ÇÖZÜLDÜ Necvox Dvn-A 1033 Radyo Sorunu

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Necvox malesef radyo konusunda çok kötü...Daha önceki multimedyam necvox ve radyo sorunu bendede vardı..Orjinal anten...Radyo Sinyal Güçlendirici ve Gürültü Azaltıcı Modüller var..Bunları araştırın derim..

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Tesla ekranın tek olumsuz kısmı ses istenildiği gibi çıkmıyor. Ama ben çocuktan dolayı yüksek ses açmıyorum böyle iyi şahsen ama sıkılırsam eskisi duruyor en kötü onu geri takarım 😂 Ayrıca İstanbul’da olmaydınız uzman birine yönlendirirdim ama Kocaeli galiba o yüzden biraz araştırın öyle gidin çözülür zor bir sorun değil
Tek sorunu ses olsun hocam, onu çaresi çok. Tesla araca gerçekten büyük zenginlik katıyor, belli olmaz teslaya geçiş yaparım belki ilerleyen zamanlarda 😁

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu cihazların üreticilerinin yıllardır bir standardı olmadı. Net bir kaliteye sahip kendini ispatlamış, adıyla ön plana çıkmış, duyulmuş bir firma bile yok.

Bir xiaomi gibi oppo gibi Türkiye'de mağaza açacak çapta değiller. Çin'deki firmaların hali böyleyken Türkiye'deki distribütör ya da ithalatçı firmaların durumu kat kat beter.

Örneklemek gerekirse bildiğim eski uyducu yeni multimedyacı var, birçoğu da eskinin oto teypçileri. %99'u hiçbir halttan anlamıyor. Eskiden ne iş yaptığın önemli değil ama araştır öğren. al eline bi cihaz kurcala akşama kadar. Nitelikli mal satamıyorsun bari müşterine nitelikli bilgi ver. Bir de dürüst ol malını satmak için sahtekar olma, artısını eksisini söyle, müşterinin talebini dinle, istekleri doğrultusunda bir alternatif öner.

Bizler bile burada bu yarım yamalak bilgimizle multimedya konusunda arkadaşlarımıza istediği özelliklere sahip cihazları önermeye çalışıyoruz. Satıcının görevi bu olmalı, elinde kalmış bir halta yaramadığını kendinin de bildiği malı satmaya çalışmak değil.

Bir dönem araştırma yaptığımda konu hakkında epey bilgi sahibi olmuş ve Piyasadaki ustaların hiçbir halttan anlamadığını çok net görmüştüm.

Ama bunun suçu bizim satıcılarda değil, Çin'deki üreticilerde. Çin'deki üreticinin bir standardı olmadıkça Türkiye'deki satıcının bir standart yakalaması mümkün değil.

Firmaların bir standardı, kalitesi olmayınca ürünleri de binbir çeşit oluyor. Hepsi birbirinden farklı. Birçoğunun dışı aynı ama içi çok çok farklı. Dolayısı ile bizler de alırken karpuz misali ne çıkarsa bahtımıza diyoruz.

İki farklı multimedya cihazı kullandım, 2 yıldır kullanmıyorum. Çok şükür memnunum halimden😊

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Necvox malesef radyo konusunda çok kötü...Daha önceki multimedyam necvox ve radyo sorunu bendede vardı..Orjinal anten...Radyo Sinyal Güçlendirici ve Gürültü Azaltıcı Modüller var..Bunları araştırın derim..
Katılıyorum necvox ve bir çok benzeri ürünlerin radyo kalitesi inanılmaz kötü olduğunu
Bu cihazların üreticilerinin yıllardır bir standardı olmadı. Net bir kaliteye sahip kendini ispatlamış, adıyla ön plana çıkmış, duyulmuş bir firma bile yok.

Bir xiaomi gibi oppo gibi Türkiye'de mağaza açacak çapta değiller. Çin'deki firmaların hali böyleyken Türkiye'deki distribütör ya da ithalatçı firmaların durumu kat kat beter.

Örneklemek gerekirse bildiğim eski uyducu yeni multimedyacı var, birçoğu da eskinin oto teypçileri. %99'u hiçbir halttan anlamıyor. Eskiden ne iş yaptığın önemli değil ama araştır öğren. al eline bi cihaz kurcala akşama kadar. Nitelikli mal satamıyorsun bari müşterine nitelikli bilgi ver. Bir de dürüst ol malını satmak için sahtekar olma, artısını eksisini söyle, müşterinin talebini dinle, istekleri doğrultusunda bir alternatif öner.

Bizler bile burada bu yarım yamalak bilgimizle multimedya konusunda arkadaşlarımıza istediği özelliklere sahip cihazları önermeye çalışıyoruz. Satıcının görevi bu olmalı, elinde kalmış bir halta yaramadığını kendinin de bildiği malı satmaya çalışmak değil.

Bir dönem araştırma yaptığımda konu hakkında epey bilgi sahibi olmuş ve Piyasadaki ustaların hiçbir halttan anlamadığını çok net görmüştüm.

Ama bunun suçu bizim satıcılarda değil, Çin'deki üreticilerde. Çin'deki üreticinin bir standardı olmadıkça Türkiye'deki satıcının bir standart yakalaması mümkün değil.

Firmaların bir standardı, kalitesi olmayınca ürünleri de binbir çeşit oluyor. Hepsi birbirinden farklı. Birçoğunun dışı aynı ama içi çok çok farklı. Dolayısı ile bizler de alırken karpuz misali ne çıkarsa bahtımıza diyoruz.

İki farklı multimedya cihazı kullandım, 2 yıldır kullanmıyorum. Çok şükür memnunum halimden😊
kesinlikle katılıyorum, özellikle dışı farklı için aynı kısmına. Arayüz değiştirip insanlara farklı bir model gibi yansıtılmış bir çok ürün var araştırdıkça görmeye başladım.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Necvox radyonun sinyal yakalama kapasitesi çok kötü. Güçlendirici taktım yine işe yaramadı...
Tarama sırasında Local özelliği seçili durumdaysa (ekranda sağ üst kısımda L ya da Lo diye yazıyor sanırım) istasyon bulması daha zor oluyor, onu seçmeden taramayı deneyebilirsiniz.

• Beğen

Mehmet39

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkeze bir sorum olcak DVN-A 1014 necvox ürünüm var radyo dinlerken farklı bir frekansa atıyor beni bende kurcalarken radyo ayarlarından fm olan yeri am yaptım ama şimdi tekrar o ayar bölümü açılmıyor am olarak kaldı yani radyo şuanda çalışmıyor bana yardımcı olabilcek biri var mı güncelleme mi yapmam lazım??

• Beğen

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkeze bir sorum olcak DVN-A 1014 necvox ürünüm var radyo dinlerken farklı bir frekansa atıyor beni bende kurcalarken radyo ayarlarından fm olan yeri am yaptım ama şimdi tekrar o ayar bölümü açılmıyor am olarak kaldı yani radyo şuanda çalışmıyor bana yardımcı olabilcek biri var mı güncelleme mi yapmam lazım??
Hocam otomatik taramayı kapatmayı deneniz mi? Radyo dinlerken Frekans azda olsa bozulduğu an cihaz daha güçlü frenkansı yakalamak için sürekli tarama yapar. FM-AM Band geçişi benim aracımda radyo yazılı tuş var bastığımda geçişleri ayarlayabiliyorum. Yani dokunmatik ekran üzerinden değil teyb gövdesi üzerindeki radyo band yazılı tuş.

image8dfa4fc30577a262.jpg

Mehmet39

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam otomatik taramayı kapatmayı deneniz mi? Radyo dinlerken Frekans azda olsa bozulduğu an cihaz daha güçlü frenkansı yakalamak için sürekli tarama yapar. FM-AM Band geçişi benim aracımda radyo yazılı tuş var bastığımda geçişleri ayarlayabiliyorum. Yani dokunmatik ekran üzerinden değil teyb gövdesi üzerindeki radyo band yazılı tuş.

image8dfa4fc30577a262.jpg
Bende tamamen ekran var ama taramayı kapatmayı bi deneyim bakalım inşallah olur

teomurat

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracımda Necvox Dvn-A 1033 Multimedia cihazı var, uzun zamandır radyo açmıyordum ve bugün dikkatimi çekti radyo ile uğraşırken bir çok popüler kanalı otomatik taramada bulamadığını gördüm. Merkezi bir yerde ikamet etmeme rağmen radyo neredeyse hiç çekmiyor. Elle bilenen frekanslara geldiğimde aşırı cızırtılı bir şekilde çalıyor, araçta Shark Anten mevcut. Cihazın arkasına baktım, anten kablosu bağlı ama acaba doğru mu bilmiyorum?
Megane araçların bir çoğunda soketten köprü atılarak anteni aktif ediyorlar ve bu sorun çözülüyor. Opel Astra J'ler için böyle bir şey söz konusu mu acaba veya başka türlü radyo frekans çekimini güçlendirmek için ne yapabilirim?
Kardeş merhaba aynı sıkıntıyı yaşıyorum sıfır necvox aldım radyo bir gün iyi 3 gün kötü.. sorunu çözebildin mi çözdüysen paylaşırsan sevinirim arabadan soğuttu beni