Necvox Android Cihazlar Geldi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Necvox Android Cihazlar Geldi

albertxx link' Alıntı:
Yazılımsal hatalar android sürümleri ile değil telefon sürümleri ile alakalıdır.֖rneğin ben samsung sayfasına girsem yine güncelleme vardır ama android her firma için ekstra yükseltilmiştir.Android güncellemesi sıkıntı yaratabilir ama sonuçta güncellenir her türlü.şimdi asıl önemli olan yine işlemci ve ramdir.Android sürümü önemsizdir yine tekrarlıyım.Sizin dediğiniz aletin kendi sürümü firma ile alakalıdır eğer firma makinasına güveniyor ve problemi yok diyorsa zaten yeni güncelleme çıkarmaz bu şekilde kullandırır.
Ayrıca örnek verdiğiniz yazılım dili yeterszi geldiği için c++ c# olarak geliştirildi görsellikde ağırlıklı hale geldi.Dikkat edersen isim benzer gibi ama içerik ++ dışında # baya farklıdır.Bu tip programların kütüphaneleri geldiği gibi sabittir.Yeni kütüphane eklemek istersen kendin üretebilir include edebilirsin ama ana hatlarıyla sabitlerdir.
Sonuç olarak arkadaşlar android sürüme takılmayın ram işlemciye takılın tabi ki birde firmaya.Firma malının ne kadar arkasında ne kadar yardımcı olucak size.Yoksa ilerde ufak bir hatadan çok başınız ağırır.1-2 bin lira verip alet elinizde aksesuar olarak kalabilir.Birde ben hala navi ye geri görüş kamerası ve güzel görüntü dışında karşıyım :)
kardesim olaya biraz mühendis olarak bak bence.bilgisayar mühendisi olacaksın yazılım önemsiz diyorsun :).donanım tabiki önemli ama yazılım da en az onun kadar önemli.günümüz teknolojisi ışık hızında ilerliyor.şu an biz bu tartışmayı yaparken bile emin ol neler üretiliyor :).bugün taktıgın 2 gb ram 1 yıl sonra standart olacak.bundan 1 sene önce 4 çekirdekli telefon işlemcisi sadece belli markalarda vardı ve fiyatları yüksekti.şimdi 150-200 liralık çin malı tabletlerde bu işlemciler var...bir aleti ileri götüren şey yazılımıdır.bir mal alırız onun özellikleri bellidir.ama bunu hızlandırmak daha verimli kullanmak da yazılımının işidir.ne kadar güncelleme çıkarsa hata o kadar stabile edilir alet o kadar verimli kullanılır.

android 2.3 ten memnunum bir farkı yok demişsin ama  bak 4.0 ile arasındaki en büyük farkın ram kullanımı oldugunu söyleyeyim sana.2.3 rami gereksiz yere kullanıyor ve ram kullanım miktarını kontrol edemiyorsun.ama 4 lü sürülerde bu yok.gereksiz ram kullanımının önüne geçişmiş.bu da telefonunun ömrünü uzatır.

Daha bu konuda uzun uzun çok şey yazılır da gerek yok :).

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazılımcı olarak bakıp söylüyorum yazılım efektif kullandırır donanım istediklerini yaptırır.Bir makinanın rami yavaşsa istediğini yap bunu düzeltemezsin yazılımla harcanıcak rami kurtarırsın ama yinede yavaştır geliştiremezsin.Eğer yazılımı düşük ram yüksekse bunu amorti edip yazılım yükseltirsin.Zaten teknolojide önce parçalar üretilir sonra yazılım yapılır.Yüksek parça ileriye yöneliktir şimdi o makinede 4 sürüm olsa yazılım olarak alıcak mısın bunu merak ediyorum 512 mb ramli bir makinayı şu anki en dandik makinalardan bile az olanı asıl önemli nokta budur:)

