opel corsa almayı düsünüyorum yardım edin lütfen

gorkemnizam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese iyi akşamlar
Sıfır opel corsa almayı düşünüyorum
Yardımlarınızı bekliyorum
Şimdiden teşekkürler

Essentia mı active mi olmalı otomatik düşünüyoruz.opel sitesinden baktım pek bilmiyorum hangi motor secenegi olmalı
Yardımlarınızı bekliyorum
Şimdiden teşekkürler

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Arabayı dolu istiyorsanız active, ucuz olsun istiyorsanız essentia.

yakıta az para vereyim derseniz 1.2 benzinli veya 1.3 dizel motor seçeneği, performans iyi olsun diyorsanız 1.4 benzinli.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
essientia baz donanım, active üst donanımı. tabiki durumunuz müsaitse üst donanım alın.
otomatik olarak 1.2 aesytronic ve 1.4 otomatik seçeneği var.
biraz daha fazla yakmasına rağmen hem daha performanslı hem de daha konforlu olması açısından 1.4 tavsiye ederim.
performans çok önemli değil dersen benim gibi 1.2 aesytronic alırsın. yakıtı, bandrolü, kaskosu her şeyi düşük.

gorkemnizam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans ön planda değil yakıt ve yıllık masraflar hesaplı olsun benim için yeterli.uzunca bir süre binmeyi düşünüyorum kısa yada uzun vadede çok sorun yaşarmıyım otomatik vitesten dolayı malum istanbul trafiği

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 KM araç almayı düşünüyorsanız. Haramidere Opel Satış Müdürü ARDA Bey'e selamımı iletirseniz. Size her konuda yardımcı olacaktır. Fiyat Konusundada aksesuar konusunda da.

Kullanım amacı tamamen size bağlı...
Essentia otomatik benzinli 37500 * 38000 civarındaydı geçtiğimiz hafta...
Active otomatik benzinli 41000 civarında 1.2 benzinli tabi... eğer bütçeniz sizi zorlamayacaksa bence active tercih etmeniz doğru olacaktır.

gorkemnizam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 otomatik olmasının dezavantajı ne olur peki kücük motor olması sorun oluyor mu cok

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aradaki fiyat farkı uçurum değilse Active alın.

2011 yılında sıfır 1.3 CDTI Essentia aldım, o zamanki üst donanım Enjoy ile arasında 2.500TL fark vardı. Bu fiyat farkına karşı Enjoy'un artıları:

-Deri direksiyon simidi
-Ön sis farları
-Cruise Control
-Isıtmalı aynalar
-Yol bilgisayarı
-USB girişi
-Gövde rengi kapı kolları
-Koyulaştırılmış arka camlar
-Çift taraflı katlanan arka koltuk
-Siyah B sütunu
-Bagaj içi raf.

Bunların hepsini teker teker toplasanız sırf bagaj içi raf 350TL'ydi, öte yandan CC vs. Essentia'nın beyni kabul etmiyordu.

Velhasıl sonradan 2.500TL fazla vermediğime çok pişman oldum sonradan. Tavsiyem donanım farklarını, fiyat farkını iyice inceleyin. Aradaki donanım farkında ihtiyacınız olacağınızı düşündüğünüz şeyler var mı iyice düşünün... Misal 2011'de ben aracımı yalnızca şehir içinde kullanıyorum diye aldım ama sonradan evlenince ayda bir Eskişehir'e gider oldum. Uzun yolda sis farı ve CC çok aradım. CC için 400TL'yi gözden çıkardım ama beyin uyumsuz olduğu için parasıyla dahi taktıramadım.

Bir de madem benzinli alacaksınız Astra Classic III Comfort kalmışsa eğer onu da bir değerlendirin derim fiyat farkı çok yoksa.

----------

Şimdi tekrar baktım da benim aldığım zamana göre 16'' çelik jantı da çıkarmışlar Essentia'dan, Active'e ayrıca piano black konsol, yan hava yastıkları, krom egzoz ucu vs. eklenmiş. Aradaki fark 3.500TL'ye çıkmış ki bence kesinlikle değer aradaki fiyat farkına donanım farkı.

Son düzenleme:

gorkemnizam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aradaki fiyat farkı uçurum değilse Active alın.

2011 yılında sıfır 1.3 CDTI Essentia aldım, o zamanki üst donanım Enjoy ile arasında 2.500TL fark vardı. Bu fiyat farkına karşı Enjoy'un artıları:

-Deri direksiyon simidi
-Ön sis farları
-Cruise Control
-Isıtmalı aynalar
-Yol bilgisayarı
-USB girişi
-Gövde rengi kapı kolları
-Koyulaştırılmış arka camlar
-Çift taraflı katlanan arka koltuk
-Siyah B sütunu
-Bagaj içi raf.

Bunların hepsini teker teker toplasanız sırf bagaj içi raf 350TL'ydi, öte yandan CC vs. Essentia'nın beyni kabul etmiyordu.

Velhasıl sonradan 2.500TL fazla vermediğime çok pişman oldum sonradan. Tavsiyem donanım farklarını, fiyat farkını iyice inceleyin. Aradaki donanım farkında ihtiyacınız olacağınızı düşündüğünüz şeyler var mı iyice düşünün... Misal 2011'de ben aracımı yalnızca şehir içinde kullanıyorum diye aldım ama sonradan evlenince ayda bir Eskişehir'e gider oldum. Uzun yolda sis farı ve CC çok aradım. CC için 400TL'yi gözden çıkardım ama beyin uyumsuz olduğu için parasıyla dahi taktıramadım.

Bir de madem benzinli alacaksınız Astra Classic III Comfort kalmışsa eğer onu da bir değerlendirin derim fiyat farkı çok yoksa.

----------

Şimdi tekrar baktım da benim aldığım zamana göre 16'' çelik jantı da çıkarmışlar Essentia'dan, Active'e ayrıca piano black konsol, yan hava yastıkları, krom egzoz ucu vs. eklenmiş. Aradaki fark 3.500TL'ye çıkmış ki bence kesinlikle değer aradaki fiyat farkına donanım farkı.
teşekkürler epsilon verdiğin ayrıntılı bilgiler sayesinde kafamda bazı şeyler netleşmeye başladı

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler epsilon verdiğin ayrıntılı bilgiler sayesinde kafamda bazı şeyler netleşmeye başladı

Rica ederim hocam. Ben bu konuda çok çektim, aracı alırken 5 sene binip 5 sene sonra tekrar sıfır alacağım diye hedeflerken evdeki hesap çarşıya uymadı. Şehir dışı yolculuk arttıkça hem CC, sisfarı eksikliğini çok hissettim, hem de biraz daha geniş olsun istedim. Sırf bu sebeple sıfır aldığım, her bakımını günü geçmeden serviste yaptırdığım, huyunu suyunu bildiğim aracımı satıp gene 2011 model temiz bir Astra aldım. Muhtemelen o zaman Enjoy almış olsam 2 sene daha değiştirmez, hedeflediğim gibi hareket ederim.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 otomatik olmasının dezavantajı ne olur peki kücük motor olması sorun oluyor mu cok

at ağasına göre kişner diye bir atasözü vardır, altınızdaki arabanın limitlerini ve özelliklerini bilir ve ona göre kullanırsanız hiç bir sıkıntı olmaz.
bizim corsayı oğlum kullanıyor, 3.20 BMW den inip buna bindiği için başlarda gitmiyor, rampada bayılıyor, toparlamıyor, 120 yi geçmiyor bir sürü şikayet.
sen arabayı kullanmasını bilmiyorsun dediğimde bana kızıyordu bir güne arabayı ben kullandım; 120 yi geçmeyen araba 170'ê yaklaştı, rampaları 5. vites çıktı.
sakin bir kullanıcı iseniz, genellikle şehir içi kullanacaksanız kullanım açısından hiç bir dezavantaj olmaz.
1.2 85 hp. motor şahin doğan, brodway gibi arabalardan daha performanslı bir motordur.
buradaki ayrıntı aesytronic şanzıman sistemi opel tarafından geliştirilen bir sistemdir.
manuel şanzıman ile aynıdır farkı kabaca özetlersek sadece vites değiştirme anında dedriyaja sizin yerinize beyin basar.
hangi türlü olursa olsun diğer bütün otomatik şanjımanlarda yakıt tüketimi manuel vitese göre %5-20 arasında yakıt tüketimi artarken aesytronicte %1 daha az yakar.
1.2 neresinden bakarsanız bakın ekonomi arabasıdır.
bana göre sıkıntı değilidir ama daha önce diğer sistem otomatik araba kullanan veya ilk defa otomatik araba kullanan kişilerin bazılarında 1-2 ay gibi aesytronic vitese alışma süreci olabiliyor.
bunun dışında hiç bir sıkıntısı yok. aslında bu aoaln işin özünü bilmekle veya tecrübe ile alakalı bir durum.
ben 12976 dan beri araba kullanırım 2013 yılında kendi aesytronic corsamı alıncaya kadar hayatımda bir defa otomatik vites nasıl bir şeydir diyeotomatik bir arabanın kontağını çevirip kullanmış birisi değilim.
otomatik arabayı o kadar sevmezdim. corsayı bayiden ben teslim aldım ve direk kullanmaya başladım hiç bir sıkıntı yaşamadım.
sadece sol ayağımı geriye çekip debriyaja basmadım, diğer her şey aynı.

bundan bir önceki aracım da corsa dizeldi. bu gün yeni bir corsa alsam yine dizel veya aesytronic alırım.

Son düzenleme: