Necvox Fda-101 Android Koltuk Başlık Monitörü 10.1 Inç Incelemesi

necvoxsocial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.necvox.com.tr
Necvox FDA-101 Android Koltuk Başlık Monitörü 10.1 inç İncelemesi

Merhabalar ;

Necvox Android koltuk başlık monitörünü inceledik sizler için. Cihaz her araca uygulanabiliyor. 10.1 inç HD Led ekranı mevcut. Aracınıza göre menü seçebiliyorsunuz. Diğer özellikler aşağıdaki gibidir.
  • 10.1” HD LED Ekran
  • Kapasitif Dokunmatik Ekran
  • 1366x768 Ekran Çözünürlüğü
  • Android KitKat işletim Sistemi
  • Dört Çekirdekli işlemci Cortex A7 1.3 GhZ
  • 1 GB Ram ve 8 GB Dahili Hafıza
  • Ses ve Video Girişi
  • Bluetooth Özelliği
  • Dahili Wifi Özelliği
  • Araç ile Uyumlu Menü ve Braketler
  • 1080P Video Oynatma Desteği
  • MPEG/MP3/WMA Ses Formatı Desteği
  • AVI/MKV/MP4/MOV/RMVB 1080P Video Formatı Desteği
  • JPG/BMP/JPEG/GİF Resim Formatı Desteği
  • Yüksek Güçlü Dahili Hoparlörler
  • USB 2.0 Port TF Kart Yuvası
  • Farklı Menü Dili Seçenekleri
  • Uygulamaların Kaydedilmesi ve Yönetilmesi

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu cihaz aracımızdaki multimedia ile bağlantılı mı? Gücü nereden alıyor? Koltuk kafalıkları sökülüyor mu, üzerine mi monte ediliyor? Son olarak, fiyat bilgisi verir misiniz. Bu ve bunun gibi soruları diğer arkadaşların da merak ettiğini düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

necvoxsocial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.necvox.com.tr
Bu cihaz aracımızdaki multimedia ile bağlantılı mı? Gücü nereden alıyor? Koltuk kafalıkları sökülüyor mu, üzerine mi monte ediliyor? Son olarak, fiyat bilgisi verir misiniz. Bu ve bunun gibi soruları diğer arkadaşların da merak ettiğini düşünüyorum.

Evet hemen cevaplara geçelim. Multimedia ile bağlantı sağlanabiliyor. Cihazın güç bağlantısı aracın herhangi bir 12 volt girişinden yapılabiliyor. Koltuk kafalıkları sökülmüyor ayakları ile hemen arkasına montaj yapılıyor. Fiyat bilgisi malesef son kullanıcı satışımız olmadığı için veremiyoruz. Başka yardımcı olabileceğim konu varsa her zaman burdayım.

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
Necvox FDA-101 Android Koltuk Başlık Monitörü 10.1 inç İncelemesi

Merhabalar ;

Necvox Android koltuk başlık monitörünü inceledik sizler için. Cihaz her araca uygulanabiliyor. 10.1 inç HD Led ekranı mevcut. Aracınıza göre menü seçebiliyorsunuz. Diğer özellikler aşağıdaki gibidir.
  • 10.1” HD LED Ekran
  • Kapasitif Dokunmatik Ekran
  • 1366x768 Ekran Çözünürlüğü
  • Android KitKat işletim Sistemi
  • Dört Çekirdekli işlemci Cortex A7 1.3 GhZ
  • 1 GB Ram ve 8 GB Dahili Hafıza
  • Ses ve Video Girişi
  • Bluetooth Özelliği
  • Dahili Wifi Özelliği
  • Araç ile Uyumlu Menü ve Braketler
  • 1080P Video Oynatma Desteği
  • MPEG/MP3/WMA Ses Formatı Desteği
  • AVI/MKV/MP4/MOV/RMVB 1080P Video Formatı Desteği
  • JPG/BMP/JPEG/GİF Resim Formatı Desteği
  • Yüksek Güçlü Dahili Hoparlörler
  • USB 2.0 Port TF Kart Yuvası
  • Farklı Menü Dili Seçenekleri
  • Uygulamaların Kaydedilmesi ve Yönetilmesi

benim merak ettiğim konu şu 1080 P yani Full HD diye tabir edilen çözünürlük 1920 x 1080 piksel aralığında elde ediliyor diye biliyorum. Bu modelde çözünürlülük 1366 x 768 piksel yani HD Ready oluyor. Sorum şu 1366x768 çözünürlükle nasıl Full HD video izlenebiliyor HD ready izlenmesi gerekmez mi? Acaba anlatılmak istenen Full HD 1080 P görüntüyü HD ready 768 formatında izleyebilme özelliği mi?

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HD ready büyük ihtimal. 1080p yi 720p olarak oynatıyordur. Neredeyse bu özelliği olmayan ekran bulmak çok zor zaten.

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
HD ready büyük ihtimal. 1080p yi 720p olarak oynatıyordur. Neredeyse bu özelliği olmayan ekran bulmak çok zor zaten.
4K teknolojisinin tv ve cep telefonlarında olmasına rağmen araç multimedya sistemelerinde hala olmaması ve fiyatlarının çok yüksek olması bana saçma geliyor. mesela hala 512 mb - 1 gb ram kullanılıyor tak abi 4 gb - 8 gbb ram cihaz nefes alsın ver i7 gibi işlemciyi sonra yapıştır ssd hafızayı makina uçsun ama malesef bu özellikleri birden vermiyorlar yavaş yavaş veriyorlar.

