Manuel Şanzımandan Anlayanlar Çok Acil

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, normalde bu tarz başlık açmayı sevmiyorum ama gerçekten zor durumdayız.

Arkadaşım istanbuldan dizel polo aracı ile geldi araç 2004 model civarı olması lazım.

Otobanda yüksek süratte giderken alttan birisi çekiçle vuruyor gibi bir ses geliyor bir kaç kere tekrarlandıktan sonra vitesleri geçirememeye başladı.

Aracı 1 e takıyoruz 3 e geçiyor, geriye takıyoruz 3 e geçiyor. Hiçbir vites olması gereken yuvaya oturmuyor gibi bir hissiyat var.
Aslında hiç bir yerde yuva yok hibi bir his var.

En abuk olanı ise burayı iyi anlatayım:

Araç boş viteste iken, vites kolunu sağa ve sola sonuna kadar hareket ettirebiliriz değilmi ?
Arkadaşın aracını 1. vitese takmaya çalışıyorum (o esnada 3 e geçiyor kendi kendine muhtemelen) ve aynı hareketi (Vitesi tamamen sağa ve sola sonuna kadar hareket ettirme) rahatlıkla yapabiliyorum..Normalde vitesin oturduğu yuvada sağa ve sola hareket etmemesi lazım.(Ufak esnemeden bahsetmiyorum yatay bir şekilde 1 3 ve 5. vitesler arasında hareket ediyor kol.)
Sorun ne olabilir yola çıkmak zorunda 2 gün içinde ben şanzıman yolları ile alakalı bir problem var diye düşünüyorum.
Çünkü araç 3. vitestede olsa debriyajın ayırmasında ve kavramasında hiçbir problem yok.

Bilgisi olan arakadaşlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vites kolu mafsallarında sorun var gibi. Tahmin ettiğim şeyse fazla uğraştırmaz.

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Araç zaten sanayiye gitmek zorunda ama bir fikrimiz olsun istedik.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Vites telleri/mafsalı değişince düzelecektir.