olucağını hiç sanmıyroum en azından benim o yaşlarda olmazdı kesinlikle..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
haziranda satış rakamı 130.000 di, satmadığı nereden çıktı :D

mart-haziran arası Çorum bayisindeki gözlemlerim, 15-20 tane Insignia geldi ve satıldı, 2 Corsa satıldı, 3-4 tane de Astra Sedan satıldı.

ben araba alacak param olsa Corsa OPC ile Insignia arasında ciddi ciddi kararsız kalırdım.
Emre sağolsun OPC ile yolculuk etme fırsatım oldu, başka bir abim sağolsun Insignia ile uzun yol tecrübemde oldu.
yaşımdan dolayı bu örneği vermek istedim.
ikisi de birbirinden keyifli. Insignia bence pek yaşa bakmıyor.
bakıyorsa bile diğer D segmentlerinden daha genç işi duruyor. aynı BMW 3 serisi gibi.
3 serisine binen birsürü genç insan var.

Son düzenleme:

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlıkle eski bir passat kullanıcısı olarak o konforu hıc bır arabada bulamadım sadece o konfora yakın olan vectra vardı onu aldım onunda zaten ozellıklerı cezbetmıstı benı aynı ozellıklı passata el degmıyordu :) kısaca passat :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haziranda satış rakamı 130.000 di, satmadığı nereden çıktı :D

mart-haziran arası Çorum bayisindeki gözlemlerim, 15-20 tane Insignia geldi ve satıldı, 2 Corsa satıldı, 3-4 tane de Astra Sedan satıldı.

ben araba alacak param olsa Corsa OPC ile Insignia arasında ciddi ciddi kararsız kalırdım.
Emre sağolsun OPC ile yolculuk etme fırsatım oldu, başka bir abim sağolsun Insignia ile uzun yol tecrübemde oldu.
yaşımdan dolayı bu örneği vermek istedim.
ikisi de birbirinden keyifli. Insignia bence pek yaşa bakmıyor.
bakıyorsa bile diğer D segmentlerinden daha genç işi duruyor. aynı BMW 3 serisi gibi.
3 serisine binen birsürü genç insan var.

sevgili arkadaşım ben şu anda istanbulun siteler açısından en yoğun bölgesindeyim nerden baksan her yer site dediğim gibi burda her çeşit araba var parasına bakmaksızın işe servise giderkende sitelerin içinden geçdiğim için arabalara gözüm çok fazla takılır burda bir ton passat var bmw mercedes bolcana audi var ama inan bir iki tane dışındaki onu gördüğümü bile hatırlamıyorum bir iki taneyi dememinde nedeni hani kıyıda köşede park halinde olabilir ondan opsiyon koydum yoksa inan hiç ama hiç insignia görmedim.

o satış rakamları neye göre hangi ülkeye göre kime göre verilmiş bilmiyorum şirketlerin her zaman satış rakamlarını şişirdiği bilenen eski bir gerçek..
ama ben garajlara ve sokaklara bakdığım ve edindiğim izlenimden hangi arabanın sattığını kağıt üstündeki rakamlardan çok daha iyi kendimce idrak edebiliyorum
insignia hiç görmüyorum bulunduğum ve çalışdığım yerde istanbulun kalbur üstü kesmi denilen bir yer zincirli kuyu burda binlerce araba vardır daha insignia bir kaç tane dışında hiç görmedim hatta bazı şirket garajlarında komple jeta ve passatlar var adamlar filo olarakmı almışlar komple bütün çalışanlarmı almış bilmiyorum ama inan insignia hiç yok.. yani gördüğümden edindiğim izlenimden türkyie manzarasınıda çıkartabiliyorum..

şu anda buralarda en çok satan araç mesela passat jetta audi her garajda 3 er 5 er tane mevcut..

benim ne audim var ne passatım ne jettam benim opelim var bunları okurken bunuda aklında bulundurmanı isterim. ;)

konuyuda şöyle bağlamak isterim dersen opel yokmu opel peynir ekmek gibi var her yerde astra özellikle astranın yeni sedanı hb i corsalar hatta zafira vectra bile bolcana var ama insignia görmedim görmüyorum yalanda diyemem var diye sırf marka sempatizanlığı yapmak için..