Multimedya Sistemi Yapsak?? :)

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Multimedya Sistemi Yapsak?? :)

ben yazılımdan fazla anlamadığım için üzerine düşmedim  yazılım kısmı senin donanım kısmı benim olsun birlikte yapalım  araç bilgilerini alacak kit devre vs bunu bulmaya çalış

Qualitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasan abi merhabalar tekrardan, yazamadım bir iki gündür en son konuştuğumuzdan sonra bir kaza geçirdim onunla uğraşıyorum bugünlerde. Pek bir bilgim yok malesef yazılım konusunda araştırıyorum sadece ama çevremde yapabilecek insanlar mevcut fikirleri toplayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum. :)

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun

Qualitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CAN protokolü ile ilgili internette çok fazla bilgi var, ancak aracın instruction set'i lazım. Araştırmadım, opel yayınlamışsa veya biliniyorsa (veya tüm araçlarda kullanılan bir standardı varsa) ben de yardımcı olabilirim yazılım konusunda.

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:
CAN protokolü ile ilgili internette çok fazla bilgi var, ancak aracın instruction set'i lazım. Araştırmadım, opel yayınlamışsa veya biliniyorsa (veya tüm araçlarda kullanılan bir standardı varsa) ben de yardımcı olabilirim yazılım konusunda.
yıldırım bu konuda sen iyisin biraz araştırma yapsan çözebilirsin önce modül yani elektronik devrenin bulunması lazım  ben cyloneyi söktum car pc yaptım navigasyon radyo obd vs herşey çok güzel ancak araç bilgileri yok bunu çözümleyebilirsek on numara olacak

Qualitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:

Makalelerde standart protokol olduğunu belli bir görevi yapmak için adres kullanmadığını voltajla ayarlandığı söyleniyor. Bilgim olmadığı için soruyorum da tv kumandalarında kullanılan sisteme benziyor gibi araya bi aparat takarak belli fonksiyonlar için kullanılan voltaj değerlerini okuyup kopyalayamaz mısınız?

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Qualitat link' Alıntı:
Qualitat kardeşim valla bu iş seni öyle bir sarmışki herhalde çözümleyeceksin olmaz ise eğer hali hazırdaki cylonemizi tüm özellikleriyle kullanırız  cylonemize bir adet  4 kontaklı finder röle bir adette çift kontak role bir düğmeye bastığımızda cylone ekranı pc ye bağlanır ve 4 kontaklı finder röle yardımıyla dokunmatik ekran kontrolü pc ye geçer bilmem anlatabildimmi

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Qualitat link' Alıntı:
Makalelerde standart protokol olduğunu belli bir görevi yapmak için adres kullanmadığını voltajla ayarlandığı söyleniyor. Bilgim olmadığı için soruyorum da tv kumandalarında kullanılan sisteme benziyor gibi araya bi aparat takarak belli fonksiyonlar için kullanılan voltaj değerlerini okuyup kopyalayamaz mısınız?

O biraz reverse engineering oluyor, çok fazla bilgim yok o konuda deneyimli bir elektronik mühendisi çözer o işi.