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4K teknolojisinin tv ve cep telefonlarında olmasına rağmen araç multimedya sistemelerinde hala olmaması ve fiyatlarının çok yüksek olması bana saçma geliyor. mesela hala 512 mb - 1 gb ram kullanılıyor tak abi 4 gb - 8 gbb ram cihaz nefes alsın ver i7 gibi işlemciyi sonra yapıştır ssd hafızayı makina uçsun ama malesef bu özellikleri birden vermiyorlar yavaş yavaş veriyorlar.
Bu istedikleriniz birazda ne yapmak istediğinize bağlı. Şuan 1 gb kısmi olarak yetiyor cihazlara ki androidlerde 2 gb olması lazım diye düşünüyorum. Windowsların yapısından dolayı 1 gb yeterli oluyor. Ama aktif navigasyon kullanımı ve bol özellikli bir navigasyon kullanılacaksa en az 2 gb olması lazım. Bendeki cihaz necvox black edition. Navigasyon hariç hızından memnunum. (Navigasyondan genel olarak memnun değilim) İşlemci ve ram yetersiz olduğunu belli ediyor.
Ama sizin istediğiniz özelliklerde ki bir makine içinde güzel bir akü lazım. yaklaşık 25 dakika araba kapalıyken müzik dinledim akü direkt koruma moduna geçti. Uyarı verdi. İstediğiniz özellikteki bir makine ile 5 dakika civarı kullanım yapabilirdim.
Ve için masraf boyutu var. Bu tarz bir makine ve ona uygun akü füyatıda çoşacaktır.

necvoxsocial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.necvox.com.tr
Şöyle bir şahsi yorum paylaşıyorum. Günümüz standartlarına göre ürün fiyatları. Bu fiyatlara anabord ekran bordu lcd veya led ekran , elektrik kabloları vs standartlarına göre eklenecek. Diyelim ssd yi MSATA boyutunda taktik ve sığdırdık i7 işlemci takabileceğimiz anabord veya micro boyutta bir i7 işlemci var mı ? RAM i de küçülttük veya günümüz telefonlarında bile olmayan 8 gb ram koyduk. Bunları 10 inç ekrana sığdırabilecek miyiz ? Mevcut cihazımızda ki incelik oranını yakalabilecekmiyiz ? Aşağıdaki ürünlerin maliyetleri bile üst seviyede ki ürünler ne kadar micro boyutuna geçerse fiyat bi hayli artar. Bunlara ek yukarıda yazdıklarım da eklenecek. Şuan ki cihaz fiyatının yakınından uzağından alakası olmayan bir cihaz "maliyeti" çıkacak. Bunun birde bayilerde son kullanıcı satış fiyatını düşünün. Şu özellikler ve sürüm çalışan en stabil durumda. Android başlık monitörünü test etme fırsatı bulursanız piyasada ki diğer ürünlere göre fiyat performans ürünü olduğunu anlayacaksınız. Sonuçta bu cihaz arabaya takılacak.

Düşündüklerim konusun da yanılıyorsam yorumla cevap verirsiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

120 GB SSD
8 GB RAM
i7 İşlemci

ylmzmtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ylmzmtl.com
Şöyle bir şahsi yorum paylaşıyorum. Günümüz standartlarına göre ürün fiyatları. Bu fiyatlara anabord ekran bordu lcd veya led ekran , elektrik kabloları vs standartlarına göre eklenecek. Diyelim ssd yi MSATA boyutunda taktik ve sığdırdık i7 işlemci takabileceğimiz anabord veya micro boyutta bir i7 işlemci var mı ? RAM i de küçülttük veya günümüz telefonlarında bile olmayan 8 gb ram koyduk. Bunları 10 inç ekrana sığdırabilecek miyiz ? Mevcut cihazımızda ki incelik oranını yakalabilecekmiyiz ? Aşağıdaki ürünlerin maliyetleri bile üst seviyede ki ürünler ne kadar micro boyutuna geçerse fiyat bi hayli artar. Bunlara ek yukarıda yazdıklarım da eklenecek. Şuan ki cihaz fiyatının yakınından uzağından alakası olmayan bir cihaz "maliyeti" çıkacak. Bunun birde bayilerde son kullanıcı satış fiyatını düşünün. Şu özellikler ve sürüm çalışan en stabil durumda. Android başlık monitörünü test etme fırsatı bulursanız piyasada ki diğer ürünlere göre fiyat performans ürünü olduğunu anlayacaksınız. Sonuçta bu cihaz arabaya takılacak.

Düşündüklerim konusun da yanılıyorsam yorumla cevap verirsiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

120 GB SSD
8 GB RAM
i7 İşlemci
tespitleriniz çok doğru benim takıldığım konuda maliyet kısmı zaten lenovo k6 note cep telefonunu 1.000 tl ye satarken aynı özelliklerde marka başka bir telefonun 3-4 katı fiyata satılmasına kızıyorum aslında hepsi bu. Cep telefonunu neden örnek verdim çünkü ana kart işlemci, ram ve lcd ekran teknolojisi araç multimedya sisteminde kullanılabilir olduğu için. sonuç olarak fiyatlar tamamen şişiriliyor. Sebebi de arz talep