Ölümden Döndük Yorumlarınızı Bekliyorum

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
beyin tesisatta ya da beyinde bir sorun var gibi.... gecmiş olsun

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata kodunu veremiyorum çünkü bilgisayarlı değil araç.
hatanın kendisi var direkt olarak :dil:
cihaza bağlamadan da hata kodlarını öğrenebilirsiniz.kontak açıkken gaz pedalı ve fren pedalına aynı anda basarak ekranda yanıp sönen motor arıza lambasının yanıp sönme sayısına bakarak arıza kodunu öğrenebilirsiniz.sonra da netten bakarsınız arızaya.

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.

asi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun bu arabalar biliyorsun ki elektronik devresi çok çukura düşünce bazı devreler zarar görmüş olabilir fren basıncının düşmeside fren yağının boşalmış olma ihtimalini gösteriyor ALLAH kaza bela vermesin. imkanın nedir bilemem ama en iyisi iyi bir servisegitip baktırmanı öneririm.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bence aracını yetkılı servıse gotur derım arızayı ılk bı onlar tespıt etsınler at 30 40 neyse sonra arızayı bılerek gotru kendı bıldıgın öncü opele orda baksınlar aynı seylerımı soylıcekler farklımı konuscaklar ona gore karar ver opele goturuncede arıza kodlarını sor soylesınler..

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
çok geçmiş olsun ...

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
butterfly_effect arkadaşın dediği gibi abs lambası yanıyorsa tekerlerden biri veya ikisinin bağlı olduğu porya zarar görmüş , abs sensörü arızalanmış olabilir. o nedenle abs şu an için çalışmıyor olabilir.normal fren çalışma haline geleceğinden hem sertleşir hemde kızaklama olabilir.yada abs beyni arızalanmış olabilir.ama diğer arıza emarelerine bakılırsa sorun daha büyük ve beyinden gibi.emin olmak için cihaza bağlatman lazım.

arıza kodunu veremiyorum demişsin.lakin 2004 model olan aracının tech2 veya opcom a bağlanabilmesi lazım.bu durumu anlayamadım.bağlanamadığından emin misin?

Yanlış ifade ettim sanırım, henüz aracı servis'e götürme imkanı bulamadım. Orada bağlarlar sanırım fakat araç üzerinde arıza kodunu veren otomatik bir bilgisayar sitemi yok. Sadece ikaz sembolleri var amansında demek istemiştim.

Yorumlarınıza için teşekkür ederim. Servis sonrası ben de sonucun ne olacağını buraya yazacağım.

Bu arada beyin problemli ise bu bana kaça patlar tahminen:sopa:

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzerbi sıkıntı benimde başıma gelmişti araç bmw 316i 97 model
benzer dediğim ayağımı gazdan çektiğim anda kaçla gidersen git devir düşüp stop ediyodu ve doğal olarak dieksiyon ve fren kas katı kesiliyodu sıkıntı ise motor hava filtresi haricinde bi yerden hava alıyomuş ve rölantiyi bozduğu için stop ediyomuş bikaç pilastik boru falan değişti enjektörler sökülüp lastik contaları değişti sıkıntı gitti. seninde sert çukura maruz kalan benzerbi stop etme sorunun olabilir...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun inşallah masraf çıkarmayacak bir sorundur

boramert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşım aynısı bende olmuştu, torpidonun altında bir sigorta var onu değiştirdiler halloldu dedi :)

Biri de şasiye bir elektrik kaçağı olabilir dedi :)

Beni düşündüren herkesin yorumunda yaşanan problem ile ilgili mantıklı fikir yürütmeler olsa da yaşadığım tüm problemlerin sebebini açıklamaya yetmemesi (beyin arızası hariç).

En başta ABS ışığının yanması, diğer problemler çıkınca sönmesi, hız göstergesinin çalışmaması fakat devir göstergesinin çalışması, ABS hariç diğer tüm ikaz ışıklarının yanması, yavaşlarken/gaza basmadığımda ve boş viteste iken motorun stop etmesi, bir ara durmaya yakın boş vitese alıp aynı anda gaza basmayı ve devri yüksek tutmayı denedim aynı anda frene de basınca frenler kitlendi (saçmalamışım), ayağımı debriyajdan çekmeyerek durabilmem (devrin düşmemesi) vb.

Porya, beyin, motorun hava alması, sigortanın atması, şasiye elektrik kaçağı, egr vb. hangisi çıkacak bilmiyorum.

Servisin insafına kaldık, basit bir şey ise bile farklı aksettirip söğüşlemeye müsait konu. Onun için ilk önce bir elektrikçiye götüreceğim, sonra hot_buzz'un dediği gibi yetkili servise götürüp problemin aslı neymiş öğrenip sonra kendi servisime götürebilirim.

Yetkili servise bu şekilde girip çıkmak kolay mıdır bilemiyorum tabi.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=83570&page=2