Opel Astra 1.6 CD mi? 1.4 mü?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklımda ticari olması sebebiyle Combo'yu satıp 1999-2003 modelleri Astra almak var... Yalnız bazı soru işaretleri var aklımda...
Şimdi benim Combo 1.3 CDTi malum, yakıt yönünden baya memnunum... 100 km'de 6,1 litre mazot yakıyor. (yaklaşık 27 krş)...
Astra 1.6 lpg'li alsam ne kadar yakıt yakar?
Astra 1.4 Classic modelleri tutulmuyor ama baya temizini bulursam düşünebilirim. 1.4'ün daha az yaktığı söylenebilir mi?
Bir de kilometre ne kadar önemlidir bu araçlarda.. Bazıları önemsiz diyolar.. Mesela 190.000'de olup bakımlı olanı alınır mı?

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 daha uygun bulabilirsin belki ama performans göz önünde tutulduğunda yakıt tasarrufu 1.6 ya göre yok sayılır. şehirdışı 20 kuruş, şehir içi 25 kuruş civarı bir yakıt tüketimi olur.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt konusunda iyiymiş.. 1.6 ile 1.4'ün farkı olmaz mı yakıtta diyorsunuz

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet olmaz...

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Yakın bir arkadaşım 2005 1.4 classic almıştı.1 ay sonra sattı,Tükettiği yakıta göre gitmeyen bir araç olduğunu söylemişti.1.6 dan şaşmayın.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 aracim var ve cok memnunum. Arada bir dizel bi araba olsaydi,onceki aracim gibi 2000 motor olsaydi dedigim olmustur ama ben bu arabayla istanbul sakarya arasinda bir ay once kmde 14 kurus yaktim. Hiz 90-110 arasi. Hal boyle olunca insan arada sikayetci olsada sikayetci olmadigim durumlar daha fazla oldugundan cok memnun oldugum bir arac. Ben bu g kasa astranin 1.6 Sinida kullandim 1.4 Unude. 1.6 Dan inip 1.4 binince oyle aman allah:m denilecek bi fark olmuyor. Velhasilkelam kes:nl:kle 1.4 Aln demem ama 2000 motor yada turbolu motor bi arac almayavaksaniz bu iki motor arasinda sizi uzecek bi fark olmadigindan hangisinin km si dusuk,hangisinde kaza yoksa ,temiz se onu alin. 2 Senedir bende ve kapi komsumda 1.4 Astra var ikimizinde performans Konusunda sikayeti yok.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada şunuda söyleyeyim.araca sonradan hız sabitleme gibi bir donanım eklemeye niyetiniz varsa benim araçtan almayın. benim kullandığım araç 2006 model 1.4 twinport. bu araca (forumda bu konuda bilgi sahibi arkadaşların söylediği üzre) hız sabitleyici takılmıyor. astraların bazılarında biyerlerden kablolar çekerek falan hız sabitleme yapanlar var fakat bu 1.4 twinport motordaki ecu bu işleme müsait değilmiş. haberiniz olsun.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 ile 1.6 kıyasladığınızda 1.6 daha ağır basacaktır, 1.4 twinpert değil 4 port bile olsa sıkıntıya sokacaktır, araç hantal kaldığından fazla gaza yüklenme ihtiyacı hissedeceksiniz, o kasanın hakkı 1.6dır

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki kilometre konusunda neler söyleyebilirsiniz?
Temizse 180-190.000'deki bir araç alınır mı?
Bazıları km önemli diyor, bazıları takılma çok diyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki kilometre konusunda neler söyleyebilirsiniz?
Temizse 180-190.000'deki bir araç alınır mı?
Bazıları km önemli diyor, bazıları takılma çok diyor.

80 90 bin kmde zıbarmış araçlar görüyoruz, km önemlidir ancak gerçek km çok önemlidir, opelin mekaniğinden sorun yaşayan bir kaç kişi gördüm zaten forumda. Hiç motoru açılan sekman atılan falan arkadaşımız yok diyebilirim, hep egrdir yok efendim sensördür öyle şeylerden şikayetler oluyor, ama uzun vadede kullanırım derseniz iyi araştırmanız gerek. O yaşta araba için 150bin idealdir.