motor ısıtıcı fan hk.

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün arkadaşın cd 2.0 vectra sına baktım akünün bulunduğu yerin arkasında bir fan var siyah sordum motor ısıtıcı fan dedi benim arac cdx 2.0 bende yok acaba vardı söktümü önceki sahibi yoksa 2000 cdx 2.0 larda yokmu bu fan.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sekonder hava valfinden bahsediyorsunuz, cdx te de var, sonradan sökülmüştür, zaten bir müddet sonra ses yapmaya başladığı için ya tamamen iptal edilir ya da fişi çekilir,çok ta işe yarar bir parça değil, soğuk havalarda emme manifolduna aracın devri normale düşene kadar sıck hava gönderiyor,ben fişi çekik şekilde aracımı kullanıyorum , bir sorun yok....

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim motoru ısıtmıyor, katalitik konvertörü ısıtıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak hava değil hava vererek katın çabuk ısınması ve egsoz emisyonun çabuk değerlerine gelmesi için

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak hava değil hava vererek katın çabuk ısınması ve egsoz emisyonun çabuk değerlerine gelmesi için

aynen hocamızın dediği gibi soguk motorda belli bir dereceden sonra faaliyete beyin tarafından geçiriliyor o esnada araç fazladan yakıt+fazladan hava alıyor ısınınca duruyor 1-2 dakıkalık bir olay ama zamanla çok ses yaptıgından iptal ediliyor yada sökülüyor bi sıkıntı yaratmıyor sadece cok aşırı soguklarda bıraz daha ısınma geç oluyor benım aracımdakı cok ses yapıyordu sonra çalışmamaya başladı özel servis sokete yeni bir motor taktı denedı beyın komutu ıle yenı denemelık motor çalısıyor benımkı calısmıyordu 800-1000 tl arası olunca sıfırı kalsın dedim kendım motoru zorda olsa parcaladım baktım estetiği bozucak gerı topladım taktım yapıştırdım filan fişi taktım montajladım işlevsiz duruyor ogle yerli yerınce

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani kısacası toparlarsak varlıgı ve yoklugu birşey ifade etmiyor tabiki faydası fardır ama olmasada olur.demekki benim aracınkını önceki sahibi sökmüş galiba banada demedi belkide onunda haberi yok bundan.teşekkürler arkadaşlar herkese.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Gt de %100 yok o parça.
Benim hatırladığım makyajlı kasa da sekonder yok. İyi de hatırlıyorum, yanlış mıyım acaba?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
GLS'de vardı,

CDX'te hiç dikkatimi çekmedi, o yüzden %99 yok diyebilirim