Opel Astra K Mı Corsa Mı?

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar opel astra h kasa aracim var. Araba 1 yildir bende. Yari otomatik bir arac. Cok sukur acemiligimizi attik sayilir. Artik tam otomatik bir araca gecmek istiyorum.
İki arac arasinda kaldim. Opel Astra K kasa araci ve opel Corsa 1.2 100 hp 8 ileri vites.
Yalniz şöyle bir durum var. Astra K nin temizine bakarsak 700-800 bandinda hatta daha yuksek dolasiyor. Opel corsa ise 1.2 100 hp 8 ileri otomatik suan liste fiyati 693 bin tl diyor. Tabiki bildiginiz gibi syokta arac yok Ankaradaki opel bayisi temmuzda aracin gelecegini beni listeye yazabilecegini temmuzda teslimati yaoacagini soyledi. Benim gonlum astrabK dan yana kasasi vs cok hosuma gidiyor ama arada kaldim. Bu arac alim islerinde acemiyim beni aydinlatabilecek birileri var midir?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir Astra K (Manuel) kullanıcısı olarak,hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız ama Turbolu olsun...Yani 1,2 T veya 1,4 T seçeneklerini tercih edin...Bu arada Astra K nın Otomatik modellerinde bazı yıl aralığında(Sanırım 2015-2017) LSPI "Low Speed Pre-Ignition" düşük hızda erken ateşlemeden dolayı Piston kırma problemi oluşmuştu...Bu sorun güncelleme ve Dex2 Gen 1 Yağı ile çözüldü ama yinede bilginiz olsun...

• Beğen
Tepkiler: exponent

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir Astra K (Manuel) kullanıcısı olarak,hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız ama Turbolu olsun...Yani 1,2 T veya 1,4 T seçeneklerini tercih edin...Bu arada Astra K nın Otomatik modellerinde bazı yıl aralığında(Sanırım 2015-2017) LSPI "Low Speed Pre-Ignition" düşük hızda erken ateşlemeden dolayı Piston kırma problemi oluşmuştu...Bu sorun güncelleme ve Dex2 Gen 1 Yağı ile çözüldü ama yinede bilginiz olsun...
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim benimde gonlum astra dan yana. Piston kirma sorununu duymustum lakin bu sorun icin guncellem yaptiklarinda aracin beygir gucunu dusurdugunu soyleyenler var bu konu hakkinda bilginiz var mi acaba dogrulugu nedir?

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende öyle bir kaç bilgi okudum nederece doğru muamma...Güncelleme olmadan önce nasıldı bilmiyorum ama benim için performansı şuan gayet iyi(1.4 Turbo için söylüyorum)...özellikle sport modu aktif edince gerçekten uzuyor araç...Farklı bir boyuta geçiyor...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
b ve c sınıfı araçları kıyaslıyorsunuz. astra bariz daha üstün.

exponent

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevap icin cok cok tesekkur ediyorum. Benimde gonul astra k dan yana idi. Simdi temiz bir astra k arayisina girdim.

• Beğen
Tepkiler: Cemil