Necvox Android Cihazlar Geldi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Necvox Android Cihazlar Geldi

android navi olayı çok uzadı..

yakında android 5,0 çıkacak.ve gelecek navilerde 2,x gibi şeyler söyleniyor.açıkcası mantıgım almıyor.eski sürümlü şeyler gelecek ve fiyatlar 2500 tl deniyor.

Kusura bakmayın ama ben bir androide 2500 lira vermem.en iyi android telefonun(en son sürüm ve tüm özellikler) 1650 tl oldugu bir yerde eski sürümlü ve yazılım desteği zayıf olan navigasyonuna 2500 tl vermek enayiliktir.

Fiyatları normal naviler gibi olursa alınır.yoksa kalsın kazık yemekten bıktık.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Android ile ilgili sürümü ile ilgili özellikle yanlış biliyorsunuz.Android cihazda sürüm önemsizdir aynı windows gibi işletim sistemi xpde olsa 7  8de olsa görünüm değişir ve bazı uygulamalar değişir onun dışında ana hatlar daima standart kalır ki en düşük sürümden en yüksek sürüm kullansın diye kaldı ki çok kolay sürüm yükseliyor.

Sorun şu ki belirtilen androidlerin ramleri düşük bu ram de ki androidler bu kadar fahiş fiyata alınmaz parayı çöpe atmaktan başka birşey olmaz bu çünkü igo tarzı bir program ilerde sağlam güncelleme alır ve 3d modellemeyi geliştirirse bu cihazlar elinizde eski haritayla kalır birşey yapamazsınız.Bence önceden de dedim navigasyon araçta görüntü ve geri görüş kamerası dışında telefondan farksızdır.Bir tane telefon veya tablet alsanız canınız istediğinde açarsınız gps igo kullanır istediğinde film izler istediğinizde herşeyi yaparsınız yanınızda taşırsınız.Geri görüş ve görüntü için veriyorsanız para bence yazık o paraya daha ucuza aletler var onlara yönelin derim.

ahmetkurtarıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sorun ne anlamıyorum ki,
Android cihaz aldım ben 2 yıl garantili ve gayet güzel çalışıyor, birsürü uygulama yükledim.
Ve aynı firmada kafalık monitörü de var Android. Tanesini yukarıda 750 lira demişler. Biz çiftini 750 liraya aldık.
Cihaz da 1250 lira geri görüş kamerası ve harita dahil fiyatı. Nedir ki sorun.
Necvox'un ne kadar kötü bir marka olduğunu herkes biliyor. Nedir bu necvox takıntısı bile bile.
Android gayet güzel cihaz 1250, android kafalık monitörü de çifti 750 lira. Link veremiyorum siliyorlar, isteyen arkadaşlara özelden yazayım.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Android ile ilgili sürümü ile ilgili özellikle yanlış biliyorsunuz.Android cihazda sürüm önemsizdir aynı windows gibi işletim sistemi xpde olsa 7  8de olsa görünüm değişir ve bazı uygulamalar değişir onun dışında ana hatlar daima standart kalır ki en düşük sürümden en yüksek sürüm kullansın diye kaldı ki çok kolay sürüm yükseliyor.

Sorun şu ki belirtilen androidlerin ramleri düşük bu ram de ki androidler bu kadar fahiş fiyata alınmaz parayı çöpe atmaktan başka birşey olmaz bu çünkü igo tarzı bir program ilerde sağlam güncelleme alır ve 3d modellemeyi geliştirirse bu cihazlar elinizde eski haritayla kalır birşey yapamazsınız.Bence önceden de dedim navigasyon araçta görüntü ve geri görüş kamerası dışında telefondan farksızdır.Bir tane telefon veya tablet alsanız canınız istediğinde açarsınız gps igo kullanır istediğinde film izler istediğinizde herşeyi yaparsınız yanınızda taşırsınız.Geri görüş ve görüntü için veriyorsanız para bence yazık o paraya daha ucuza aletler var onlara yönelin derim.
android cihazlarda sürüm önemlidir.şöyle ki artık birçok uygulama 2.x lerden desteğini çekiyor.örnegin instagram foursquare gibi uygulamalar yüklenmiyor artık bu cihazlara.tabi araba için bunlara gerek yok.ancak navi uygulamaları da desteğini çekmeye başlarsa o mal elde patlar.

