Necvox Dvn-A 1033 Android Cihaz İncelemesi

necvoxsocial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.necvox.com.tr
Cvp: Necvox Dvn-A 1033 Android Cihaz İncelemesi

Le-Petit-Prince' Alıntı:
Ekleme:

PysCo nickli yetkili ile görüştüm diğer arkadaşlarda faydalansın diye yazıyorum. Arkadaşlar bu modelde Mirrorlink cihazın üzerinde direk yok ancak çeşitli android uygulamaları ile bu özelliğe sahip olmak çokta zor değil. Cihazın dahili hafızası 32GB kutu üzerinde SD kart görseli sizide benim gibi yanıtlmasın. Adobe Flash ve HTML 5 desteği var. TMC(Anlık trafik verilir) şuan için pasifmiş ilerleyen günlerde bir güncelleme ile aktifleştirebiliriz dedi yetkili. Android 5.1 için çalışmaları varmış ancak bu cihaza mı güncelleme verecekler yoksa farklı bir model ile mi 5.1 getirecekler belli değilmiş. Bende aracı yeni aldım hatta daha teslim almadım umarım 1 ay sonra gidipte 5.1 cihaz getirip bizi üzmezler :) Gerçi 4.4 kitkat bile 2 sene götürür ama bu cihaza 5.1 desteği verirlerse çok güzel olur.

teşekkürler

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Le-Petit-Prince' Alıntı:
gurhan07' Alıntı:
SiZe cihaz hakkında bilgi verim cihaz püre android değildir wince üstüne kurulu. Yani 1033 o nin üstüne kurulmuş yari android yari wince cihazıdır şakın kanip aldanmayınız bu kadar yüksek fiyat verip alacağiniza navimex android 5.1.1 almanızı tavsiye ederim bilginize

Merhabalar hocam. Astra Sedan 2016 araç aldık bizde. Araştırmayı çok severim ve sağa sola bakarak araştıra araştıra baya bilgi sahibi oldum. Diğer arkadaşlarda faydalansın diye yazıyorum. Sizdeki cihazıda, Necvox markasınıda ve piyasada yer alan bir çok markayıda Çin'de yer alan WITSON isimli firma üretiyor. Klasik Çin üretimi yani fason üretim. Türk şirketleri toplu sipariş veriyor üzerine marka ismini ve kutusu dizayn ederek satışa sunuyor. Necvox firması bu android serisini yeni getirmiş hiç bir bayinin haberi yok çoğunu arayarak ben bilgilendirdim :) Necvox firmasının burada fark yaratmasının ve fiyatının pahalı olmasının nedeni yetkili Opel bayi ve servislerinin çoğu bu firmayla anlaşmalı o yüzden arabayı ilk alırken yada daha sonra yetkili bayiide yaptıracağınız bir multimedya işlemi aracın elektrik ile ilgili arızalarını garanti dışı bırakmıyor. Dışarıda yaptıracağınız olası bir işlemde kablo kesilmesi vs durumunda aracın elektrik tesisatıyla ilgili arızalar garanti dışı kalır. Necvox bundan önce söylediğiniz gibi WIN CE sistemli ürünlere yoğunlaşmış bunu yapmasının nedeni tahminim androide göre daha stabil bir sistem olması. (Android 2008 yılından beri geliştiriliyor-Windows CE ise 1996 yılından beri Microsoft firması tarafından geliştirildi 2013'te güncelleme vermeyi kesti) Bu cihazda iki tane işletim sistem olması cihazı kötü yapmaz aksine navigasyon vb. özellikleri WIN CE sistemini kurarak daha stabil çalışmasını sağlar. Tabi sizin cihaza göre + ve - özellikleri tartışılabilir. Aşağıda üreten firmaya ait linkleri veriyorum. Bu linklerde yer alan ürünler baz alınarak üzerlerinde ekleme ve çıkarmalar yaparak fason üretim yaptırmış Necvox ve Navimex firmaları. Konuda yetkiliye o yüzden sordum tam özelliklerini öğrenebilmek için. Arkadaşlar bu iki cihazda astra araçlar için kötünün iyisi yani bu cihazlardan daha iyisini bulmak zor. Bu cihazların ederi 300$ civarı ancak işin içine reklam-servis-garanti ücretleri girince tabi ki fiyat yükseliyor. İletişim Fakültesi öğrencisiyim şöyle örnek vereyim Necvox firması tanıtım etkinlikleri yapıyor vb şeyler yapıyor. Yani işin içine cast ajansından tanıtım hostesleri, yemek şirketleri vb olaylar giriyor youtube hesabına bakabilirsiniz şimdi bunun bir maliyeti var yani bunun maliyetini alıcıya yansıtıyor dolaylı olarak fiyat artıyor.

Sizin Navigasyon:
http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=102698449

Necvox Firmasının Getirdiği Navigasyon:
http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=102508015

Navimex ve Necvox firmları hangi özellikler üzerinde oynamalar yaptı tam bilmiyorum açıkca belirtmemişler ancak her ne kadar cihazların işlemci ve ramleri aynı gibi gözüksede sizin cihazın en büyük artısı 5.1.1 lollipop roma sahip olması yani bundan belki 1-2 sene çoğu android uygulaması necvox cihazda bulunan 4.4 kitkat için destek vermeyi kesecek. Birde mirrorlink dahili özelliği olması uygulama vs uğraşmadan telefonunuzu paylaşabiliyorsunuz. Sizin cihazında en büyük eksisi DVB-T/T2 desteklememesi olarak gözüküyor. Türkiye Sayısal Karasal Yayına geçtiğinde(ihaleler yapıldı şu an test aşamasında) Necvoxun bu sürümüne 100$ bir tunner alarak saat'de 280 km/s hızla gitseniz bile kesilmeden televizyon yayını izleyebileceksiniz. Sizin cihazda TMC özelliği yok sanırım daha sonra opsiyonel olarakta konulamıyor herhalde. İstanbul ilinde yaşayanlar için bence son derece önemli bir özellik anlık yol bilgilerini(kaza,yol çalışması vb) harita üzerinden takip edebilmek için.

