OPEL CORSA D gösterge sorunu

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 model 1.3cdti essentia:

-aracın mazot göstergesi bitmeye yaklaştıktan sonra alınan 30-40tl lik mazotu hiç bi şekilde görmüyo ibresi araç çalışmadıgı haline dönüyo tamamen depo boş gibi gösteriyo ve üstüne kırmızı ışıkda durunca stop ediyo araç..
60-70tl gibi mazot alınca görüyo gösterge düzeliyo ama 5dk sonra bi benzinlige girip tekrar 30tl lik mazotu yine görmüyo.. yani araç az lt yi görmüyo neden acaba bile bi arkadaş var mı?? zamanla görüyordur belki deyip aracı biraz beklettim ama gösterge yükselmiyo ama şöyle bi durumda var gösterge ibresi herhangi bi yerdeyken 30tl mazot al gösterge yükselmiyo ama o 30tl lik mazotu kullanana kadar gösterge düşmüyoda..

bide aracda donanım olarak hız sabitleyicisi yok diye biliyorum ama dügmesi var denemedim bilen biriniz var mı dügme boş mu??

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayımın corsada aynı lamba yandıktan sonra aşağı yukarı 10 lt almazsan gösterge göstermiyor. sıkıntı yok bütün corsalar böyle...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
essentiada hız sabitleyici olmaz, sinyal kolunun üzerinde hız sabitleyici butonları mevcutsa sonradan takılmış olabilir aracın ilk sahibi değilseniz. Fabrikadan hız sabitleyicili sinyal kolu gelipte hız sabitlemesinin olmaması pek mümkün değil.

Ayrıca diesel araçta çeyrek deponun altına düşmeyin hem depodaki pompaya zarar hemde bayır yukarı yada aşağıken hava çekebilir onunda mazot pompasına zararı büyük.

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun sadece düşük depo ile deyil yarım depodayken 30tl lik mazotu yine görmüyo araç 10-20tl lik mazot tamam belki görmemesi normal ama 30tl yaklaşık 7-7.5litre mazot göstergenin hiç kıpırdamaması normal degil bence acaba bi göstermek mi lazım..

hız sabitleyici göstergesi kolda degil zaten solda lambaların açıp kapandıgı yerde hız sabitleyici işareti ve tuşları var bende acaba sonradan takmamı felan gibi aklıma bişey geldi yoksa öylesine boş kalmaması için boş tuşlar mı diye düşündüm yol bilgisayarı olmadıgı için pek anlamadım kullanamadım yada öyle bişey yok sadece öylece duruyo..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun sadece düşük depo ile deyil yarım depodayken 30tl lik mazotu yine görmüyo araç 10-20tl lik mazot tamam belki görmemesi normal ama 30tl yaklaşık 7-7.5litre mazot göstergenin hiç kıpırdamaması normal degil bence acaba bi göstermek mi lazım..

hız sabitleyici göstergesi kolda degil zaten solda lambaların açıp kapandıgı yerde hız sabitleyici işareti ve tuşları var bende acaba sonradan takmamı felan gibi aklıma bişey geldi yoksa öylesine boş kalmaması için boş tuşlar mı diye düşündüm yol bilgisayarı olmadıgı için pek anlamadım kullanamadım yada öyle bişey yok sadece öylece duruyo..

öh diyorum sana :D arabadan anlıyordun 3.2 mondeodan falan bahsediyordun. daha gösterge lambası ışık şiddeti ve far yükseklik ayarı düğmesini cruise control sanıyorsun ya :D dün dayımın corsada çeyrek depo mazot vardı 15 tl aldım kımıldadı bizimkinde azıcıkta olsa :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aracın mazotunu bı kere gırtlaga kadar fulleyıp denermısın daha sonra...

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum far yukseklik ayari baska ..bu sonradan montaj edilmis gibi o ayar tuslarin yaninda 4tusdan olusuyo dun bi yere gosterdim hiz sabitleyici dedi ama kullanamiyorum (=

Her türlü denedim olmuyo az lt yi gormuyo. Bende bosa masraf etmeyim diye bi soruyum dedim...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum far yukseklik ayari baska ..bu sonradan montaj edilmis gibi o ayar tuslarin yaninda 4tusdan olusuyo dun bi yere gosterdim hiz sabitleyici dedi ama kullanamiyorum (=

Her türlü denedim olmuyo az lt yi gormuyo. Bende bosa masraf etmeyim diye bi soruyum dedim...

arkadaşım farları yaktığın butonun orda bizim corsada far yükseklik ayarı ve gösterge ışıklarının şiddetini düşürüp arttıran düğme var. başka birşey yok yani...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

far yükseklik ayarının sag tarafındaki yerden arac içi konsol ambiyans aydınlatmasının şiddeti ayarlanıyor. hız sabitleyici sembolune benzerdir.karıstırmayın.

ha kardesim sen hala var diye iddaa ediyorsan cek bi fotosunu far anahtarınında bizde görelim :))