Ben hem donanım hem yazılım görüyorum ve emin ol bu işler dediğim gibi ilerler donanım olmadan yazılımı çalıştırman imkansız olur.En basitinden eskiden niye w8 direk üretmedilerde şimdi ürettiler mantığı donanım kalitesi artarsa yazılımda buna göre artar ve kullanım kolaylaşır donanımı güçlü olmayan makinaya yazılım koyamazsın.Şimdi dene istiyorsan al 2000de çıkmış bir makinayı windows 8 yükle bakalım yazılım güncel parça desteklemiyor oluyor :)

Sonuç olarak daha çok konuşulur ama kişisel tercihim asla almam donanımından dolayı.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bence gereksiz bir tartışmaya girmişsiniz. Android cihaz alıp geri görüş kamerası muzik arac ayarları vs kullanacaksanız versiyon cpu ram çok ta bir önemi yok. Halen hali hazırda olan diger nav cihazlara baktığımızda onlarda hala wince kullanılıyor ve hala ihtiyaçları fazlası ile görüyor android cihazı normal bir pc gibi kullanmak istiyorsanız bi yerden sonra yetersiz gelecektir. ama amacı doğrultusunda android 1.0 bile olsa wince makinelerden çok daha fazla kullanışlı. Bir kere ana menusü havalı :D

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) İgo vs gelişiyor sonuçta o yüzden sıkıntı olucak androidde kaldı ki hala navigasyon almak geri görüş ve görüntü dışında pek etkisi yok al bir ipad ohh mis :D

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede bu cihazlarda gorsellik+geri gorus yeterli kaldiki arabada internete girmenin ne guzelligi olabilirki
Telefon+tablet varken.
Ne kadar teferruat okadar ariza

ahmetkurtarıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar, android deyince sanırım herkesin aklına tablet pc, gsensör, veya telefonlar geliyor.
bu cihazı alıp android diye arabada angry birds oynucaksanız veya sadece interneti android sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
android en başta teknolojiye ayak uydurmak demek bana göre, 1000 lira gidip wince cihaz alacağıma, windows bile bıraktı winceyi, 1500 lira androide veririm, ama arkadaş derse ki ben geri görüş kamerasını kullanıcam onun için alıyorum tabiki gitsin dandik 700 liraya cihaz var onu alsın, ben eminim ona bile dayanamaz 2 ay sonra çöpe atar, ya aldığınız cihaz biraz iyi olmalı, arabayı alırken nası araştırıyoruz, oynuyoruz hertarafıyla gazlıyoruz frenine bakıyoruz, bu cihazı alınca da dokunmatiği iyi olmalı, hızı iyi olmalı, donma yapmamalı, bunların hepsi ok. olsa bile araç ile tam uyumlu olmalı, hadi o da tamam, yine wince cihaz alan insan bunlardan başka hiçbişey yapamaz zaten. android alın, ön kamera uygulamaları var, obd uygulamaları var, wifi diye bişey var, en azından bu wifi denince bakın internet için söylemiyorum, bugün akıllı ev teknolojilerine wifi üzerinden ulaşılıyor. Yakında arabalarda da bu teknoloji kullanılıcak ve bu wifi ile olacak.

ki yukarda yazdığım özellikler konu astra j olunca hiçbir wince cihaz tam entegrasyon konusunda tüm özellikleriyle tatmin etmiyor. 2 abi biliyorum cyclone ve necvoxa 1400 lira para verip çöpe atan cihazları. gittiler android aldılar, cihaz bikere 1.2 ghz. işlemcili, 512 mb. ı beğenmeyen arkadaşlar var wince cihazlar 128 mb... 600 mhz. cihaz nerde 1.2 ghz. cihaz nerde biraz mantıklı düşünün, android'i oyun ve internet sanan arkadaşlar da android nedir biraz araştırsın. ben şu an wifi üzerinden akıllı araç teknolojisi üzerine çalışıyorum ve navigasyona ve arabaya sesli komut yaptırıcaz. bunu wince cihazda yapamazsınız. android olması şart. bikere daha esnek bi işletim sistemi, wince nedir yav.

