Lithium-ion pil kullanımı ve patlama riski?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha vida yok mu? Sıkayım havasında çalışıyor makine maşallah :)
aynen abi :) makineye can geldi resmen. Önceki aküde kullanırken ucunu elle tutunca rahat şekilde durdurabiliyordum şimdi elle tutup durdurmaya çalıştığımda durduramıyorum. hatta öyle canlı dönmeye devam ediyor ki elim yanacak gibi ısınıp bırakmak zorunda kalıyorum. çok güçlü bir cihaz olmasada bana hayli hayli yetecek bir gücü vardı şimdi beklentimin ötesinde güç aldım. genelde 4-5 cm lik vidalarla işim oluyor. 8 cm lik kalın vidayi sonuna kadar rahat sıkıyor 4-5 cm likleri iyice gömüyor artık :) ben çok memnun kaldım bu pil değişimi işinden. makinem eski olduğundan kömürleri filan bitipte çalışmazsa Lithium-ion pilli vidalama yerine eski tip ni-cd pilli vidalama alıp kendi Lithium-ion pillerimi kullanırım.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim ben de bu pilli işi sevemedim çünkü piller pek bir dandik oluyor ve iş yapacağın zaman tetiği bastığın da hırt kalıyor öyle sadece bu vidalama işi için atlas marka bir matkap aldım tork ayarı geri dönüş tetiği de var o yüzden tercih ettim onu kullanıyorum. Ufak bir şarjlı vardı ona da adaptör taktım onunla kullanıyorum. Atalarım bir sözü var ya taşıma suyu ile değirmen dönmez diye boşuna dememişler. Taşıma suyu ile anca bu kadar oluyor.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim ben de bu pilli işi sevemedim çünkü piller pek bir dandik oluyor ve iş yapacağın zaman tetiği bastığın da hırt kalıyor öyle sadece bu vidalama işi için atlas marka bir matkap aldım tork ayarı geri dönüş tetiği de var o yüzden tercih ettim onu kullanıyorum. Ufak bir şarjlı vardı ona da adaptör taktım onunla kullanıyorum. Atalarım bir sözü var ya taşıma suyu ile değirmen dönmez diye boşuna dememişler. Taşıma suyu ile anca bu kadar oluyor.
bende senin gibi düşünüyordum abi. lityum pilli vidalama ları övdüklerini duymuştum ama bukadar kullanışlı olduğunu bilmiyordum. Eski pillerde vidalamalarda pil hem çabuk bitiyor hemde uzun sürede şarj oluyor. Benim ev hali ile yaptığım lityum pil dünüşümü sayesinde 30 vida sök tak yaptığım halde şarjı daha yarilanmadi. sadece vida sıkmada en az 60-70 vida sıkar. ev içinde de 70 vida sıkacağım iş senede kaç defa olurki. dediğin gibi pillerin kaliteleri arasında çok fark var. bu iş sayesinde araştırırken biraz bilgi sahibi oldum :) benim çinden aldığım piller 2600mah şarj kapasiteli samsung marka. birçok pil vardı sitede. 5000-6000 mah kapasiteli yazmışlar üzenlerine ama satın alanlar pilleri test ettiklerinde 300-400 mah değerinde olduklarını gösteren resimler koymuşlar. ucuz vidalama cihazlarında bu ucuz pillerden kullanılıyor. eee haliyle sarjlarıda kısa sürede bitiyor. kaliteli pil ile uzun süre iş yapılır ayrıca piller lityum oldumu durduğu yerde boşalmaz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim o zaman sana bir sorum olsun biraz konu ile alakası var diye bu telefonlar için yedek pawer bank tipi bataryalar var onlar hakkın da ne düşünüyosun?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim o zaman sana bir sorum olsun biraz konu ile alakası var diye bu telefonlar için yedek pawer bank tipi bataryalar var onlar hakkın da ne düşünüyosun?
abi piyasada çok Power bank var ama bence en güzeli kendin alıp yapmak. hazır Power bank larda verilen değerler genelde doğru olmuyor. 10.000 mah kapasitesi olan bir Power bank 2000 mah bataryası olan telefonu en az 4 defa şarj etmeli fakat kullananlar genelde iki defa full doldurabildi diye yorum yazmışlar. bu konuda önceden resmini koyduğum pillere uygun Power banklar var. Benim eski bilgisayardan çıkan pillerim olduğu için içi boş olanlardan alıp kullanacağım. sıcak satış 5v 2a usb 18650 güç banka pil kutusu şarj iphone6 note4
http://s.aliexpress.com/VvAfaEN3
(from AliExpress Android) içinde pil takılı halde alacaksan genelde üzerindeki değerlerin gerçek olmadığını bilerek alabilirsin.
iki seçenek de aşağı yukarı aynı fiyata geliyor ama pilleri ve Power bank ı ayrı ayrı alırsan içindeki pillerin gerçek değerini biliyor olmak avantajın olur.
çinden pilleri 30 tl ye aldım. Power bank da 10 tl. toplamda 40 TL'yi buluyor. içindeki pillerin her biri 2500 mah olduğundan benim toplama Power bank 12500 mah olacak. içinde pil olanlarda da bu değerler var fakat gerçek değermidir değilimdir birşey söylemek zor.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1454872450911.jpg
    uploadfromtaptalk1454872450911.jpg
    13.2 KB · Görüntüleme: 6