Ekleme:

PysCo nickli yetkili ile görüştüm diğer arkadaşlarda faydalansın diye yazıyorum. Arkadaşlar bu modelde Mirrorlink cihazın üzerinde direk yok ancak çeşitli android uygulamaları ile bu özelliğe sahip olmak çokta zor değil. Cihazın dahili hafızası 32GB kutu üzerinde SD kart görseli sizide benim gibi yanıtlmasın. Adobe Flash ve HTML 5 desteği var. TMC(Anlık trafik verilir) şuan için pasifmiş ilerleyen günlerde bir güncelleme ile aktifleştirebiliriz dedi yetkili. Android 5.1 için çalışmaları varmış ancak bu cihaza mı güncelleme verecekler yoksa farklı bir model ile mi 5.1 getirecekler belli değilmiş. Bende aracı yeni aldım hatta daha teslim almadım umarım 1 ay sonra gidipte 5.1 cihaz getirip bizi üzmezler :) Gerçi 4.4 kitkat bile 2 sene götürür ama bu cihaza 5.1 desteği verirlerse çok güzel olur.

Çok güzel bir açıklama olmuş emeğine sağlık bende platinyum 1033 var sadece video izliyorum radyo bile kötü:)

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi

afaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Necvox cihazları gereksiz pahalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

necvoxsocial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.necvox.com.tr

afaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihaz iyiymiş, Fiyat nedir hocam?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Le-Petit-Prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cihazda navigasyon ve radyo aynı anda çalışabiliyor mu? Yani uyumlu olarak. Sağ veya sol dön derken müzik sesi kesiliyor mu? Birde TMC için illa internet şart mı? Kutu içeriğinden TMC anteni çıkıyor mu? Arabayı hava şartlarından dolayı teslim alamadık daha alsam buraya görüşlerimi belirteceğim arkadaşlar.

06akay06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar açılış logosunda takılı kaldı cihaz ne yapabilirim? servis virüs bulaşmış olabilir dedi...Yardımcı olursanız sevinirim

necvoxsocial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.necvox.com.tr

Le-Petit-Prince' Alıntı:
Cihazda navigasyon ve radyo aynı anda çalışabiliyor mu? Yani uyumlu olarak. Sağ veya sol dön derken müzik sesi kesiliyor mu? Birde TMC için illa internet şart mı? Kutu içeriğinden TMC anteni çıkıyor mu? Arabayı hava şartlarından dolayı teslim alamadık daha alsam buraya görüşlerimi belirteceğim arkadaşlar.

Videoda navigasyonda arkaplanda olduğu radyo sesi geliyor. Konusmaya geçtiği zaman sesi kesip konusup sonrada müziğe geçiyor.
İgo yazılımı online çalışmadığı için navigasyonda tmc desteği yok.Bunun için çalışmalar sürüyor.Tmc için online çalışan bir apk indirebilirsiniz.Yandex,İbb gibi

06akay06' Alıntı:
Arkadaşlar açılış logosunda takılı kaldı cihaz ne yapabilirim? servis virüs bulaşmış olabilir dedi...Yardımcı olursanız sevinirim

aracınızın ve cihazınızın modelini yazarsanız yardımcı olurum size.

06akay06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

PysCo' Alıntı:
Le-Petit-Prince' Alıntı:

Videoda navigasyonda arkaplanda olduğu radyo sesi geliyor. Konusmaya geçtiği zaman sesi kesip konusup sonrada müziğe geçiyor.
İgo yazılımı online çalışmadığı için navigasyonda tmc desteği yok.Bunun için çalışmalar sürüyor.Tmc için online çalışan bir apk indirebilirsiniz.Yandex,İbb gibi

06akay06' Alıntı:

Necvox Dvn-p 1033 Opel Astra J Platinum Navigasyonlu Multimedya cihaz logoda takılı kaldı. radyo arka planda çalışıyor.Radyo kanalı arıyorum ama ara yüzü görünmüyor.Menülere ulaşamıyorum.

06akay06' Alıntı:
PysCo' Alıntı:

Necvox Dvn-p 1033 Opel Astra J Platinum Navigasyonlu Multimedya cihaz logoda takılı kaldı. radyo arka planda çalışıyor.Radyo kanalı arıyorum ama ara yüzü görünmüyor.Menülere ulaşamıyorum.

2012 opel astra J Cosmo aracımız

Le-Petit-Prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

PysCo' Alıntı:
Le-Petit-Prince' Alıntı:

Anladım teşekkürler. Yani cihazda yüklü olan İGO PRİMO yazılımının TMC lisansı yok online verileri çekmesi için? SYS dosyasını editlesek gene mi çalışmaz? Bazı İGO Primo kullanıcıları SYS dosyalarını editleyerek bu özelliğe sahip olabiliyorda.(https://www.youtube.com/watch?v=V6JGwrO_x5w) Birde cihaz için uyumlu TMC anteni getirdiniz mi peki bayilerinizden alabilir miyiz? O zaman internet olmadan igo primo tmc verilerini çeker mi? Ya da dahili tmc anteni var mı cihazda yani radyo anteni uyumlu mu?