LPG Karşıtı Olanlar

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir hesap daha yapayım.

Ben Vectra'yı 96.000km'de aldım. Alır almaz LPG takıldı. Şu an araç 173.000km'de. Bu kilometreyi 6 yılda yaptım. Toplamda 77.000km yapmışım. Yılda 12000-13000 km yapıyorum.
LPG ile benzin arasında 20kr kârım vardır diye düşünüyorum.
Yani 6 yılda 15.400TL kârım var. Yılda 2560TL, ayda 215TL kârım var.
Bu saatten sonra LPG yüzünden motoru elime alsam ne olur ki :)
Bi Vectra parası kârım var zaten 6 yılda.
30.000TL'lik bir araca uygulanmış olsa 6 yılda aracın yarı parası kadar kârınız olur. Gerisi hikaye :)

aynı şeyden bahsediyoruz ... :)
şimdi sen yılda en fazla 10000 km yapmış olsan ve en fazla 3 yıl da bir aracını değiştiriyor olsan ( - ki o benim ) ...
bu süre içinde taş çatlasın lpg dan kaynaklı ( montaj felan ) masrafını da çıkınca 3000 lira karın olurdu ayda 100 lira için değmezdi ben onu diyorum ... ?

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şeyden bahsediyoruz ... :)
şimdi sen yılda en fazla 10000 km yapmış olsan ve en fazla 3 yıl da bir aracını değiştiriyor olsan ( - ki o benim ) ...
bu süre içinde taş çatlasın lpg dan kaynaklı ( montaj felan ) masrafını da çıkınca 3000 lira karın olurdu ayda 100 lira için değmezdi ben onu diyorum ... ?

Her aldığınız araca LPG taktırıyor olsanız bile (ikinci el aldığınızda LPG'li alma ihtimaliniz var) 3 yılda 3000TL az değil.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma LPG takılmadan önce üzerinde tüm parçaları orijinal idi. LPG takıldı başladık değiştirmeye...

İlk canına okuduğu parça ateşleme bobini oldu orijinalı 450 TL olan bobin hakkın rahmetine kavuştur.

Sonra araç içinde gaz sıkışmasından dolayı hava kazanı param parça oldu. Oda gitti.

Sonra çift tırnak tek tırnak dört tırnak diyerek aldığım buji sayısını unuttum.

Buji kabloları ile şimdi sanırım köprü yapacak kadar elimde mevcut...

En son olarak zaten motor yaptırdım ama motor aksamında ne kadar hasar verdi bilemem. Ama LPG kadar da pis kalitesiz bir yakıt olduğunu da sanmıyorum. Bio dizel daha ondan temizdir. Birde hani bazı firmaların ballandırdıkları içinde şu var bu var dedikleri gazlar var aslında onlar da sadece vatandaşı daha sulu öpmek için yapılan reklamlardan başkada bir şey değil.

Merhaba Nadir Bey;

Yukarda belirttiğiniz, LPG'nin aracınıza verdiği tahribat kit takıldıktan yaklaşık olarak kaç km. sonra meydana gelmeye başladı. 2010 model aracıma da bu (veya) buna benzer hasarlar verecekse, mevcut LPG kit'i iptal ettirebilirim. (ben LPG sisteminden sonra yaklaşık 25000 km. (ş.içi) yol yaptım)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar LPG benzinden çok daha güzel bir yakıt olabilir, çevreci olabilir, motora zerre kadar bir zararı olmayabilir her şeye eyvallah peki benzinle arasındaki fark azalırsa neden o zaman LPG kullanmam, benzine geçerim diyorsunuz? Bu durumda kendinizle çelişmiyor musunuz?

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben lpg ile mantık evliliği yaptım, aşk evliliğini kenara bıraktım :D

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu alır yürüür...
kimse lpg takmak istemezde nedense bazen değişik polemikler oluşabiliyor..
gelmeyeceğim birdaha bu konuya:p

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
isteyen taktırır istemeyen taktırmaz,bu kadar basit.