Lpg de ariza lambasi yaniyor yardim!

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin ağrıza ışığı yakması tamamen kötü programlanmadan olur. yakıt karışımı iyi ayarlanmazsa oksijen sensörü bi terslik olduğunu anlar ve ışığı yakar.
+1
yukarıda yazdığımı yeniden yazıyorum çünkü baştaki yazıları okumayan arkadaşlar var...

lpg ayarını düzgün yapılmadığı zaman araç zengin veya fakirde kalır bunu da oksijen sensörü aracılıyla anlayıp arıza ışığı yakar... eğer benzinde ışık yanmıyorsa sorun oksijen sensöründe değildir ve temizletmenize gerek yoktur... lpgcinize gidip yeniden ayar yaptırmanız sorununuzu çözecektir...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
eğer benzinde ışık yanmıyorsa sorun oksijen sensöründe değildir ve temizletmenize gerek yoktur... lpgcinize gidip yeniden ayar yaptırmanız sorununuzu çözecektir...
Benzinde de yanıyorsa.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde de yanıyorsa.
benzinde de yanıyorsa o zaman bakıcaksınız ne arızası veriyor diye tech2... oksijen sensörü dışında bir sürü şey olabilir... krank sensörü,egzantrik sensörü,maf olabilir, çok başka birşeyde çıkabilir... bilgisayara bağlamak şart o zaman.. pcden çıkan sonuca göre yeniden yorum yapılır...

hgu840

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 opel asrta g kullanıyorum atiker sıralı sistem takılı bir hafta önce arıza yaptı bir benzine bir gaza geçmeye başladı bende tamirciye gittim oda iyice bozduartık gaza hiç geçmiyor ne yapacağım bilmiyorum ecu nun değişmesi gerekebilir diyor fiyatı nedir diyorum bilmiyor. yani eğer sorun çıkarsa benim gibi tamirciye gitmeyin servisten şaşmayın. tabii her yerde servis yok

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 opel asrta g kullanıyorum atiker sıralı sistem takılı bir hafta önce arıza yaptı bir benzine bir gaza geçmeye başladı bende tamirciye gittim oda iyice bozduartık gaza hiç geçmiyor ne yapacağım bilmiyorum ecu nun değişmesi gerekebilir diyor fiyatı nedir diyorum bilmiyor. yani eğer sorun çıkarsa benim gibi tamirciye gitmeyin servisten şaşmayın. tabii her yerde servis yok

gaziantepte bildigim çok iyi bir sewrvis var numarasını vereyim sana işine yararmı bilmem 342 235 64 63 mahir usta çok kişiyi önerdim kimse gelipte ben memmun kalmadım demedi olmassa tlf görüş derim ismi

yıkık kentli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşım aynı arıza 98 corsa b de enıştemınkınde vardı ustası bujılerı hava fıltresını degıştırmış bıde ayar yapılmış bırkaç gun benzınde kullan bı gorelım demış şımdı gazı aldıgı yerı fılan da degıştırdı (aygaz)daha onceden yurt gazı kullanıyodu şımdılık bı sorun yok dedı bu olay 1 haftalık olay bakalım aynı şeyı yapacakmı dıye beklıyoz

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lovato fast kit atkılı astra g 1.6 aracımda yokuş çıkarken arıza lambası yanıyordu.3 ustaya götürdüm 3.sü uzun uğraştı.kalibrasyon ve enjektr temizliği yaptı basınç barını 86 imiş 99 yaptı tekarr restledi kiti yeniden benzine uyarladı vs vs şimdi yanmıyor inş yanmaz araba dahada hırçınlaştı ama yakıt nasıl olacak takib edeceğim

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca unutmuşum bujiler değişti 4 tırnaklı taktı o konuda bilgim yoktu.uyumu konusunda,...

serkan-51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım o lamba bende de yanıyor fakat onemlı olan yanması deıl yanıp sonmesı yanıp sonuyorsa devamlı cok dıkkat et egsoz emısyon lambası o yanıp sonmedıgı taktırde bı sorun olmaz

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam gazı tamamen bitir. sonra farklı biryerden gaz al. 1-2 gün kullan. benim 2 kere başıma geldi. aynı istasyondan almıştım. 2 sinde de yandı. başka yerden aldım 70-80 km sonra söndü.