Lütfen acil yardım...

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Multimedya sisteminizin enerjisi başka yerden alınmış, bu nedenle sigortayı sökmeniz işe yaramamış gibi duruyor. Cihazı sökmekten başka seçenek yok gibi duruyor...yarın sökmeyi düşünüyorum. Arkasında belki sigorta vardır.. Yada başka birşey aklıma gelmiyor artık çözüm olarak

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Cihazın sigortası var...Ama önce teybi yerinden sökmelisiniz...Arka soket bölümünde sigortası...
Tamam olarak sigortası nerde. Bugün açıp bakacağım da

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Eğlence sistemi ile ilgili sigortalar muhtemelen far açma kapama anahtarı altındaki kapaklı gözün arkasında. O gözü fikkatlice kırmadan çıkarırsanız arkasında sigorta kutusunu görürsünüz. Hangi sigorta olduğunu ben söylemeyeyim, yanlış olabilir.

Aracınızın kitapçığı varsa, orada sigortaların yeri, ne işe yaradığı, numarası, akım kapasitesi vb. herşeyi yazıyor. Aynı model araç bile olsa yıldan yıla farklılıklar olabildiğinden en doğru bilgi aracın kendi kitapçığında.

Oradan da birşey çıkartamazsanız, teybi sökmenizi ve arkasındaki bağlantıları kontrol etmenizi öneririm. Arkadaşlar bunu söylemişler zaten.
Geçen gün sigorta kutusunu açtım 4/5 sigortası normalde onun diye yazıyordu ama çıkartmama rağmen sadece araba gösterge paneli gitti. Ekran hala açıkti. Bugün sökecegim soket yada sigortası varsa çıkarayım o da olmazsa aklıma da pek birşey gelmiyor artık

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben aracın sigortası sandım.
Teyp sigortası bunun gibidir muhtemelen. Resme bakarsanız ana soketin kenarında 10A ya da 15A yazıyor yanlarında.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220301-114649.jpg
    Screenshot_20220301-114649.jpg
    112.9 KB · Görüntüleme: 5

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Ben aracın sigortası sandım.
Teyp sigortası bunun gibidir muhtemelen. Resme bakarsanız ana soketin kenarında 10A ya da 15A yazıyor yanlarında.
Söküp bunu çıkarsam düzelir mi acaba o dokunmatik sorunu

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Söküp bunu çıkarsam düzelir mi acaba o dokunmatik sorunu
Akü kutup başını çıkarıp denediyseniz ve işe yaramadıysa, bu sigortayı çıkarıp takmanın da bir işe yarayacağını sanmıyorum. İki şekilde de cihazın enerjisini bir süreliğine kesmiş oluyorsunuz. Aküyü denediyseniz, cihazı tamir ettirmenin yolunu aramanız daha mantıklı geliyor.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başını çıkarıp denediyseniz ve işe yaramadıysa, bu sigortayı çıkarıp takmanın da bir işe yarayacağını sanmıyorum. İki şekilde de cihazın enerjisini bir süreliğine kesmiş oluyorsunuz. Aküyü denediyseniz, cihazı tamir ettirmenin yolunu aramanız daha mantıklı geliyor.
Evet haklısınız

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Malesef açtım bugün arkasında sigorta falan yoktu ama soketleri çıkarıp tekrar taktım değişen bişey olmadı..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Malesef açtım bugün arkasında sigorta falan yoktu ama soketleri çıkarıp tekrar taktım değişen bişey olmadı..
Sigortası mutlaka vardır...siyah potans(küçük radyo düğmesi gibi)onu somun gibi döndürüp çıkarıyorsunuz...İçinde ufak cam tüp şeklinde ve ortasından ince bir tel geçer...

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Sigortası mutlaka vardır...siyah potans(küçük radyo düğmesi gibi)onu somun gibi döndürüp çıkarıyorsunuz...İçinde ufak cam tüp şeklinde ve ortasından ince bir tel geçer...
Valla ekranın arkasında soketlerin orada hiç sigorta falan yoktu..