android cihazları almamızdaki amaç uygulama yüklemek zaten.yazılım desteği en önemli şeylerden biridir.siz siz olun eski sürüm bir cihaza güvenmeyin.bir cihaz alırken yazılım güncelleme durumuna bakın.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Android cihazda sürümün ne olduğuna dair bence bir fikir edinin.Android cihaz örnek veriyim benim samsung ace 2 var 2.3 var sürüm olarak.Samsugn jelly bean'i telefonum için çıkardı yükseltebilirim yada çıkarmasa bile çok rahat yükseltiliyor.Sürüm dediğiniz şey bilgisayardaki mantıktır.Yeni oyunlar hala windows xp desteğini sunar yavaşça çekilir.Andoridde bu şekildedir yavaşça çekilmesi sizi üst süreme yönlendirir ve kolayca sürüm değiştirilir.Eğer makineniz kaliteli ve işlemci ram gibi özellikleri yüksekse istediği sürüm gelsin farketmez eğer değilse zaten o sürümdeki çoğu uygulamayı bile çalıştırmaz kasar.

Sonuç olarak sürüm güncellenen bir olaydır androidde ve bu güncelleme ile istediğiniz sürüme getirelebilir.Ama sizin en basiti ram'iniz bu makinalar gibi düşük ise ilerde sürüm güncelleseniz bile bir işe yarımıcaktır.Cihaz alırken asıl bakmanız gereken nokta ram ve işlemcidir tabi birde ekran kalitesi 2.husus ise garanti koşullarıdır onun dışında sürüm etkilemez.

Not: Yazılım yaptığım ve bilgisayar müh okuduğum için bu konulara hakimimdir yardımcı olurum istiyene :)

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cok uzatmaya gerek yok ama madem yükseltilebiliyor neden 4 lü sürümleri yüklü göndermiyorlar ? o ram miktarıyla sıkıntı yaşıyor olabilirmi ?. içindeki donanımlar yeni sürümleri desteklemiyor olabilirmi ? eğer öyleyse zaten sürüm yükseltilemiyeceği için ve arkadasın dediği gibi bağzı programlar 2 li sürümden elini ayağını çekmeye başladığına göre bu makinadan geleceğe dönük birşey beklememek mantıklı olur. bence ikinizde haklısınız donanım çok önemli özellikle ram miktarı bu güne kadar kullandığım telefonlardan tecrübeliyim. ama yazılımda çok önemli her yazılım yukselmesinde olmasada cihazlar gayet akıcı ve verimli olmaya başlıyor, yeni özellikler geliyor.

kısacası ben bu alete pek güvenmedim ama illa android zevkini yaşayacağım diyorsanız ŞUAN İÇİN sizi kurtarır.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

512 mb RAM çok yetersiz anndroid için cihazın en az 5 yıl ömrü olsun zevkle kullanim diyorsan RAM 2 gb olacak ki Android in zevkini tadabil

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediğim geçerli sürüm önemsiz ram miktarı işlemci önemli.O yüzden bu aletler alınmaz sürümü 4 yaparsınız sıkıntı şu anlık çıkarmaz sürüm ancak raminden dolayı ilerde sorun yaratır.
Ayrıca şu an en son android sürümü çıkmadan önce çıkan her alette düşük vardır ve bunları firmalar yükseltir.Genelde samsung kies üzerinden güncelleme çıkarıyor.Ama böyle aletler için kendiniz yapmanız gerekicektir.Ram en azından 1üstü olması şart zaten bunun 200 300 arası android kullanıcak geri kalanı size kalıcak ona göre şimdiki cihazlar alınmaz.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Android cihazda sürümün ne olduğuna dair bence bir fikir edinin.Android cihaz örnek veriyim benim samsung ace 2 var 2.3 var sürüm olarak.Samsugn jelly bean'i telefonum için çıkardı yükseltebilirim yada çıkarmasa bile çok rahat yükseltiliyor.Sürüm dediğiniz şey bilgisayardaki mantıktır.Yeni oyunlar hala windows xp desteğini sunar yavaşça çekilir.Andoridde bu şekildedir yavaşça çekilmesi sizi üst süreme yönlendirir ve kolayca sürüm değiştirilir.Eğer makineniz kaliteli ve işlemci ram gibi özellikleri yüksekse istediği sürüm gelsin farketmez eğer değilse zaten o sürümdeki çoğu uygulamayı bile çalıştırmaz kasar.

