Michelin Primacy 3 aldım

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Michelin Primacy 3 aldım

Kafam iyice karisti :)

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

yaklasık 15 bın km yol yaptım bu sefer mıchelınler daha cabuk yıprandı.. ama yol tutusu ve fren mesafesı muhtesem.. almak ıstersenız mıchelın prımacy 390 tl.. ve alırken mutlaka germany ya da france olmasına dıkkat edın..

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracimin ustunde gelen lastikler Hankook ve eger yarilmazaydi 5.000km dah kullanirdim, memnundum ve hala da kabak olmamisti lastikler. Acaba yine Hankook mu alsam diye dusunuyorum. Hem ucuz hemde 65.000km kullandim, memnun kaldim.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün serviste beklerken lastiklere göz attım şöyle bir.

Michelin'lerin hepsini dizmişler. dikkatimi çeken şu oldu
Primacy 3 - Primacy - Energy safe +
tümüde Avrupa standartları endeksinde Yakıt tüketimi "C" Sınıfı olarak görünüyor.
Primacy hadi anladım ama Energy Safe balon mu?

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar 36.000km dir kullanmakta olduğum Goodyear Efficient Grip lerin iç taraflarında çatlaklar olması ve yalpa sesi yapması nedeniyle Michelin Primacy 3 lerle yeniledim.

Lastikler henüz takılmadı takıldıktan sonra görüşlerimi yazacağım, lastikler Michelin lerden beklenildiği üzere kulanıcıları tarafından konforlu kullanım özellikleriyle çok beğeniliyor ki benim de ihtiyacım olan eski lastiklerimi konforlu lastiklerle yenilemekti; çok daha iddialı sürüş özellikleri sergileyen modeller de vardı ama zaten berbat olan 3. sınıf körfez yollarında sertliğe ve yol sesine tahammülüm yok.

Lastiklerin tanesini 430 liraya aldım, 215/50/17 91W, ödemesi kafama estikçe  :D

Merhaba öncelikle hayırlı olsun lastikleriniz.

Benim önceki aracım 2011 Yeni C4 dü. Lastikleride Michelin di. Samsuna giderken yoldaki taşı farketmeyip taşa çarptım ve lastik resmen kağıt gibi açıldı sonuçta aracım pert oldu hızlıydım refüje savruldum. Görüştüğüm herkes lastik firmasına dava aç dedi ben açmadım ama öyle küçük taşa değdiğin anda yarılan lastik bana güven vermedi ve artık bu markayı kesinlikle kullanmam !

Michelin avrupa sıtandartında 1 numara olabilir ama bence Türkiye için kore lastikleri bile daha dayanıklı !

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada link' Alıntı:
yaklasık 15 bın km yol yaptım bu sefer mıchelınler daha cabuk yıprandı.. ama yol tutusu ve fren mesafesı muhtesem.. almak ıstersenız mıchelın prımacy 390 tl.. ve alırken mutlaka germany ya da france olmasına dıkkat edın..

045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup

Kesinlikle...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada link' Alıntı:
germany daha mı iyi oluyor?

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
germany daha mı iyi oluyor?

Şüphesiz :)

Şaka bir yana Michelin Almanya ve Fransa dışında hangi ülkelerde üretim yapıyor bilmiyorum. Ama Türkiye'de üretilen lastiklerin kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim.
Hepsi çok ciddi standartlara sahip üretim bantlarına sahip. Malzemeden çalmıyorlarsa :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Merhaba öncelikle hayırlı olsun lastikleriniz.

Benim önceki aracım 2011 Yeni C4 dü. Lastikleride Michelin di. Samsuna giderken yoldaki taşı farketmeyip taşa çarptım ve lastik resmen kağıt gibi açıldı sonuçta aracım pert oldu hızlıydım refüje savruldum. Görüştüğüm herkes lastik firmasına dava aç dedi ben açmadım ama öyle küçük taşa değdiğin anda yarılan lastik bana güven vermedi ve artık bu markayı kesinlikle kullanmam !

Michelin avrupa sıtandartında 1 numara olabilir ama bence Türkiye için kore lastikleri bile daha dayanıklı !

Size de çok büyük geçmiş olsun, önceki aracım Focus ta Michelin Primacy ve sonra Primacy 2 kullanmıştım, kardeşimin Corsa sında da şuan Energy Saver var.

Focus la hiç darbe alınmadığından olsa gerek, hiç sorun yaşamadım ama kardeşimin Corsa sıyla çok da sert olmayan bir çukurda lastikler balon yapmıştı, aynı çukura Astra ile girsem %90 üzerlerindeki Goodyear lar balon yapmazlardı diye düşünüyorum.

Yeni Michelin lerin de bu konuda çok farklı olmayacağına eminim, dikkat edeceğim her zamanki gibi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ammavelakin Michelin leri takınca aracın özellikle direksiyon tepkileri ve düz gidiş kararlılığı harika bir halaldı, düz bir asfaltta yalandan arada direksiyona dokunmak dümdüz bir gidiş için yeterli oluyor  :D