Kuş Pislikleri

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kuş Pislikleri

erdem link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=495.msg6058#msg6058 date=1297544509]
evet.  hatta şimdi kipalarda ne alırsan 1 tl günleri var. içinde 100 tane mendil olan ıslak mendil paketleri var. ( asıl işlevi bebek poposu silmek fakat günümüzde heryerde kullanılıyor :)  )

bizim astralar da bebek poposu kadar narin zaten :D
[/quote]
011zaa

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben görünce zaten üzerine su döküyorum bekledikten sonra siliyorum
kesinlikle öylece bırakılmamalı mahvediyor
bu kuşlar neler açıyor başımıza :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kuş pisliğinde bulunan asit, çok kuvvetli bir asit. Bomba yapımında kullanılıyor. Bu yüzden 2-3 gün içinde vernik yanıklarına yol açıyor. Boya koruma olsa bile araçlarımızda "nasılsa boya koruma var birşey olmaz" dememek lazım. Boya koruma sadece pisliğin verniğe olan etki süresini uzatıyor. O yüzden pisliği görünce direk müdahale etmek lazım.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

benim kuşlarla derdim yok kedilerle var, ön kaput çizik dolu. dürbünlü hava tabancası alıcam sonunda :)
buarada kuş pisliklerini bend ekipanın ıslak mendiliyle temizliyorum  victoryy

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
benim kuşlarla derdim yok kedilerle var, ön kaput çizik dolu. dürbünlü hava tabancası alıcam sonunda :)
buarada kuş pisliklerini bend ekipanın ıslak mendiliyle temizliyorum  victoryy
Senin iyi kaputa çıkmış bizim bahçedeki piskopatlar motora giriyor ısınmak için.Yanlışlıkla parçalıcam birini diye ödüm kopuyor.O yüzden arabaya binmeden kaputa tık tık diye vuruyorum :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sabah arabayı binanın otoparkında, genelde park etmediğim bir yere park ettim. meğerse kuşların tuvalet olarak kullandığı bir yermiş.  2-3 saat içinde kaputa kelimenin tam anlamıyla zıçıp sıvamışlar adiler  31agryyy. sonaxın böcek temizleyicisini sıktım biraz beklettim hatta üstüne kağıt mendil koydum yumuşasın diye. ufak tefekler tamam da bir kaç tane vardı ki o kuş onu neresinden çıkarmış hayret :p sanırsın deve kuşu gibi zıçmış. neticede temizlemeye çalışırken çizikler oluştu. siyah araba gerçekten çok güzel ama çok dertli. biraz çizik giderici falan uyguladım ama tam gideremedim. bir ara adam akıllı uğraşıp ardından en az 4-5 kat cila atacam :)
not; böcek temizleyici, kuş pisliği temizlemekte pek başarılı değil.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun..
Kesin martıdır o  :)
Bu arada  bu durumlarda böcek ve zift temizleyicisi yerine Meguiar's Ultimate Quik Detailer kullanmanızı öneririm.
Gerçi kötü bir meguiars maceranız var ama o ustayla ilgiliydi..
Bu ürün bu tip işler için ideal biraz sıkıyorsunuz birkaç dakika bekliyorsunuz ve sonra kolayca çıkıyor.
Aslında en iyisi kaput ve tavan filmi tabiki  :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Geçmiş olsun..
Kesin martıdır o  :)
Bu arada  bu durumlarda böcek ve zift temizleyicisi yerine Meguiar's Ultimate Quik Detailer kullanmanızı öneririm.
Bu ürün bu tip işler için ideal biraz sıkıyorsunuz birkaç dakika bekliyorsunuz ve sonra kolayca çıkıyor.
Aslında en iyisi kaput ve tavan filmi tabiki  :)
ankarada martı ne arar bilmiyorum ama atalarının arasında çapkın bir dede yada yaramaz bir babaanne olabilir :) meg ürünlerinin iyi olduğuna eminim zaten quik detailer dahil bir kaç ürün aldım amazondan ( bir de k&n kutu içi filtre ) ama hala elime geçmedi. benim olayım uygulama ile ilgiliydi zaten. kaput ve tavan filmi çözüm olabilir ama ben pek sevmiyorum her ikisini de. artık uğraşacam bir şekilde gider elbet öyle sürtme vs. çiziği değil sonuçta. sonra da dediğim gibi 9kat gofret gibi cila atacam :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TOGI link' Alıntı:
Geçmiş olsun..
Bu arada  bu durumlarda böcek ve zift temizleyicisi yerine Meguiar's Ultimate Quik Detailer kullanmanızı öneririm.

Sayın TOGI,

Bahsettiğiniz ürün bende de var.Kızıltoprak Meguiars bana bu ürünü kuş pisliklerini temizlemesi için vermişti.
Ancak bir keresinde, Bakırköy Meguiarsta aracımı yıkatırken ve bagajımda her daim bulunan bu ürün hakında konuşurken, bana ;" bu ürünü kuş pislikleri için kullanmamın lüx tüketim olduğunu, aslında bu ürünün tıpkı wax gibi parlatıcı amaçla kullanılması gerektiğini" söylemişlerdi..Ben de o gün bu gündür "ıslak mendil" kullanıyorum.. 

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
[quote author=TOGI link=topic=495.msg35214#msg35214 date=1307014632]
Geçmiş olsun..

Sayın TOGI,

Bahsettiğiniz ürün bende de var.Kızıltoprak Meguiars bana bu ürünü kuş pisliklerini temizlemesi için vermişti.
Ancak bir keresinde, Bakırköy Meguiarsta aracımı yıkatırken ve bagajımda her daim bulunan bu ürün hakında konuşurken, bana ;" bu ürünü kuş pislikleri için kullanmamın lüx tüketim olduğunu, aslında bu ürünün tıpkı wax gibi parlatıcı amaçla kullanılması gerektiğini" söylemişlerdi..Ben de o gün bu gündür "ıslak mendil" kullanıyorum.. 
[/quote]

Evet ürün aslında wax biliyorum aracı yıkattıktan sonra genelde kurulamadan sıkıp ondan sonra kurulatıyorum.
Asıl özellğinin dışında kuş pislikleri için bir kaç fıstın zararı çok fazla olmaz diye düşünüyorum tabiki sadece kuş pisliği için alınmamalı bu konuda hemfikirim sizinle. ;)