Opel Astra j 1.6 cdti zincir sesi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
keske o fiyata yapan bir yer bulsam hemen yaptırırım. bi kaç yeri daha arayıp sorayım bakalım
Biliyorsunuz bu parça ile ilgili avrupa'da bülten yayınlandı ve 5 yaş 100.000km'ye kadar olan araçlara ücretsiz conta montajı yapıldı. Bu araçların hepsine motor indirip, zincir setini de değiştirecek kadar bonkör olduklarını sanmıyorum.😊

Video'da da gördünüz bu iş motor inmeden yapılabiliyor. Ankara'da bu işi yapacak bir yer illa ki vardır.

Ben Adana'da ustama tarif ettim yaparız dedi. İşçilik için yaptığım tahmini de yakın zamanda kayışlı bir aracın triger seti değişimine ödediğim işçilikten yola çıkarak yaptım. Çünkü bu conta montajı işçiliği ile kayışlı bir aracın triger seti değişimi benzer zorlukta görünüyor. Hatta bizim conta ondan da basit kalabilir.

Yapacak bir yer bulamazsanız da liqui moly top tec 4600 kullanırsanız sesi büyük oranda azalttığını görebilirsiniz.

Şunu hatırlamak isterim ki liqui moly yağı ilk kullanımınızda beklediğiniz etkiyi hemen göremeyebilirsiniz, ben ikinci bakımda da liqui moly kullandıktan sonra sesin oluşma sıklığının diğer yağlarla kıyaslanamayacak kadar çok azaldığını gözlemledim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yok benim dısımda aracı arkadaslara calıstırttım onlar hiç ses mes yok dedi:) halbuki var ben duyuyorum.ben dinlediğim için geliyor farkındayım. araştırmalarım sonucu bir sakıncası oldugunuda dusunmuyorum acıkcası iyice ses artmadan sureklı gelmeden işlem yapılmasınada gerek yok anladıgım kadarıyla ki bence buna en az 30 bin km var. sadece 1-2 bin tl ye halledebileceksem halletmek isterim acıkcası o ses gelmesin isterim ancak 13-15 bin zincir kırılmaya yakın 150-200 bin neyse ozaman giderim ancak:)
kopasıya kadar beklemek hata olur gergi sona gelip zincir az daha uzadı mı sente atılıyor zaten. Koparsa sonra bu fiyatlar çerez kalabilir :)

• Beğen
Tepkiler: radef ve omeroz

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Kurma dişlisinin bozulması sesten başka ne gibi bir sorun açar bilen varmı

• Beğen
Tepkiler: radef

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biliyorsunuz bu parça ile ilgili avrupa'da bülten yayınlandı ve 5 yaş 100.000km'ye kadar olan araçlara ücretsiz conta montajı yapıldı. Bu araçların hepsine motor indirip, zincir setini de değiştirecek kadar bonkör olduklarını sanmıyorum.😊

Video'da da gördünüz bu iş motor inmeden yapılabiliyor. Ankara'da bu işi yapacak bir yer illa ki vardır.

Ben Adana'da ustama tarif ettim yaparız dedi. İşçilik için yaptığım tahmini de yakın zamanda kayışlı bir aracın triger seti değişimine ödediğim işçilikten yola çıkarak yaptım. Çünkü bu conta montajı işçiliği ile kayışlı bir aracın triger seti değişimi benzer zorlukta görünüyor. Hatta bizim conta ondan da basit kalabilir.

Yapacak bir yer bulamazsanız da liqui moly top tec 4600 kullanırsanız sesi büyük oranda azalttığını görebilirsiniz.

Şunu hatırlamak isterim ki liqui moly yağı ilk kullanımınızda beklediğiniz etkiyi hemen göremeyebilirsiniz, ben ikinci bakımda da liqui moly kullandıktan sonra sesin oluşma sıklığının diğer yağlarla kıyaslanamayacak kadar çok azaldığını gözlemledim.
koca ankarada bu işi yapacak usta bulamadım:)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu hafta zincir değişimi yaptırdım. Özellikle yan sanayi olan contayıda sipariş ettirip montajlattım. 2 gündür henüz ses hiç tekrarlamadı. Yağı özellikle GM kullandım. Konuyu sizlerle birlikte takipteyim. Genellikle 3-5 bin km sonrasında ara sıra tekrarladığını söylüyorlardı. Bakalım bizde olacakmı...

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Bu hafta zincir değişimi yaptırdım. Özellikle yan sanayi olan contayıda sipariş ettirip montajlattım. 2 gündür henüz ses hiç tekrarlamadı. Yağı özellikle GM kullandım. Konuyu sizlerle birlikte takipteyim. Genellikle 3-5 bin km sonrasında ara sıra tekrarladığını söylüyorlardı. Bakalım bizde olacakmı...
İnşallah tekrarlamaz Hasip'çim.

Ben de arabamı önümüzdeki hafta yıllık bakıma geçireceğim. 49.000 km.deyiz.
Yetkili servis mazot filtresi dahil 2.200 TL. Fiyat verdi.
Özel servis 1.400 TL. istedi. Bu güne kadar hep yetkili servise gittim ama bu sefer özel servise gideceğim.
Bu trigerden gelen ses konusundaki diğer başlıkta bu sesi kesmede Liqui Moly yağın başarılı olduğu söyleniyordu. Konuştuğum özel servis ustası Motul yağ kullandığını söyledi. Ne dersiniz dostlar ? Bu sesi kesmede yağın bir etkisi olur mu ?
Conta işini ustayla bilahare konuşacağım tabii.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İnşallah tekrarlamaz Hasip'çim.

Ben de arabamı önümüzdeki hafta yıllık bakıma geçireceğim. 49.000 km.deyiz.
Yetkili servis mazot filtresi dahil 2.200 TL. Fiyat verdi.
Özel servis 1.400 TL. istedi. Bu güne kadar hep yetkili servise gittim ama bu sefer özel servise gideceğim.
Bu trigerden gelen ses konusundaki diğer başlıkta bu sesi kesmede Liqui Moly yağın başarılı olduğu söyleniyordu. Konuştuğum özel servis ustası Motul yağ kullandığını söyledi. Ne dersiniz dostlar ? Bu sesi kesmede yağın bir etkisi olur mu ?
Conta işini ustayla bilahare konuşacağım tabii.

Ses konusunda yağ tabiki önemli. Öncelikle motul veya liqui moil kaliteli yaglar kaliteden şüphen olmasin abi. Dikkat edilmesi gereken dexos 2 onayı olması gerektiğidir. Daha önceki mesajlarda yazıldığı gibi sorun zincirin ve dislinin ilk 1 2 saniye civarinda yagsiz kalmasindan kaynakli bir ses olayi var. Eger bu bölgede daha fazla tutunabilen bir yağ kullanılırsa tabiki problem oluşmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: radef ve Guven

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun hocam kazasiz belasız sorunsuz bi şekilde binmeye devam edersiniz insallah ne kadar maliyeleti oldu bu değisimin nasipse haftaya bende değistircem