LTFT ve STFT değerleri normalmi? Yükte nasıl olmalı(video)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah aynen bu gibi durumlarda kaza oluyor gerçekten.aslında akü söküldüğü için net bir değer de yok ortada ne zaman sabitlenir acaba ltft değeri 1 hafta oldu resetleneli.sabitlense ayara bakacam.aynı marka model bir arabaya baktık az önce ltft +6.2 de sabit duruyordu fakirde çalışıyor demek ki

Sony Z5 ile gönderildi

benim gözlemlediğim yaklaşık bi 40-50 km de kendine geliyor değerler ama sizinki bir hafta olmuş illaki 50 km den fazla yol yapmıştır

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir terslik var araba benzinde de aynı hiçbir fark yok.
Diğer bir nokta ise torque u her açışımda değerler sıfırlanıyor mesela üst değer 10.2 ise başka birgün taktığımda üst değer 10.2 değil yani üst değerin kayıtlı kalması gerekmiyormu?

Sony Z5 ile gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ltft değeri kayıtlı kalmalı. en son görünen değer bir sonraki çalıştırmanızda karşınıza çıkmalı. benzinde 0 a yakın değerler oluşmuyorsa (tabi bir süre kullanmak gerekir) vakum kaçağı, hava filtresinden manifolda giren borunun hava alıp almadığı(kaçak) ve manifold contası kontrol edilebilir.
eksozda bir kaçak varsa özellikle oksijen sensörüyle motor arasında buda yakıt değerlerini etkiler.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracının bugune kadar ögrediği haritaları silmek işine yarayabilir..
Aracını tech2 yada kendi imkanlarınla; tech2 den (reset o2-lop block learn map)
secenegi ile ögrendiği bütün haritaları silip 200 km kadar hiç lpg kullanmadan benzinde kullanıp lpg ayar makinasına baglayıp ilk defa lpg yi orada acıp iyi bir ayarla bu sorunu halledebilir die düşünüyorum..
Bir lpg ustasından sunu duymustum akü cıkararak ögrenilmiş haritayı eprom silmiyor..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak olmadığını düşünüyorum nedense
Normalde hiçbir sorunum yok çekiş sürüş yakıt vs.vs.hatta ltft si çok iyi olupta lpg ye geçişte stop eden de gördüm yani önrmsiz bir durum gibi geliyor bana benzinde kullanıp ltft nin 10.2 olduğu 2000 3000 devir bandını zenginleştirecem.zaten araç rölantide - 4.7 , 2000 devire kadar yine sıfıra çok yakın.2000 3000 arası düzgün değil 3000 den sonra sıfır.
Yani amaç ltft +- 5 yapmaksa onu hallederim diye düşünüyorum.lpg ayar kablom var ben yapıyorum zaten. Ayarlamaları yapıp paylaşırım durumu

Sony Z5 ile gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ltft değeri kayıtlı kalmalı. en son görünen değer bir sonraki çalıştırmanızda karşınıza çıkmalı. benzinde 0 a yakın değerler oluşmuyorsa (tabi bir süre kullanmak gerekir) vakum kaçağı, hava filtresinden manifolda giren borunun hava alıp almadığı(kaçak) ve manifold contası kontrol edilebilir.
eksozda bir kaçak varsa özellikle oksijen sensörüyle motor arasında buda yakıt değerlerini etkiler.
Kayıtlı kalmalı diyorsunuz doğrudur ama yine aynı marka model motor arabada deneme yaptığımda onda da kayıtlı kalmıyor.. onda rölanti 6.2 de sabit. gaza basınca -7 de sabit kalıyor obd li kit. zenginde kalıyor o da neyse yani bu motor tipiyle alakalı sanırım

Sony Z5 ile gönderildi