bugün sağlıklı çalışan bi markanın cihazı için 1100 lira vereceksiniz. 128 mb. ram 600 mhz işlemci var,
gidin 1250 lira verin 1.2 ghz. işlemcili 512 mb. işlemcili cihaz alın

ha yine sadece geri görüş kamerasını kullanın o sizin bileceğiniz iş.
sadece o bile olsa, geri görüş görüntüsü bile vitesi siz geriye aldıktan 6-7 saniye sonra geliyor bazı cihazlarda, neden? çünkü cihaz 600 mhz. arm 10 veya maximum 11 işlemcili.

arabayı çalıştırıyordu arkadaş abartısız 100 metre gidiyordu duruyordu orada arabadan inecekken ancak cihaz açılabiliyordu. androidde böyle mi? çalıştırın 10 saniye sonra cihaz açılıyor.

android androiddir, wince wincedir. tartışmaya başka taraflardan bakmaya çalışın lütfen bence.
2.3 veya 4.0 farketmez.
cihaz androidse ve stabil çalışıyorsa zaten arabada kullanabileceğiniz şeyler belli. flash player var wifi 3g var, araç ile ilgili uygulamaların hepsini kullanabiliyorsunuz, 4.0 ı ne yapacaksınız ki.

aldığınız telefon veya tablet pc değil...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetkurtarıcı link' Alıntı:
Arkadaşlar, android deyince sanırım herkesin aklına tablet pc, gsensör, veya telefonlar geliyor.
bu cihazı alıp android diye arabada angry birds oynucaksanız veya sadece interneti android sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
android en başta teknolojiye ayak uydurmak demek bana göre, 1000 lira gidip wince cihaz alacağıma, windows bile bıraktı winceyi, 1500 lira androide veririm, ama arkadaş derse ki ben geri görüş kamerasını kullanıcam onun için alıyorum tabiki gitsin dandik 700 liraya cihaz var onu alsın, ben eminim ona bile dayanamaz 2 ay sonra çöpe atar, ya aldığınız cihaz biraz iyi olmalı, arabayı alırken nası araştırıyoruz, oynuyoruz hertarafıyla gazlıyoruz frenine bakıyoruz, bu cihazı alınca da dokunmatiği iyi olmalı, hızı iyi olmalı, donma yapmamalı, bunların hepsi ok. olsa bile araç ile tam uyumlu olmalı, hadi o da tamam, yine wince cihaz alan insan bunlardan başka hiçbişey yapamaz zaten. android alın, ön kamera uygulamaları var, obd uygulamaları var, wifi diye bişey var, en azından bu wifi denince bakın internet için söylemiyorum, bugün akıllı ev teknolojilerine wifi üzerinden ulaşılıyor. Yakında arabalarda da bu teknoloji kullanılıcak ve bu wifi ile olacak.

ki yukarda yazdığım özellikler konu astra j olunca hiçbir wince cihaz tam entegrasyon konusunda tüm özellikleriyle tatmin etmiyor. 2 abi biliyorum cyclone ve necvoxa 1400 lira para verip çöpe atan cihazları. gittiler android aldılar, cihaz bikere 1.2 ghz. işlemcili, 512 mb. ı beğenmeyen arkadaşlar var wince cihazlar 128 mb... 600 mhz. cihaz nerde 1.2 ghz. cihaz nerde biraz mantıklı düşünün, android'i oyun ve internet sanan arkadaşlar da android nedir biraz araştırsın. ben şu an wifi üzerinden akıllı araç teknolojisi üzerine çalışıyorum ve navigasyona ve arabaya sesli komut yaptırıcaz. bunu wince cihazda yapamazsınız. android olması şart. bikere daha esnek bi işletim sistemi, wince nedir yav.

bugün sağlıklı çalışan bi markanın cihazı için 1100 lira vereceksiniz. 128 mb. ram 600 mhz işlemci var,

sadece o bile olsa, geri görüş görüntüsü bile vitesi siz geriye aldıktan 6-7 saniye sonra geliyor bazı cihazlarda, neden? çünkü cihaz 600 mhz. arm 10 veya maximum 11 işlemcili.

