Lpg de ariza lambasi yaniyor yardim!

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 astra klasik kullaniyorum.sabahlari lpg ye geçtiğinde sürekli stop ediyordu.lpg ustasina götürdüm(atiker marka) yaptik dediler.bu kez de araç sabahlari stop etmiyor ama sikişiyor belli .lpg de seyir halindeyken ariza lambasi yaniyor (motor elektroniği).nedeni ne olabilir.lpg ustasinin bir şeyden anladiği yok yardimci olursaniz sevinirim.benzinde bu sorunlarin hiç biri yok.egr valvini temizlediler ama yine ariza lambasi yaniyor.yarin opel servisine götürecem.bu tüp işi beni çok yordu.:d

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tec-2 de ekzozla ilgili bir problem çıktı.usta gazı arabanın tanımlandıramadığını yabancı bir madde olarak olarak gördüğünü bu yüzden arıza lambasını yaktığını söyledi.arızayı sildi.inşallah bir daha yapmaz.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tec-2 de ekzozla ilgili bir problem çıktı.usta gazı arabanın tanımlandıramadığını yabancı bir madde olarak olarak gördüğünü bu yüzden arıza lambasını yaktığını söyledi.arızayı sildi.inşallah bir daha yapmaz.
Bazı ustaların üslubuna hayranım, usta mühendislerin kuramadığı cümleleri kuruyorlar...

Geçmiş olsun, inşallah sorun çözülür. Ama atiker markanın opel astralarda neden bu kadar sorun çıkardığını anlamıyorum. Ya yapanlar bu işin ehli değil...?!?

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı ustaların üslubuna hayranım, usta mühendislerin kuramadığı cümleleri kuruyorlar...

Geçmiş olsun, inşallah sorun çözülür. Ama atiker markanın opel astralarda neden bu kadar sorun çıkardığını anlamıyorum. Ya yapanlar bu işin ehli değil...?!?[/QUOTE]

ama kardeş gerçektende öyle bende 2001 astra g aracıma baglattım 3 km gittim arıza lambası yandı 2gün sonra gittim tech2 cihazına baglatım söndürdüm 3 km sonra gittim tekrar yandı gittim lpg ustasına ben söndürüm ama tekrar yanacak dedi arkadaş niye yanıyor dedim araba sürekli benzinde kullanılmış ilk kez tüpte kullanıyosun motor hiç alışmadıgı bir yakıt kullanıyor bekle biraz alışsın dedi banada biraz mantıklı geldi dogrusu ne yapıcaz dedim 600 km kullan getir bakımını yapım dedi sonra ışıgı söndürüm dedi tmm dedim inanırmısın arac 500 km geldi sürekli yanan ışık yanmamaya başladı arada sırada yandı götürdüm bakımını yyaptı ışıgı söndürdü üzerinde 2,5-3 ay geçti şeytanın kulagı sagır olsun allah nazardan saklasın bi sorun yokk

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
İşini bilen usta başka oluyor.
Allah bunları başımızdan eksik etmesin.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörünü temizletin ve arızayı tekrar silin....

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada ilk kez gaziantepten birisi gördüm sitede
Evet, dediklerine katılıyorum. Tecrübeli ustanın hali başka oluyor...

Bu arada Gaziantep'li değilim, aslen Mersinliyim ama antepte görev yapıyorum dolayısıyla bu süre zarfında antepli sayılırım:). Benim de dikkatimi çekti, fazla antepli yok gibi...:rolleyes: