opel corsa c cdti motorda tekleme sorunu

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun sesi bakımdan sonra bile değişmeyip gürültülü çalışıyor.Kavrama esnasında zorlanıyor ve en belirgin gözlemleyebildiğim problem araç hareket esnasındayken boşa alıp durduğumda devirde oynama var.araç 2006 opel corsa c 1.3 cdti bu şekilde problem yaşayan arakadaşlarda yardım bekliyorum.

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey 5.4 litre ile yaklaşık 60 km gittim şehir içinde eskiye nazaran fazla gibi geliyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt basınc sisteminde problem var gibi..basıncpompası veya enjektörler damlatabilir
hatta agr yakıt filitresi hatta yakıt geri dönüşüm tıkalı olabilir bunlara baktır

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre bey 5.4 litre ile yaklaşık 60 km gittim şehir içinde eskiye nazaran fazla gibi geliyor.

Hayrettin Bey, basit bir hesapla
100km de 9 litre yaktığınızı görüyorum. Kullanım tarzına ve trafiğe bağlı ama rakam bana göre çok. Selenoid valfi 1.3 lerde biraz sabıkalı duruyor, baktırmanızda yarar var.

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey, bir bosch servisine uğradığımda geri dönüş fazladır.bu sebepten olabilir dediler ve enjektör bakımının gerekli olduğunu söylediler. Fakat 250 lira istedikleri için bana fazla geldi ve üstünde durmadım.Enjektör bakımı ne kadar civarındadır?

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey selenoid valfi ne işe yarar nerdeki valftir.

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey, turbodan kaynaklı bir problemde olabilir fakat arabaya yüklendiğim zaman gidiyor, sıkıntının temelinde motorun gürültülü çalışması ve devrinde oynama olması rölantide yaklaşık 850 devir/dakika olan devir 1500 devir/dakikaya kadar çıkıp iniyor.Bu sıkıntı da motorun teklediğine işaret olarak biliyorum. Enjektör bakımı ile bilgi verebilir misiniz

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2 yolu var, basit olanı Carbon Clean dır. Enjektörler sökülmeden, arac Carbon Clean ile çalıştırılır. 70tl civarı maliyeti vardır, lakin pek etkili değildir.

2. yol ise, servise giderseniz enjektörler sökülür, Enjektörcü denilen dükkana götürülür, orada tezgaha bağlanır ve işetilirler, bu esnada temizleme, tamir yapılır. Enjektör tezgahı sahibi sök tak yapıyorsa direk oraya da gidebilirsiniz. Fiyat olarak bilgim yok ama bosch servisleri bu konuda iyilerdir. Fiyat olarak uygun yer arıyorsanız, sanayii de enjektörcü ismi ile anılan dükkanlara danışabilirsiniz.