Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey hafta sonu enjektörleri temizlettim usta enjektörler temiz görünüyor çalışmasında problem yok gibi dedi ama ben yinede temizleyin dedim filtreyi değiştim tekleme azaldı ama tamamen yok olmadı. Bu arada lavato fast değil easyfast miş lpg markası ben yanlış hatırlamışım. ikisi arasında değişen bişey olurmu sizce.

Merhaba Celalbey easyfast yeni model fast modelinden daha iyi enjektör temizliğin den sonra umarım kalibrasyon yapılmıştır.Sorun devam ediyorsa silindirlerin komprosorünü ölçtürün ve sentesini kontrol etdirin

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhaba hayırlı olsun şimdiden eğer yapılan işlemlerden önce kalibrasyon yapılmış ise daha sonra tekrar kalibrasyon atılmalıdır.Dikkat edilmesi gereken yapıştırma program kesinlikle attırmayın(yapıştırmadan kastım daha önce bilgisayarın hafızasına alınmış prgramı yüklemek)her aracın çalışması ve yıpranma olayı farklı olduğundan kendi aracınıza göre ayar yaptırmalısınız.Birde aracın bobininin ne durumda olduğunu kontrol etdirin.
Mehmet bey tekrar merhaba. sırası ile, kalibrasyon aracıma göre yapılmış, sıfır bobin ili denedik olmadı, enjektörler, beyin değişti olmadı,ustam ile birlikte yol veri kaydı aldık arıza ışığı yaktırmaya çalıştı olmadı ama defalarca aynı silkelemeyi yapmasını sağladı net bi şekilde sorunu gördü... En son dün yol veri kaydını incelerken silkeleme esnasında hava yakıt oranının14.6 dan 14.0 ve 12 küsürlü seviyelere düştüğünü söyledi ve banada gösterdi. Ankara olgunlarla görüştü sanırım, gaz kesici, bunun bobini ve tüp üzerindeki bobini ve bunlara ait tesisat kabloları değişmesini söylemişler, değişti. Enjektörlere ait kablo lehim yerleri yeniden kontrol edildi ve yenilendi.kalibrasyon öncesi testte bir kez yapmış sonrasında hiç yapmadı dedi ustam. Sanki sorun bitti gibi emin değilim, iyice huylandım. Ama şuan 3000 devir üstü araba yığılıyor kalibrasyon hatası herhalde yarın yeniden yapılacak. Ustam silkeleme yaparsa bakacağım birkaç yer daha var dedi.her ihtimale karşı yol veri kayıtlarını flaşıma alacağım. Net sonucu yine bildireceğim teşekkürler...

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey tekrar merhaba. sırası ile, kalibrasyon aracıma göre yapılmış, sıfır bobin ili denedik olmadı, enjektörler, beyin değişti olmadı,ustam ile birlikte yol veri kaydı aldık arıza ışığı yaktırmaya çalıştı olmadı ama defalarca aynı silkelemeyi yapmasını sağladı net bi şekilde sorunu gördü... En son dün yol veri kaydını incelerken silkeleme esnasında hava yakıt oranının14.6 dan 14.0 ve 12 küsürlü seviyelere düştüğünü söyledi ve banada gösterdi. Ankara olgunlarla görüştü sanırım, gaz kesici, bunun bobini ve tüp üzerindeki bobini ve bunlara ait tesisat kabloları değişmesini söylemişler, değişti. Enjektörlere ait kablo lehim yerleri yeniden kontrol edildi ve yenilendi.kalibrasyon öncesi testte bir kez yapmış sonrasında hiç yapmadı dedi ustam. Sanki sorun bitti gibi emin değilim, iyice huylandım. Ama şuan 3000 devir üstü araba yığılıyor kalibrasyon hatası herhalde yarın yeniden yapılacak. Ustam silkeleme yaparsa bakacağım birkaç yer daha var dedi.her ihtimale karşı yol veri kayıtlarını flaşıma alacağım. Net sonucu yine bildireceğim teşekkürler...

Merhaba Ahmet Bey, anlattıklarınıza göre ustanız ve siz baya yorulmuşsunuz. Son bir tavsiye olarak manifolt'un üzerine monte ettiğimiz nouzıl aparatlarının düzgün monte edilip edilmediğine dikkat edin. Yanlış açıyla delindiğinde ve kenarlarından hava aldığında da bu tarz problemler yaratabiliyor.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Merhaba Ahmet Bey, anlattıklarınıza göre ustanız ve siz baya yorulmuşsunuz. Son bir tavsiye olarak manifolt'un üzerine monte ettiğimiz nouzıl aparatlarının düzgün monte edilip edilmediğine dikkat edin. Yanlış açıyla delindiğinde ve kenarlarından hava aldığında da bu tarz problemler yaratabiliyor.

