opel corsa almayı düsünüyorum yardım edin lütfen

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam corsa almazdım. seneye %99 kasa değiştirecek. donanımı bence artık zayıf. bizde 2011 enjoy var özellikle digital klima arka camlar otomatik sunulan sınıfındaki rakiplerine göre zayıf.
yerinizde olsam fiestaya yönelebilirim. 207 1.4 hdi urban move'da olabilir. 207 gerçekten beklentimin çok üstünde çıkan bir araç oldu. amcama bakıyorum bulursam yapışcam direk...

gorkemnizam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
at ağasına göre kişner diye bir atasözü vardır, altınızdaki arabanın limitlerini ve özelliklerini bilir ve ona göre kullanırsanız hiç bir sıkıntı olmaz.
bizim corsayı oğlum kullanıyor, 3.20 BMW den inip buna bindiği için başlarda gitmiyor, rampada bayılıyor, toparlamıyor, 120 yi geçmiyor bir sürü şikayet.
sen arabayı kullanmasını bilmiyorsun dediğimde bana kızıyordu bir güne arabayı ben kullandım; 120 yi geçmeyen araba 170'ê yaklaştı, rampaları 5. vites çıktı.
sakin bir kullanıcı iseniz, genellikle şehir içi kullanacaksanız kullanım açısından hiç bir dezavantaj olmaz.
1.2 85 hp. motor şahin doğan, brodway gibi arabalardan daha performanslı bir motordur.
buradaki ayrıntı aesytronic şanzıman sistemi opel tarafından geliştirilen bir sistemdir.
manuel şanzıman ile aynıdır farkı kabaca özetlersek sadece vites değiştirme anında dedriyaja sizin yerinize beyin basar.
hangi türlü olursa olsun diğer bütün otomatik şanjımanlarda yakıt tüketimi manuel vitese göre %5-20 arasında yakıt tüketimi artarken aesytronicte %1 daha az yakar.
1.2 neresinden bakarsanız bakın ekonomi arabasıdır.
bana göre sıkıntı değilidir ama daha önce diğer sistem otomatik araba kullanan veya ilk defa otomatik araba kullanan kişilerin bazılarında 1-2 ay gibi aesytronic vitese alışma süreci olabiliyor.
bunun dışında hiç bir sıkıntısı yok. aslında bu aoaln işin özünü bilmekle veya tecrübe ile alakalı bir durum.
ben 12976 dan beri araba kullanırım 2013 yılında kendi aesytronic corsamı alıncaya kadar hayatımda bir defa otomatik vites nasıl bir şeydir diyeotomatik bir arabanın kontağını çevirip kullanmış birisi değilim.
otomatik arabayı o kadar sevmezdim. corsayı bayiden ben teslim aldım ve direk kullanmaya başladım hiç bir sıkıntı yaşamadım.
sadece sol ayağımı geriye çekip debriyaja basmadım, diğer her şey aynı.

bundan bir önceki aracım da corsa dizeldi. bu gün yeni bir corsa alsam yine dizel veya aesytronic alırım.
Easytronic hakkında hiç bilgim yok.daha önce 2003 corsa triptonik sahibiydim.sanırım triptonik kullanım gibi bir durum söz konusu easytronikte eğer yanlış anlamadıysam

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2015' e büyük ihtimal kasa değişecek. Yani sıfır diye alıp daha 6 ay olmadan araç direk eski kasa adını alacak. Yerinizde olsam ya biraz daha bekler yeni Corsayı alırdım yada yeni yüzlü araçlara bakardım(Clio gibi ).

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronic hakkında hiç bilgim yok.daha önce 2003 corsa triptonik sahibiydim.sanırım triptonik kullanım gibi bir durum söz konusu easytronikte eğer yanlış anlamadıysam

diğer otomatiklerle kullanım olarak bir farkı yok, sadece gaz veririken ayağınızı ona göre biraz alıştırmanız gerekebilir.
ilk zamanlar kısa bir süre alışma evresi olabilir

corsa d nin kasa değiştireceğini ben de biliyorum ancak kasa değiştiren her arabanın 5-6.000 lira zam yaptığı gibi yeni çıkacak olan corsa da zam yapacak ve fiyatı bu günkü güncel clio fiyatlarına benzer olur.
bu nedenle corsanın hiç bir kasası piyasada değer kaybetmedi şu andaki kasa en moder, en geniş ve en performanslı kasasıdır bu kasa hiç değer kaybetmez.
o yönden şüpheniz olmasın, ayrıca bu kasa ile bir önceki kasa arasında dağlar kadar fark varken yeni çıkacak kasanın bu kasadan çok farkı olmayacak.
astra j nin küçüğünü düşünün.

gorkemnizam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 KM araç almayı düşünüyorsanız. Haramidere Opel Satış Müdürü ARDA Bey'e selamımı iletirseniz. Size her konuda yardımcı olacaktır. Fiyat Konusundada aksesuar konusunda da.

Kullanım amacı tamamen size bağlı...
Essentia otomatik benzinli 37500 * 38000 civarındaydı geçtiğimiz hafta...
Active otomatik benzinli 41000 civarında 1.2 benzinli tabi... eğer bütçeniz sizi zorlamayacaksa bence active tercih etmeniz doğru olacaktır.
Haramideredeki erdemir opele gittim bugün nebahat hanım yardımcı oldu.corsa active 1.2 easytronic 41.200 fiyat çıkardılar bir kuruşta inmediler.fiyat konusunda esnek olabileceklerini düşünüyordum ama olmadı.başka bir opel bayisine gitmemin bana yararı olur mu acaba?

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle olur deneyin bence...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haramideredeki erdemir opele gittim bugün nebahat hanım yardımcı oldu.corsa active 1.2 easytronic 41.200 fiyat çıkardılar bir kuruşta inmediler.fiyat konusunda esnek olabileceklerini düşünüyordum ama olmadı.başka bir opel bayisine gitmemin bana yararı olur mu acaba?

başta ist. izmir ve ankara olmak üzere yakın bölgeleri arayıp pazarlık edin.
kesinlikle pişman olmazsınız.indirim durumları zaman ve şartlara göre değişse de daha düşük rakamlar alabilirsiniz.
ben aracımı 2012 aralığında izmirden %6 daha düşük fiyata almıştım.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle ulaşabileceğiniz tüm bayileri arayın, en uygun fiyat verenlere gidin pazarlık yapın. Onun üzerine de park sensörü, boya koruma vs. gibi hediyeler için pazarlık edin.

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
41 e 1,2 corsa çok pahalı, çok yakar, gitmez, donanım zayıf,
45 e 1,2 tsi dsg ibiza var yada 1,3 cdti çorsa düşünün

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
eveeeet. bütçe yine yükseltiliyor, 43'e-45'e şunu alın, kasa değişecek, benzinli değil dizel, manuel değil otomatik, 1.2 değil 1.4 vs vs, kafa bir milyon :eek: