Astra J 1.4T 140 HP'mi 1.6 180HP'mi? Kararsızım

Sizce Astra J için İdeal Motor Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    64

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durum nedir bende aynı ikilem deyim 1.4 turbo mu alsam 1.6 turbo mu alsam diye düşünüyorum:D
Aslında bakarsanız 1.4 ve 1.6 arasında pek bi fark yok. Kiraladığım 1.6 motor

ile 2250 KM yaptım. 2000/3500 Rpm arasında ekonomik yakıyor. 8.9/10 L civarı

ben kalkışta 1.4 ile 1.6 arasında pek bi fark bulamadım. 120den sonra 1.6 motor

haliyle kendini gösteriyor. Ben kiraladığım 1.6 motor ile 0-100 ölçümü yaptım. 7.6

sn sonucuna ulaştım. İstanbuldan çıkıp Bolu ankara aksaray antalya konya kayseri gibi yerlere

gittim. ankara gölbaşının oralarda biraz bastım. 238-240-245km/h kadar

gelebildim tuz gölüne kadar devirli ve +160km/h kullandım 1.6 benden onayını

aldı. 1.4 motorda 1.6 dan aşağı kalır yanı yok. Kuzenimin 1.4 ü ilede 230a kadar

gelebildik. Yani her iki motorda performansı süper.

Dönüşte ankaraya gelirken 1.6 Yeni Focus HB ile

kapıştım 190a kadar anca gelebildi. 220 civarına çıktım. ona fark attım. İhtiyaç

molası için benzinlikte durdum. Tekrar yola çıktığımda 7 Km ilerde Focus'un bir

Arabaya arkadan vurduğunu ve bir bisikletliyi ezdiğine şahit oldum. araba belliki

birkaç takla atmıştı. Öndende vurduğu için araba pert olmuştu Tavan içeri

girmişti. Focus adına arabanın bir arka stobu sağlamdı. birde bagajı kapağı Focus Düşünenlere

Tavsiye Etmem. Her

Neyse ben 2006 Kasa Vectra ile 160la bi arabaya yanından vurdum içinden sağ

çıktım araba haliyle kullanılamaz hale geldi.

Opele Güvenim tam. Astra olmassada başka bir opel :)

Son düzenleme:

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun 1.6T 180 hp astra j siparışı vermek için Opel Mar'a gittim. Oradaki şimşek mavi astrayı inceledim. Sonra yan tarafındaki İnsigniayı gördüm 5,5 saat Opel bayide kaldım kararsızlıktan :) 2 kasayıda bayağı inceledim. ne için gittik ne aldık 1,6T 180 hp İnsignia siparış ettim. Hiç insignia alacağımı tahmin etmiyordum. Bi anda insignia gözüme carptı. Pişman olmayacağımdan eminim. Bu arada yardımlarınız içim teşekkür ederim. 1,6T almamda 1.6 alıpta siparış vermek için gidip insigniayı seçmemde konuyu takip eden arkadaşlarımın sayesinde oldu. Kime sorduysam da İnsignia için onay verdi umarım pişman olmam. :) 1.6T İnsignia kullanan varmı?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Cagrı bu tüketimler aynı yolda aynı şöförler mi? Insignia daha ağır olsa gerek aradaki fark çok fazla geldi bana

tek bir araba için değil genel olarak gözlemlenen ortalamaları yazdım.
benim düşüncem 1.6T 180hp gücüne göre normal yakıyor (karma 10-12lt)
ama 1.4T beklemediğim kadar düşük tüketimi var :) hem 1.6 Vectra gibi arabalardan daha performanslı hemde daha az yakıyor. Opel güzel yaptı bu motoru:D

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Bugun 1.6T 180 hp astra j siparışı vermek için Opel Mar'a gittim. Oradaki şimşek mavi astrayı inceledim. Sonra yan tarafındaki İnsigniayı gördüm 5,5 saat Opel bayide kaldım kararsızlıktan :) 2 kasayıda bayağı inceledim. ne için gittik ne aldık 1,6T 180 hp İnsignia siparış ettim. Hiç insignia alacağımı tahmin etmiyordum. Bi anda insignia gözüme carptı. Pişman olmayacağımdan eminim. Bu arada yardımlarınız içim teşekkür ederim. 1,6T almamda 1.6 alıpta siparış vermek için gidip insigniayı seçmemde konuyu takip eden arkadaşlarımın sayesinde oldu. Kime sorduysam da İnsignia için onay verdi umarım pişman olmam. :) 1.6T İnsignia kullanan varmı?

hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız :) imkanlarınıza uyduğu sürece 1.6Turbo'dan memnun kalırsınız ve performansı da fazlasıyla tatmin eder :) kazasız belasız sürüşler dilerim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aslında bakarsanız 1.4 ve 1.6 arasında pek bi fark yok. Kiraladığım 1.6 motor

ile 2250 KM yaptım. 2000/3500 Rpm arasında ekonomik yakıyor. 8.9/10 L civarı

ben kalkışta 1.4 ile 1.6 arasında pek bi fark bulamadım. 120den sonra 1.6 motor

haliyle kendini gösteriyor. Ben kiraladığım 1.6 motor ile 0-100 ölçümü yaptım. 7.6

sn sonucuna ulaştım. İstanbuldan çıkıp Bolu ankara aksaray antalya konya kayseri gibi yerlere

gittim. ankara gölbaşının oralarda biraz bastım. 238-240-245km/h kadar

gelebildim tuz gölüne kadar devirli ve +160km/h kullandım 1.6 benden onayını

aldı. 1.4 motorda 1.6 dan aşağı kalır yanı yok. Kuzenimin 1.4 ü ilede 230a kadar

gelebildik. Yani her iki motorda performansı süper.

Dönüşte ankaraya gelirken 1.6 Yeni Focus HB ile

kapıştım 190a kadar anca gelebildi. 220 civarına çıktım. ona fark attım. İhtiyaç

molası için benzinlikte durdum. Tekrar yola çıktığımda 7 Km ilerde Focus'un bir

Arabaya arkadan vurduğunu ve bir bisikletliyi ezdiğine şahit oldum. araba belliki

birkaç takla atmıştı. Öndende vurduğu için araba pert olmuştu Tavan içeri

girmişti. Focus adına arabanın bir arka stobu sağlamdı. birde bagajı kapağı Focus Düşünenlere

Tavsiye Etmem. Her

Neyse ben 2006 Kasa Vectra ile 160la bi arabaya yanından vurdum içinden sağ

çıktım araba haliyle kullanılamaz hale geldi.

Opele Güvenim tam. Astra olmassada başka bir opel :)

o zaman benim için 1.4 turbo ideal olucaktır aile arabası olarak hayırlı olsun insignia almışsınız sizde:D

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız :) imkanlarınıza uyduğu sürece 1.6Turbo'dan memnun kalırsınız ve performansı da fazlasıyla tatmin eder :) kazasız belasız sürüşler dilerim

o zaman benim için 1.4 turbo ideal olucaktır aile arabası olarak hayırlı olsun insignia almışsınız sizde:D

Teşekkürler Saolun Pişman Olmayacağımdan Eminim :) Astrayıda beğeniyorum.

1.4 ile 1.6 motor arasındada takıntılı kaldım 1.6T 180hp Astra için sipariş

vermeye gittiğimde İnsigniayı keşfettim. O Kadar hiçbir Showroomda

kalmamıştım 5,5saat :) 1.6 t 180 HP İnsignia cosmo siparişini

verdim. ellerinde olmadıklarını, 1 ay içinde ellerine geleceğini söylediler.

heyecanla ile bekliyorum :) Danıştığım ve siparişi veren Serkan bey 1.6T

İnsignia için ideal ekonomik yeri geldiğinde kadranın sonunu görebilecek bi

motor dedi. Bu Yüzden Tercihim İnsignia oldu.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alın en yuksek motorunu bakın keyfınıze ya oylede boylede baya para bayılıcaksınız almısken en ıyısını alın zevkıne bari varın hem benım dusuncemde daglar kadar fark olmaz yakıt konusunda 1.4 ile ama hızlanmalarda daglar kadar fark olabılır :D

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsignia Cosmo 1.6T 180HP

Merhaba :) 1.6T 180HP İnsignia'mı alalı Bayağı Oluyor. Aracı Kesfetmekten Foruma

Giremedim :) Arabam 4753 Kilometrede Şu Anlık Bi Sıkıntım Yok. Gayet Memnunum.

Yakıt Konusunda Gözünüzü Korkutmasın 95 Oktanda Gayet Ekonomik. Arabayı Arkadaşımın

Ümraniye'deki Dyno Test Dükkanına Götürdüm. Sport Modunda Araç 196HP Üretiyor.

1.4 Yerine 1.6 Alın Tavsiyemdir. Pişman Olmazsınız. Otobanda Giderken, Düz Sürüş

modunda 180 HPnin Gücünü Hissediyorsunuz ve Bu Sizi cezbediyor. Dahada Basıyorsunuz. :)

2 Hafta Önce Silivri Tarafında AMG Merdeces c180 kasa ile Kapıştım. Arkamdan Gelemedi bile ibre bi anda 220 olmuş. Haftasonu Trafiği

Nedeniyle Gidilmiyor tabi. Şu An için Bi Sıkıntım Yok. Bu Aralar Navigasyonu Öğrenmeye Calışıyorum. :)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yine de astra için 1.4T derim

1-enjoyda 1.6T olmadığından fiyat farkı çok
2-1.6Tnin manueli şuanki fiyat listesine göre yok
3-Avrupada LPGli astralar 1.4 turbo motorlu oluyor ileriye dönük ( seneye benzin 6tl olur :)) LPG uygulaması için daha elverişi LPG için subapları mevcut

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 Hafta Önce Silivri Tarafında AMG Merdeces c180 kasa ile Kapıştım. Arkamdan Gelemedi bile ibre bi anda 220 olmuş.

herşey iyi hoşta lütfen AMG kavramını kötülemeyin. yemezler.... c180 1,6 lt makineye sahiptir. AMG paketlidir.

isterzeniz birde 6,3 lt gerçek AMG ile deneyin... ;) hatta AMG'ye gerek yok coupe ile deneyin :D

hayırlı olsun bu arada, güle güle kullanın.

Son düzenleme: