opel astra tekliyor

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. aracım 2004 opel astra 1.6 16v. araçta brc sıralı sistem lpg var. aracımı yeni aldım ve 15 gün kullandıktan sonra trigerini filitrelerini ve yağını değiştirdim. ancak araçta 2. 3. vitesde sabit gazda giderken tekleme problemi olmaya başladı. ve bi kaç gün sonra arıza lambası yandı.araç bilgisayara bağlandı. 4. silindirde arıza olduğu görüldü. usta bobinden olduğunu söyledi ve bobin ve bujiler değiştirildi.araç bi kaç gün iyi gitti ancak sonrasında yine tekleme problemi başladı. arıza lambası yanmıyo ama yine özllikle ilk çalıştığında 2. vitese geçip sabit gazla giderken tekliyor. gaza yüklendiğimde ise olmuyo. bu iş canımı sıkmaya başladı.. yardımcı olabilecek arkadaş varmı?

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Boşta rölantide oynama varsa rölanti ayarlayıcısı veya bir ihtimal egr soketi. Bu belirti yoksa diferansiyel - Şanzıman sorunu derim ben kendi başıma da gelen aynı durumdan yola çıkarak

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok boştayken rolantide sıkıntı yok. 1. vitesdede yok. sadece motor soğukken daha sık olmak kaydıyla 2. ve 3. viteslerde 2000 3000 devir arası sabit gazla giderken sanki gaz yemiyor gibi tekleme oluyor.gaza yüklendiğimde ise hemen toparlıyor.motor ısınınca böyle bir problem yok. bobin bujiler değişti. ama bobin kablosu değişmedi. acaba ondanmı? ayrıca benzin lpg farketmiyo ikinsindede bu sorun var.

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kelebek boğazını temizlesin usta iyice. Kelebek boğazından yapma olasılığı yüksek.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sizin sorununuz ateşlemeden yada çok büyük ihtimal araba bir yerden hava alıyordur emme monifoldunun ordaki hava borularına ve diğer ufak borulara detaylı bir şekilde bakmak gerek genelde lpg ustaları ellerinde koli bandıyla gezip bütün buldukları hava borularını tıkıyolar

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin sorununuz büyük ihtimal map sensörü arızalı.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin ve bujiler yeni değişti.ateşleme ihtimali düşük gibi. ayrıca dediğim gibi hem benzin hem lpg de yapıyodu bu teklemeyi. bugün bobini değiştiren ustaya gittim tekrar bilgisayara bağlandı.arıza tespit edilemedi. usta boğaz kelebeğini temizledi. sanki biraz toparladı gibi araba. bi kaç gün daha deniycem. aynı sorun tekrarlarsa gel bobini aldığımız yerden değiştirtelim dedi.sonucu paylaşırım tekrar.

BlueBeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafa atmalar teklemeler ilk once kelebek bogazi temizlenip sonuca varilmali kelebek bogazini tam tekmilli temizletmeden baska islem yaptirmayin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

delidoktor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce denedim arabayı hava soğuk yine yapcakmı diye. kalktım 2. vitese aldım 2000 devirde sabit gaz gidiyorum yine tekleyerek gittim bi 10 saniye 15 saniye kadar. sonra bi kaç defa dur kalk yaptım o zamn olmadı.canımı sıkmaya başladı bu olay bu şekilde sürmeye alışcaz gazliba

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
az önce denedim arabayı hava soğuk yine yapcakmı diye. kalktım 2. vitese aldım 2000 devirde sabit gaz gidiyorum yine tekleyerek gittim bi 10 saniye 15 saniye kadar. sonra bi kaç defa dur kalk yaptım o zamn olmadı.canımı sıkmaya başladı bu olay bu şekilde sürmeye alışcaz gazliba

ben hala diferansiyel-şanzıman sıkıntısı diyorum :D eğer aracı ikinci el aldıysanız önceki sahibi talaş attırmış ya da bor power falan attırmış olabiliyor içine sesi kessin diye ancak şanzıman sıkıntılı olarak çalışmaya devam ediyor.

Düşük viteslerde ilerlerken şanzıman bölümünden hafif de olsa ötme alıyor musunuz? Ayrıca pencereler falan kapalı iken 90-100 hızdan sonra aracın içinde vın vın vın şeklinde hafif bir uğultu oluyor mu? Ayrıca ayağı gazdan çekince eskisine göre daha çabuk yavaşlıyorsa da şanzımana bağlı oluyor ve yakıt tüketiminiz de artabiliyor.