Opel Astra j 1.6 cdti zincir sesi

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Ses konusunda yağ tabiki önemli. Öncelikle motul veya liqui moil kaliteli yaglar kaliteden şüphen olmasin abi. Dikkat edilmesi gereken dexos 2 onayı olması gerektiğidir. Daha önceki mesajlarda yazıldığı gibi sorun zincirin ve dislinin ilk 1 2 saniye civarinda yagsiz kalmasindan kaynakli bir ses olayi var. Eger bu bölgede daha fazla tutunabilen bir yağ kullanılırsa tabiki problem oluşmayabilir.

Eyvallah Hasip'çim. Dexos 2 onayına dikkat edeceğim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun hocam kazasiz belasız sorunsuz bi şekilde binmeye devam edersiniz insallah ne kadar maliyeleti oldu bu değisimin nasipse haftaya bende değistircem
Ben biraz pimpirikli olduğum icin araç serviste 3 gün yattı. Bu sırada triger zinciri ve ona bağlı toplamda 11 parça ekipman değişti. Egr ve emme manifoldu temizliği yapildi. Karter sökülüp temizlendi. Su soğutma tesisati temizlendi. Periyodik bakım işlemleri yapildi. Turbo borulari temizlendi. Toplamda parca dahil 11 bin tl ödeme yaptim.

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben biraz pimpirikli olduğum icin araç serviste 3 gün yattı. Bu sırada triger zinciri ve ona bağlı toplamda 11 parça ekipman değişti. Egr ve emme manifoldu temizliği yapildi. Karter sökülüp temizlendi. Su soğutma tesisati temizlendi. Periyodik bakım işlemleri yapildi. Turbo borulari temizlendi. Toplamda parca dahil 11 bin tl ödeme yaptim.
Serviste normale göre ucuz fiyat cıkmıs

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
moral bozmak gibi olmasın ama yatıranlarda Hasip hocamında yazdığı gibi ses tekrarlanıyor. Tam bir çözüm değil. Motul hemen su gibi oluyor dieselde

• Beğen
Tepkiler: omeroz

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu hafta zincir değişimi yaptırdım. Özellikle yan sanayi olan contayıda sipariş ettirip montajlattım. 2 gündür henüz ses hiç tekrarlamadı. Yağı özellikle GM kullandım. Konuyu sizlerle birlikte takipteyim. Genellikle 3-5 bin km sonrasında ara sıra tekrarladığını söylüyorlardı. Bakalım bizde olacakmfiyatı
fiyat ne kadar tuttu acaba

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ses konusunda yağ tabiki önemli. Öncelikle motul veya liqui moil kaliteli yaglar kaliteden şüphen olmasin abi. Dikkat edilmesi gereken dexos 2 onayı olması gerektiğidir. Daha önceki mesajlarda yazıldığı gibi sorun zincirin ve dislinin ilk 1 2 saniye civarinda yagsiz kalmasindan kaynakli bir ses olayi var. Eger bu bölgede daha fazla tutunabilen bir yağ kullanılırsa tabiki problem oluşmayabilir.
sırf bu mantıkla acaba 5 40 yagmı kullansak

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
1.6 dizel 136hp motorda Gm, motul, mobil 1 ve liqui moly yağlar denedim. Mobil 1 en çok zincir sesi duyduğum yağdı, sonra motul, sonra gm, sonra liqui moly. En az zincir sesi liqui moly'de duydum.

Yağ tek başına kesinlike bir çözüm değil, belki conta da kesin çözüm olamayacak. Ama bu ses ne kadar azalırsa benim psikolojim de o kadar düzeliyor🙂

Liqui moly sesi önceki zamanlara (yağlara) göre oldukça azalttı.

@Hasip hayırlı uğurlu olsun, inşallah kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız. 150bin km kafanız rahat...

• Beğen
Tepkiler: b16dth ve radef

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
1.6 dizel 136hp motorda Gm, motul, mobil 1 ve liqui moly yağlar denedim. Mobil 1 en çok zincir sesi duyduğum yağdı, sonra motul, sonra gm, sonra liqui moly. En az zincir sesi liqui moly'de duydum.

Yağ tek başına kesinlike bir çözüm değil, belki conta da kesin çözüm olamayacak. Ama bu ses ne kadar azalırsa benim psikolojim de o kadar düzeliyor🙂

Liqui moly sesi önceki zamanlara (yağlara) göre oldukça azalttı.

@Hasip hayırlı uğurlu olsun, inşallah kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız. 150bin km kafanız rahat...

Şu an start düğmesine basınca psikolojik olarak motora kulak veriyorum. Bu alışkanlığı unutma gerekiyor artık :)