Öğretmen İçin...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
"ip+arma" şeklinde birleşse birleşik sözcük olsa nasıl olur acaba?

Okulda deneyeyim bakayım. Tutacak mı yeni sözcüğüm? :)

"Kızlar iparmalarınızı düzgün takın!"

:)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hiç sevmiyorum, sıkıyor beni daral geliyor :D arma kravat kurdela, vs . . . bunlarla uğraşmasak, klasik formaların biraz dışına çıkılsa, kravatı ceketi atsak, daha rahat kıyafetler olsa, sadece öğrenciye değil bize de olsa :D

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hiç sevmiyorum, sıkıyor beni daral geliyor :D arma kravat kurdela, vs . . . bunlarla uğraşmasak, klasik formaların biraz dışına çıkılsa, kravatı ceketi atsak, daha rahat kıyafetler olsa, sadece öğrenciye değil bize de olsa :D
sorma abi,ceket falan..dün önümü iliklemedim diye ilk haftadan fırça yedim müdürden..toplantıda isim vermeden bazı arkadaşlar........diye bi cümle kurdu.meğer benden bahsediyomuş :D hani diyorum ceket olmazsa eğer,fırça yeme gibi bi sorunumuz da olmaz :D kökten çözümm

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorma abi,ceket falan..dün önümü iliklemedim diye ilk haftadan fırça yedim müdürden..toplantıda isim vermeden bazı arkadaşlar........diye bi cümle kurdu.meğer benden bahsediyomuş :D hani diyorum ceket olmazsa eğer,fırça yeme gibi bi sorunumuz da olmaz :D kökten çözümm
nerde önünü iliklemen gerekiyordu? müdürün odasına girerken mi? yuh diyorum ya bu ne ego tatmini, ne makam sevdası. benim gerektiğinde 20 kere müdürün yanına girmem gerekiyor, her seferinde önümü mü iliklicem? valla ben o konuda rahatım çoğu zaman okula ceket bile giymeden gidiyorum, giyiyorum V yaka bir kazak o kadar. zaten -5leri görüyoruz bir de ceket yüzünden donucaz mı? ceke

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nerde önünü iliklemen gerekiyordu? müdürün odasına girerken mi? yuh diyorum ya bu ne ego tatmini, ne makam sevdası. benim gerektiğinde 20 kere müdürün yanına girmem gerekiyor, her seferinde önümü mü iliklicem? valla ben o konuda rahatım çoğu zaman okula ceket bile giymeden gidiyorum, giyiyorum V yaka bir kazak o kadar. zaten -5leri görüyoruz bir de ceket yüzünden donucaz mı? ceke
hocam ben tayin oldum bu okula bu durumla karşılaştım.Biz karı koca aynı okuldayız ilk gün (geçen pazartesi işte) çagırdı bizi odaya.ültümatom şeklinde nasıl davranmamız gerektiğini falan söyledi,dikkat edin dedi.sonra odasına kapı tıklamadan ceket ilklemeden girilmeyecekmiş.kendisine hocam demeyecekmişiz..o bizden farklıymış,müdür bey diyecekmişiz. ''ha......tir lan denyo'' diyecektim de,1 dönemlik görevlendrme çalışacağımdan ses etmedim.hanım da vardı,ses etmedim,okulu görmelisiniz,gergin bir ortam var,kimse gülmüyor desek yeridir.terör estiriyor adam okulda.pek sevmedim yeni okulumu,eski okulumda kağıt kürek işi fazla yoktu,müdür ve yardımcısı ile de abi kardeş gibiydik.içmeye de gittik ava da gittik..abi derdim zaten her ikisine de..önceden ceketi çıkarırdım V yaka kazakla takılırdım burada tırsıyorum,taktımı takıyomuş.

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen yıl bizde de vardı böyle bi koltuk takıntılı bi müdür, baktım 1-2 olmuyor aklı sıra böle saçma sapan fırça bahaneleri uyduruyor,ilçe mem müdürü ile konuştum. 3-4 tanede emir eri öğretmen vardı maalesef bunun yanında yöresinde topunu elden geçirdi milli eğitim müdürü. sigara yasasına muhalefe ediyorlardı. biz ilk başlarda göz yumuyorduk dışarda soğukta donmasınlar diye ama baktık ki aynı hoşgörü onlarda yok, suç üstü yaptırdım mem müdürüne. geçen yaz bi dağ köyünde aldı bizim eski müdür soluğu. etrafındaki yalaka ordusu da bu sene kuzu oldular..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözümü buldum; en az bir dönem boyunca öğrenciler gelmeyecek, anne ve babası gelecek okula. Önce onlar eğitilecek sonra çocuklar. Milli eğitim ise hiçbir işe burnunu sokmayacak.

:bir:

bunu ne zaman anlarsa MEB, o zaman gerçek bir devrim, gelişim, değişim, başarı gerçekleşir...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
hocam ben tayin oldum bu okula bu durumla karşılaştım.Biz karı koca aynı okuldayız ilk gün (geçen pazartesi işte) çagırdı bizi odaya.ültümatom şeklinde nasıl davranmamız gerektiğini falan söyledi,dikkat edin dedi.sonra odasına kapı tıklamadan ceket ilklemeden girilmeyecekmiş.kendisine hocam demeyecekmişiz..o bizden farklıymış,müdür bey diyecekmişiz. ''ha......tir lan denyo'' diyecektim de,1 dönemlik görevlendrme çalışacağımdan ses etmedim.hanım da vardı,ses etmedim,okulu görmelisiniz,gergin bir ortam var,kimse gülmüyor desek yeridir.terör estiriyor adam okulda.pek sevmedim yeni okulumu,eski okulumda kağıt kürek işi fazla yoktu,müdür ve yardımcısı ile de abi kardeş gibiydik.içmeye de gittik ava da gittik..abi derdim zaten her ikisine de..önceden ceketi çıkarırdım V yaka kazakla takılırdım burada tırsıyorum,taktımı takıyomuş.

Aklıma şu meşhur fıkra geldi:

"Bir gün insandaki organlar bir karar vermişler, demişler ki bu vücut iyi güzel işliyor ama buna bir müdür seçelim. Tamam seçelim demişler. Organlardan beyin, göz, ağız ve g.t talip olmuş. Tamam demişler oylama yapalım. Tüm organlar oylama yapmış beyin müdür seçilmiş. Buna kızan g.t ben demiş, bundan sonra sıçmıyorum. Sonra bunun üzerinden bir hafta geçmiş, bütün vücut bozulmuş. G.te diyorlarmış yapma etme bak hepimiz perişan olduk. Ama imkanı yok, g.t vazgeçmiyormuş. Birlikte toplanmışlar demişler bu böyle olmaz müdürlüğü g.te verelim. G.tü müdür yapmışlar. İşte o günden sonra da bütün g.tler müdür olurmuş."

Genelleme iyi değildir arkadaşlar. Yapmayın böyle şeyler... :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
:bir:

bunu ne zaman anlarsa MEB, o zaman gerçek bir devrim, gelişim, değişim, başarı gerçekleşir...

Şimdi öyle bir şey olduğunu düşündüm de yok yok olmaz ya!

Ya ben veliyi boğazlarım ya veli beni!

Çocukları böyleyse kendileri nasıldır Allah bilir?