Lastikler

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastikler

aklı selim lafına çok güldüm yaa :D
bence saglam olan lastikleri arkaya alıp önlere de iki tane sıfır lastik secimi uygun olacaktır. marka konusuna gelince ben goodyear kullanıyorum ama pek memnun degilim açıkçası. gerçi hankooklara göre daha iyi

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ön ve arka lastiklerin marka ve yıpranma oranı olarak farklı olması sorun yaratır mı acaba?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi benim fikrim premium marka al. Lastik aşınıp yok olmasa da normal insanın farkedemeyeceği deformasyon oluyormuş ucuz sınıf lastiklerde. Premiumlarda da ne yap et mutlaka alman, fransız üretimi olsun. Çok iyi bilen tanıdığım ispanyol michelin lerinden uzak durmamı alırsam alman fransız üretimi olmasını ısrarla söylemişti. Sürekli alınmayan ve ucuz da olmayan birşey için dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca 3set pirelli kullandım farklı araçlarda, hepsi de yanaktan çatlamalar yaptı ki en kötüsü p6 idi bunların.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım continental alacağım. 18inç jant alıp ucuz lastik alacağıma bu jantlara kaliteli bir lastik almak daha doğru olacaktır. üstelik arada en az 1000tl gibi bir fark olacak ki az bir şey değil arabaya başka şeyler yaparım o parayla.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Ön ve arka lastiklerin marka ve yıpranma oranı olarak farklı olması sorun yaratır mı acaba?
arkaya alacagı lastikler bence o kadar fark etmez. sonucta hepsi aynı zamanda alınmış olmalı. ama dediginiz gibi bu önlerde olsa belki balans ayarı bozulabilir . tahminen konuşuyorum

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halil abi bende bayağıdır opc replika düşünüyorum ama  bi türlü güvenip girişemiyorum :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sahinakpul link' Alıntı:
halil abi bende bayağıdır opc replika düşünüyorum ama  bi türlü güvenip girişemiyorum :)
ben janta güvendim ama iyi bir lastikle birlikte pahalıya geldi. opc + kötü bir lastik yerine orjinal jant + iyi bir lastik daha mantıklı geldi.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:

bu jantların tanesinin kaç kg olduğu hakkında bilgin varmı abi ?
Ben fırat otoyu aradım.Adam tanesi 6-7 kg gelir dedi pek güvenemedim :):)  24-25 kg gelirse sorun olur.12-15 kg a kadar alabilirim.
Ankarada olsam gidip ölçtürücem ağırlığını