Kuş Pislikleri

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kuş Pislikleri

Aracı ne zaman yıkatırsam yıkatayım, otoparkta nereye çekersem çekeyim mutlaka bir-iki gün içinde kuş pisliği oluyor,artık umudu kestim, kuşlardan tek dileğim en azından camı nişanlamaları.  steering

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
sabah arabayı binanın otoparkında, genelde park etmediğim bir yere park ettim. meğerse kuşların tuvalet olarak kullandığı bir yermiş.  2-3 saat içinde kaputa kelimenin tam anlamıyla zıçıp sıvamışlar adiler  31agryyy. sonaxın böcek temizleyicisini sıktım biraz beklettim hatta üstüne kağıt mendil koydum yumuşasın diye. ufak tefekler tamam da bir kaç tane vardı ki o kuş onu neresinden çıkarmış hayret :p sanırsın deve kuşu gibi zıçmış. neticede temizlemeye çalışırken çizikler oluştu. siyah araba gerçekten çok güzel ama çok dertli. biraz çizik giderici falan uyguladım ama tam gideremedim. bir ara adam akıllı uğraşıp ardından en az 4-5 kat cila atacam :)
not; böcek temizleyici, kuş pisliği temizlemekte pek başarılı değil.

:D vay terbiyesizler vay, tek tek fitil atmalı bunları yapanı bulup  011zaa

Bu arada Sonax ın böcek vb temizleyicisi türünün en iyisiymiş; kendi üzerinde yazıyor ayrıca Auto Show da da yazmıştı ama inatçı pislikler için basınçlı makina olmazsa gene de çıkmayanlar oluyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 gün önce benim araçtada vardı, hep unutuyorum temizlemeyi
bugun üzerine su döktüm 1-2 dk bekledim ve ıslak mendille rahat bir şekilde çıktı
ağaç altına kesinlikle park etmeyin aracınızı güneşin altını tercih ediyorum ağaç altından ziyade

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta siyah kuşlar bugün gözüne kestirmişler.
Şimdi yıkamacıya götürsem köük atıp sonra su püskürtüp yıkayacaklar bunun bir zararı var mı?
ben yıkamacıya götürmeden birşeyler yapmalıymıyım?Hangi ürünü nerden alıcam nasıl kullanıcam veya yıkamcıya kullandırtıcam diyelim.Hiç anlamam bu işlerden.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzelce yıkanırsa sorun yok. Ama süre çok önemli, kesinlikle zaman en büyük düşmanlardan biri bu konuda. Diğer en büyük düşman güneş. Benim aracımda bu tür durumlar için hazır beklettiğim içinde %10 amway LOC, %90 su karışımı bulunan fısfıs şişem var. Pisliğin üzerine sıkıp 3-4 dakika bekletiyorum, sonra siliyorum. Hepsi bukadar.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O dediğinizi nerden temin edebiliriz?
veya benzeri iş görecek düzgün bir ürünü nerden alabilirim?
internettende de alabilirim?
dün oldu ellemedim çizerim diye?
Hangi ürünü almak lazım.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kuş pisliğinin üzerine ıslak havlu koyuyorum. Oğluma kullandığımız bebekler için olanlardan :) Üzerinede bir miktar su döküp bekletiyorum. Kuş pisliği yumuşuyor ve kolaylıkla hiç bastırmaya gerek kalmadan arabanın üzerinden çıkıyor. İhmale gelmez kuş pisliği, verniği yaktı mı boyaya kadar iner.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

maksimum bir buçuk saat ondan sonra boyayı yakmaya başlıyor
dikkat etmek lazım ben de sn.jazz gibi gördüğüm an önce biraz su döküyorum üzerine sonra ıslak mendil bırakıyorum üzerine 5 dk sonra sildiğimde tertemiz oluyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim burdaki kuşlar besili sanırım, ıslak mendil parçasıyla temizlenebileek gibi değiller çay tabağı kadar bırakıyorlar!!  general_mmmmmmm

Mecburen basınçlı su veya temizleyici + basınçlı su ..

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

moralim bozuldu şimdi hemen yıkmacıya gidiyorum. :(