arabayı çalıştırıyordu arkadaş abartısız 100 metre gidiyordu duruyordu orada arabadan inecekken ancak cihaz açılabiliyordu. androidde böyle mi? çalıştırın 10 saniye sonra cihaz açılıyor.

android androiddir, wince wincedir. tartışmaya başka taraflardan bakmaya çalışın lütfen bence.
2.3 veya 4.0 farketmez.
cihaz androidse ve stabil çalışıyorsa zaten arabada kullanabileceğiniz şeyler belli. flash player var wifi 3g var, araç ile ilgili uygulamaların hepsini kullanabiliyorsunuz, 4.0 ı ne yapacaksınız ki.

Arkadasim guzel aciklayici yazmisin ama bizde  karacahil degiliz neyin ne oldugunun alasini biliyoruz.
Ben android kotulemedim dikkat edersen gerek yok yazdim.
Haa bu sizin tercihinizdir saygi duyarim
Ama cikipta android oyun oynamak anlamina geliyor saniyorlar falan deyipte laf dokundurmanizada karsiliksiz kalamam.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel yazmışsın android araba sesli komut navigasyon yazmışsın herşey iyi güzel ram şu bu dedin ben wince cihazlarıda övmüyor kaldı ki aracıma hiçbirini o paraya taktırmam.Ama gel gör ki senin stabil çalışıyor dediğin uygulama en ufak bir gelişim geçirdiği zaman napıcak makinan onu merak ediyorum.Ben bu işin tabiri caizse mutfağındayım neyin ne olduğunu biliyorum.Bir cihaz alıp 1 yıl içinde çıkıcak güncel bir navi uygulamasını kaldırmama ihtimalini göz ardı etmek 1200 lira verip bence çok abes geliyor.
İstiyen android wince veya herhangi birini alsın farketmez ama android dediğiniz cihaz için navigasyon olarak almanıza gerek yok manasında diyor herkes nedenide kullanıcağınız uygulama adı üstünde navigasyon bunun içinde wincedede androidde aynı programlar baz alınır bunu kavramak önemli.Bu tip teknolojik aletler gelişmeden ben almıcam onun yerine yine giderim 200 liraya bir tablet alırım koyarım ufaklardan aracımın önüne navigasyon wifi veya ne isterseniz herşey olur.512mb ram ile navigasyona vericeğim paranın 6da 1ne mal etmiş olurum hemde taşınabilir olur:)

Konuyu uzatmanın anlamı yok alana hayırlı olsun.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetkurtarıcı link' Alıntı:

2.3 veya 4.0 farketmez.

Ahmet Bey, aracınıza bu android cihazı aldığınızı ve çok memnun olduğunuzu epeydir biliyoruz. Sağ olun da ayrıca, tavsiyede bulunuyorsunuz; ancak benim anlamadığım bir şekilde hep gergin bir biçimde yazıyorsunuz bunları. Ve her yazınızda Cyclone ve Necvox'a değdirmeden geçmiyorsunuz. Takdir edersiniz ki bahsettiğiniz şeyleri yazabilmek için allame-i cihan olmaya gerek yok. Bunlar hepimizin üç aşağı beş yukarı bildiği şeyler. Biraz daha sakin bir üslupla ve şu an halihazırda yukarıda bahsi geçen cihazları kullanan kişileri rencide etmeden yazabilirsiniz diye düşünüyorum.

ahmetkurtarıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kullandim çünkü ve çöpe attim 1800 lirayi. Dandik cihaza gittik zamaninda verdik o kadar para, sonra? Ama halen o markalar iyi diyenler var.Anlamiyorumki nesi iyi. Kimseyi rencide etmek değil amacim tabiki de yardimci olmaya calisiyorum. Cyclone ve Necvox ikisi de çok kotu cihazlar. Ha gidin Navimaster alin izliyoruz videolar ini yorumlar ini cihaz güzele benziyor ama benim 1800 lira verip her gün pişman olduğum cihaza iyi deniyorsa laf söylerim kendi düşüncemi.