Mehmet bey ustam beni görünce biraz suratı asılıyor ama bu işin espirisi. Çok sabırlı ve sevecen insanlar aslında.O delikler bildiğim kadarıyla kontrol edildi, olmazsa bakacağım birkaç yer daha var demişti ama artık daha fazla onu yormak istemiyorum. 2000 devir deki sallama nerdeyse bitti keyfe keder... 3000 Devir sonrası içinse 2 gün önce ustam ben ve mühendis arkadaş çevre yoluna çıktık ustam aç dedi gaz biraz açıldı bidaha aç dedi yine açıldı tamam dedi ben denedim bütün devirler canlandı. arkadaş bütün devirleri yüzde 20 açtığını söyledi. aslında 3000-4000 arası sıkıntılıydı 4000 den sonra yine canlanıyordu. sadece bu aralığı ayarlayamazmıydı bilmiyorum sormadım...Sonuç olarak 126 km de üçde bir klima açık 30 dakika şehir içi dur kalk(eskişehir çevre yolu inşaatı) sonrası söğüt ilçe yolu berbat bir yol ve parça parça çalışma var 1. vitese kadar düştüğü yerler var agrasif kullanım 100-120 km hızda 3000-4500 devir arası kullanım, totalin aynı istasyonundan iki kez fulledim(gidiş-dönüş) 22,43 lira gaz 1,97 liradan 11.38 litre yakmış. Motoru sorarsanız yok böyle birşey dehşet şahlanıyor sanki 2000 cc olmuş benzin halinden çok çok iyi benzine geçersem lpg yi aratır. Siteden öğrendiğime göre zamanla biraz daha düşecek herhalde. sonuç sabırlı olmak ve sizin gibi tecrübeli eller olmak şartıyla herkese tavsiye ediyorum...Sizede zaman ayırıp tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Tecrübelerimi düzenli bir şekilde paylaşmaya devam edeceğim...TEŞEKKÜRLER

kirmastili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar;
2003 c kasa vectra aracım var aracıma lpg taktırmak istiyorum malum pıyasada bir çol marka var. sizce ne taktıralıyım taktırıpta sorun yaşamak istiyorum örnegin arıza lambasının yanması gibi. ilginize şimdiden çok teşekkür ederim

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR

AKLIMA BİR SORU TAKILDI O NU SORMAK İSTİYORUM GEÇENLERDE AMCAMA DOGAN SLX 1.6İ.e. ALDIK KAPUTU AÇIP BAKTIM LPG SİSTEMİNE FAKAT AYNI SIRALI SİSTEMDEKİ GİBİ LPG BEYNİ VAR(BİLGİSAYARDAN AYAR YAPILIRKEN BAGLANAN KUTU) FAKAT SIRALI OLSA 4 TANE LPG ENJEKTÖRLERİ OLMASI GEREKMİYORMU AMA SIRALI DEGİLSEDE LPG BEYNİ NEDİYE VAR ANLAMADIM GİTTİ

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Aracıma geçen ay Atiker safe fast sistemini taktırdım yakıt konusunda gayet güzel fakat araçımda bir kaç sorun oluştu Arıza Işığı yanmakta servisimde arızaya baktırdım oksijen sensörü ve yakıt ile ilgili bir bölüm hata veriyor lpg den dediler gittim lpg yi taktırdığım yere sorunu ilettim servisimin sizin sisteminizden kaynaklı olduğunu ve kalibrasyon ile düzelebileceğini söyledim lakin kabilbrasyonda sıkıntı olmadığını oksijen sensörünün değişmesi gerektiğini iletti benzinde kullandığımda arıza ışığının yanmadığını defalarca anlatmama rağmen bu ışın lpg devreye girdiğinde yanmasına uyuz olmaya başladım bir kez daha gideceğim çok ısrarcı olursa atiker ile görüşmeyi vede tüketici haklarına şikayette buluncam sonra söktüreceğim bu sistemi sizce bu sorun kalibrasyon veya sistem üzerinden çözümü yapılmaktamıdır yoksa atiker denmi kaynaklıdır..

Araç - Astra G 2001 1.6 16v

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2 sene oldu atiker taktıralı ama pişmanım taktıracağım zaman fazla araştırmadım direk arkadas tavsıyesi ile atiker taktırdım ama pişmanım siz siz olun 3-5 fazla verin bildik bir seyler taktırın saygılar

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
brc face var arabannı üstünde tüpün üstündeki gösterge gazın nekadar kaldığını gösteriyor fakat konsoldaki gösterge göstermiyor devamlı full yanıo kafası esince yanıp sönüyo dördü birden neden?