Sonuç olarak sürüm güncellenen bir olaydır androidde ve bu güncelleme ile istediğiniz sürüme getirelebilir.Ama sizin en basiti ram'iniz bu makinalar gibi düşük ise ilerde sürüm güncelleseniz bile bir işe yarımıcaktır.Cihaz alırken asıl bakmanız gereken nokta ram ve işlemcidir tabi birde ekran kalitesi 2.husus ise garanti koşullarıdır onun dışında sürüm etkilemez.

Not: Yazılım yaptığım ve bilgisayar müh okuduğum için bu konulara hakimimdir yardımcı olurum istiyene :)
ben de yazılım yazıyorum elektrik elektronik müh okuyorum.güncelleme gelmezse doğal yoldan yazılım yüklenemez.root ve değişik break yolları kullanmak lazım.bunlar da zaten sağlıklı işlemler değil bunu hepimizi biliyoruz.özellikleri düşük olursa üst sürümü zaten kaldırmakta zorlanır orası doğru.

ancak yazılım güncellemesini sadece yeni programları kullanmak olarak almak yanlış olur.lakin HTC birçok telefonunun kamerasını yazılım güncellemesiyle netleştirdi ve titreşim sıkıntısını çözdü.Samsung ses sistemindeki cızırtıları yazılım güncellemesiyle giderdi.Apple batarya sıkıntısını güncellemeyle çözdü.GOogle Nexus 4 ısınma problemini yazılım güncellemesiyle azalttı.Yazılım güncellemesi önemlidir.yazılım donanımın doğru ve hatasız çalışmasındaki en önemli etkenlerdendir.Yazılım donanıma doğrudan etkiler.Heleki androidde.

Yazılım yazdıgınız için C programlama dilini biliyorsunuzdur.Kütüphanesi geliştirilmeyen C programı ne işe yarar.Sadece include <iostream> yazarak yazılım yazılmaz.kütüphaneyi geliştirmek önemlidir.bu nedenle C yazılım dilinde belki 100lerce program vardır ama güncel olan Microsoft en çok tercih edilenlerdendir.Çünkü arkasında güncelleme desteği var.Her zaman kütüphanesini geliştirir ve son sürüm olarak yayınlar.

Autocat java Autodesk vs.. gibi programlar da bu nedenle ayaktadır.arkasında güzel bir yazılım destekleyici oldugu için..

Özetle yazılım desteği çok önemlidir.gerek navi gerek pc gerek telefon güncelleme olmadan koca bir hiçtir.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazılımsal hatalar android sürümleri ile değil telefon sürümleri ile alakalıdır.Örneğin ben samsung sayfasına girsem yine güncelleme vardır ama android her firma için ekstra yükseltilmiştir.Android güncellemesi sıkıntı yaratabilir ama sonuçta güncellenir her türlü.Şimdi asıl önemli olan yine işlemci ve ramdir.Android sürümü önemsizdir yine tekrarlıyım.Sizin dediğiniz aletin kendi sürümü firma ile alakalıdır eğer firma makinasına güveniyor ve problemi yok diyorsa zaten yeni güncelleme çıkarmaz bu şekilde kullandırır.
Ayrıca örnek verdiğiniz yazılım dili yeterszi geldiği için c++ c# olarak geliştirildi görsellikde ağırlıklı hale geldi.Dikkat edersen isim benzer gibi ama içerik ++ dışında # baya farklıdır.Bu tip programların kütüphaneleri geldiği gibi sabittir.Yeni kütüphane eklemek istersen kendin üretebilir include edebilirsin ama ana hatlarıyla sabitlerdir.
Sonuç olarak arkadaşlar android sürüme takılmayın ram işlemciye takılın tabi ki birde firmaya.Firma malının ne kadar arkasında ne kadar yardımcı olucak size.Yoksa ilerde ufak bir hatadan çok başınız ağırır.1-2 bin lira verip alet elinizde aksesuar olarak kalabilir.Birde ben hala navi ye geri görüş kamerası ve güzel görüntü dışında karşıyım :)