Lastik Tavsiyesi..

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Aracıma lastik alacağım Michelin almayı düşünüyorum 2 çeşitinden hangisini alayım.Michelin PRIMACY HP veya Michelin ENERGY SAVERAracım mazda 3 205 55 r16 cantcvplarınız fikirleniz için şimdiden teşekkürler...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
fıyat farkı varmı arada saver yenı cıktı galıba ben öyle bılıyorum

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
GetElement
Peugeot 308'de kullanılanYeni Michelin Energy Saver Lastikleri CO2 emisyonunu kilometre başına yaklaşık 4 gram azaltıyor.

Michelin, Peugeot 308’i yeni Michelin Energy Saver lastikleriyle donatıyor.

Peugeot'nun yeni modeli üzerinde uzun süredir birlikte çalışan Michelin ile Peugeot işbirliği sonucunda, Michelin aracın enerji dengesine önemli bir katkıda bulunuyor. Michelin Energy Saver, % 20’lik* optimal yuvarlanma direnci sayesinde çekiş için ihtiyaç duyulan enerji miktarını azaltarak, pazar ortalamasına göre üstün yakıt verimi sağlıyor.

Michelin’in teknolojik çözümü, kombine çevrim sürüşte 100 kilometre başına yaklaşık 0.2 litre yakıt tasarrufu sağlıyor, bu da kilometre başına CO2 emisyonunu yaklaşık 4 gram azaltıyor. Bu rakam, aracın tüm ömrü boyunca atmosfere yaklaşık 1 ton CO2'nin yayılımını engellemek anlamına geliyor. Karşılaştırılacak olunursa, bu miktardaki CO2, bir yılda 40 ağaç tarafından emiliyor.

Michelin, Peugeot 308'e daha yüksek yakıt verimi sağlamanın yanı sıra, sağlam yol tutuş ve güvenlik performansı ile piyasada mevcut en uzun ömürlü lastiği sunmayı hedefliyor. Sonuç olarak, Peugeot 308 için, yeni Michelin Energy Saver serisinin bir parçası olan, yüksek teknoloji ürünü bir lastik doğmuş oluyor.

Michelin Energy Saver lastikleri, Avrupa'da satışa sunulacak olan, 15 veya 16 inç jantlara sahip Peugeot 308 1.6 HDi 66 & 80 kW (90 & 110 hp) modellerinde kullanılacak.

* Önde gelen 6 lastik üreticisi tarafından üretilen ve piyasada satılan ticari 195/65R15 ebatındaki lastikler üzerinde 2007 yılında TÜV SÜD Automotive tarafından gerçekleştirilen ISO testi.
1x1_transparent.gif

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

primacyhp_logo_329x38.jpg
primacyhp_pic_200x50.jpg
Yüksek sınıf sedan araçlara ve uzun yol araçlarına yönelik

Yüksek sınıf sedan araçlara ve uzun yol araçlarına yönelik
Araç üreticilerinin tercih ettiği yüksek performans ürün yelpazesi, %25 daha uzun ömür(1) ve ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi !
Michelin yeni Primacy HP, zorlayıcı ve sürekli değişim gösteren motorsporları dünyasında kullanılan teknolojiden yararlanılarak geliştirilmiştir.
Michelin, yeni Primacy HP projesi için iddialı bir hedef belirledi; Konforlu en iyi Yüksek Performans lastiğini üretmek. Bu meydan okuma çok büyük bir teknolojik yenilik sayesinde gerçekleşti:
Esnek Lastik Yapısı - Sağlam sırt deseni
primacy_defrom.jpg
İlk defa esnek lastik yapısı - sağlam sırt deseni uygulaması bir arada kullanıldı: Michelin Primacy HP, esnak lastik yapısı sayesinde daha geniş bir temaz yüzeyi sunarken, sağlam sırt deseni yola temas eden kauçuğun tam performans göstermesini sağlar.

Lastik Ömrü
Yeni esnek lastik yapısı sayesinde düzenli aşınma ve artan kullanım ömrü ile % 25 daha uzun ömürlü lastik. Michelin Primacy HP ana rakiplerinin ortalamasına göre %25 daha uzun ömürlüdür(1)

primacyhp_fren_guvenlik.jpg
Islak zeminde tam güvenlik

Islak zeminde 1,2 metreye kadar daha kısa fren mesafesi(2)
Esnek lastik yapısı, lastiğin yol üzerinde çok geniş bir temas alanı kaplamasını ve yola daha iyi tutunmasını sağlar.
Primacy HP'yi tercih edeb kullanıcılar, kuru veya ıslak yol şartlarında sürüş konforunu ve benzersiz yol tutuşu keşfederken, kısa fren mesafesinin güvenilirliğini yaşarlar.
(1) Avrupa pazarında satılan ana rakiplere ait 225/55 R 16 W ve 205/55 R 16 W ebat lastikler üzerinde yapılan araştırmaya dayanan veriler olup, 2006 yılında bağımsız test merkezleri (TÜV Automotive ve TÜV UVMV) tarafından gerçekleştirilen testlere dayanır.
(2) Ana rakiplere ait ortalamalar dikkate alınmak suretiyle, 225/55R16 W ebat lastikler üzerinde yapılmış araştırmaya dayanan veriler olup, 2005 yılında bağımsız test merkezi TÜV Süd Automotive tarafından gerçekleştirilen testlere dayanır.

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Websitesinden copy paste yapacağımıza kendi deneyimlerimizi paylaşsak daha yararlı olucak sanırım, Ben sana farklı bir alternatif sunayım arkadaşım, e30 BMW de Marshal Matrac FX kullanıyorum ıslak ve kuru yol tutuşu çok iyi, 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Michelin de bulamayacağın lastik yanağı destekleri de bu lastikte mevcut. İsmi pek duyulmamış olsa da google de arama yaparsan yabancı sitelerde çokca tartışıldığını, çok kaliteli bir kauçuk silikon karışımı kullandıklarını görürsün. Michelin in yarı fiyatına gayet konforlu ve yol tutuşu sağlam, ayrıca türkiyenin yol şartlarına daha uygun bir lastik sahibi olmuş olursun.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Websitesinden copy paste yapacağımıza kendi deneyimlerimizi paylaşsak daha yararlı olucak sanırım, Ben sana farklı bir alternatif sunayım arkadaşım, e30 BMW de Marshal Matrac FX kullanıyorum ıslak ve kuru yol tutuşu çok iyi, 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Michelin de bulamayacağın lastik yanağı destekleri de bu lastikte mevcut. İsmi pek duyulmamış olsa da google de arama yaparsan yabancı sitelerde çokca tartışıldığını, çok kaliteli bir kauçuk silikon karışımı kullandıklarını görürsün. Michelin in yarı fiyatına gayet konforlu ve yol tutuşu sağlam, ayrıca türkiyenin yol şartlarına daha uygun bir lastik sahibi olmuş olursun.
bız burda yardımcı oluyoruz ıkı lastık arasındakı fark ne dıye senın onerdıgın lastık marshal kutuk gıbı lastık mıchelll yanına gelemez ıyı bı lastık degıl ;)

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bız burda yardımcı oluyoruz ıkı lastık arasındakı fark ne dıye senın onerdıgın lastık marshal kutuk gıbı lastık mıchelll yanına gelemez ıyı bı lastık degıl ;)

Arkadaşım neden alınıyorsun? Neticede burada yazdığın şeyleri girip michelin in websitesinden de okumuştur arkadaş. Ben burada kendi deneyimimi yazıyorum, kütük gibi dedigin lastiği ben iki yıldır kendi aracımda kullanıyorum, gerek yol tutuşu gerekse konfor ve dayanıklılık konusunda çok memnunum. Michelin'in yol tutuşu iyi olabilir, fakat 4 tanesine 1000 lira verirsin, Marshal biraz daha kötü tutar belki ama fiyatı michelin yarısı kadardır, ayrıca michelinler gibi de "kütük" gibi yollarda balon yapmaz arkadaşım, bilmem anladın mı ne demek istedigimi. Haa eğer konu sadece yol tutuşsa ben goodyear eagle f1 öneriyim o zaman arkadaşa bak onun da fiyatı 1000 lira takımı

Son düzenleme:

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende primacy hp var mayıs ayında taktım acayip bir lastik harika yol tutuşu mükemmel yol sesi yok denecek kadar az asfalta göre değişiyor.fren performansı zaten önceki lastiğim brigdestone göre çok çok iyi. benim tavsiyem %100 michelin primacy hp.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşım neden alınıyorsun? Neticede burada yazdığın şeyleri girip michelin in websitesinden de okumuştur arkadaş. Ben burada kendi deneyimimi yazıyorum, kütük gibi dedigin lastiği ben iki yıldır kendi aracımda kullanıyorum, gerek yol tutuşu gerekse konfor ve dayanıklılık konusunda çok memnunum. Michelin'in yol tutuşu iyi olabilir, fakat 4 tanesine 1000 lira verirsin, Marshal biraz daha kötü tutar belki ama fiyatı michelin yarısı kadardır, ayrıca michelinler gibi de "kütük" gibi yollarda balon yapmaz arkadaşım, bilmem anladın mı ne demek istedigimi. Haa eğer konu sadece yol tutuşsa ben goodyear eagle f1 öneriyim o zaman arkadaşa bak onun da fiyatı 1000 lira takımı
zaten arkadaş mıchleın alcak primacy hp ıle Michelin Energy Saver ıkısının arasındakı farkı soruyor senın önerdıgın lastık ıyı lastık degıl bende kumho kullanıyorum ama önermıyorum mıchelinn ustune lastık yok zaten butcem kısıtlı dese haklı vatandaş sende marshal veya bı başka marka önerebılırdın kusura bakma sanayı pıyasasını bılırım az cok neyın ne oldugunu da ustune alınmadım kardeşim ;):)