opel corsa 1000cc düşünüyorum

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bence şehir içi için çok ideal bi araba zaten mazot 3 ytl oldu artık dizelden bi farkı olmaz 1.0 corsanın

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer çok performans beklemiyorsan düşünebilirsin arkadaşların da dediği gibi 1.2 lerde ekonomiyi düşünmessen biraz basınca performans alıyosun ama şehir içi için ideal bence...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eco versiyonlarını bulabilirseniz daha iyi çünkü daha uzun vites dişlileri yan marşbiyel+ araç standarttan daha alçak ecolar dahada az yakıo dikkat edin 175/64/14 lastikli olur 2002 2004 arası sınırlı sayıda üretildi araç ayrıca ne olursa olsun 3 silindir 4 silindire benzemez yakıt konusunda

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekonomiyi dusunursen herzaman 1.0

barutcimen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.0 kullanıcısı olarak söyleyeyim aracım 2004 15.000 de aldım şimdi 35.000 de şehir içi performansı yeterli düzeyde sonuçta ekonomik bir araç yakıt konusunda ise çok basarsan çok yakarsın aracı devrinde kullanacaksın o zaman mükemmel dizellerle yarışır. şehir içinde depoda 600-650 km şehirler arasında ise 4 kişi full bagaj 800 km gittim bu yüke rağmen 140 çok rahat gidiyor. ancak rampalarda biraz bayılma söz konusu o kadar da olacak. bende 2. el aldım aracı yanlız şansım vardı aldıgım arkadas çok az kullanmış. yaşadıgım problemleri yazayım da onlarıda kontrolden geçirirsinn direksiyon kutusu sorunu çıkabilir sürüşte sorun yok ancak ses problemi çıkarıyor. birde yol sesi beni rahatsız ediyordu onuda rotları degiltirdim sorun ortadan kalktı. inşallah gönlüne göre bir araç bulursun...

Direksiyon kutusu problemi sadece 1.0 motor corsalarda olmadı diğer opellerde de var. ayrıca bende 2004 1.0 motor corsa sahibiyim ve daha 2 ay önce yetkili serviste kutuyu yaptırdım garantiden rotlarla ne kadar oynarsan oyna yine sorun olacaktır.

1.0 motor ne kadar performans sağlar diye bir deneme yapmıştım ve en fazla 190 km/saat yaptım 6500 devir yaptı araç ve gaz kesti. Servis bakımlarını zamanında yaptırırsan yakıt konusunda çok iyi bir araçtır bir depo ile 1000 km yol yaptım ama aracı ilk aldığım zaman ve ş.dışı 90 km/saat geçmeden. Şu an en fazla 900 km yapıyor(araç boşken)

Ayrıca araç orjinalinde yere yakın olduğu için diğer corsalara göre virajlarda daha avantajlı. Lastik ve jant değişimi onu daha kıvrak yapıyor.

sonuç olarak kullanıpta vazgeçemediğim tek araç zaten fazla piyasada olmamasından anlaşılacağı gibi herkes memnun satan fazla yok.