Küçük bir ses sistemi için yardım lütfen

karamurat1735

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem bütçe kısıtı var hem de bagajda yer sorunu.
bu şartlarda araç içi ses sistemi çok mantıklı olmayacaktır.
sana önerim ön ve arka kapılara toplam 2çift 3 yollu coax hoparlör montajla.
ana ünitenle birlikte yeterli sesi alırsın.
sana maliyeti de 200 tl civarı olur.
amfi konusuna gireceksen daha ucuz bir model bile tercih etsen, kablolama ve işçilikle birlikte maliyetler yükselecektir.

amfi+bas+kablo+işçilik için 400 en fazla da 500 civarı verebilirim. Bu fiyatlara yapılamaz mı iyi bir bas alınacak sistem? 3 yere sormuştum 500 civarı fiyat verdiler ama konuya yabancı olduğum için direk kabul etmedim foruma da sormak istedim marka model bilgileri için

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sana önerdikleri modelleri yazabilirsen fiyatını değerlendirebiliriz.
sadece subwoofer ve amfi kullanacaksan subwoofer 150 tl, amfi 150 tl desek işçilik ve kablo 50 tl den 350 tl gibi bir rakama halledilebilir.
ancak orijinal hoparlörlerle birlikte subwoofer kullanmak iyi bir ses vermiyor.
orjinaller ses olarak ezileceklerdir.

karamurat1735

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece subwoofer ve amfi kullanacaksan subwoofer 150 tl, amfi 150 tl desek işçilik ve kablo 50 tl den 350 tl gibi bir rakama halledilebilir.

Çok teşekkür ederim ilgilniz için. Aklımda kalanları yazmaya çalışayım. Sorduğum iki yerde macoustic anfi bağlayalım dediler ama model nedir hatırlamıyorum söylemediler de. Bas olarak da birisinde küçük bir jbl vardı sesi iyidir dedi diğerlerinde de jbl 30cm lik vardı ama modeli nedir bilmiyorum. Bir yerde de hei anfi vardı. Hei anfi ve küçük jbl olan yer 600 demişti. Diğer iki yer de 500 ve 550 dediler

karamurat1735

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz de izmirdeymişsiniz önerebileceğiniz yer olursa oraya da bir gidip sorabilirim yarın? Benim gittiğim yerler 3. sanayideydi

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
önerebileceğim yer maalesef yok.
İzmir esnafı malum, şans işi.
ancak yazdığın amfi ve sub için montaj dahil 550-600 tl rakamları biraz yüksek.

karamurat1735

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önerebileceğim yer maalesef yok.
İzmir esnafı malum, şans işi.
ancak yazdığın amfi ve sub için montaj dahil 550-600 tl rakamları biraz yüksek.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Bugün bağlattım abi forumda bir arkadaş yorum yapmış başka bir konuda benim araçta hangi sistemi kullandığını siz de beğenmişsiniz o yorumu. İyidir herhalde deyip ordaki anfiyi ( pioneer gm6500f) ve bas olarak da daha önce bir arkadaşımda görüp beğendiğim jbl gt5 12 bağlattım. şimdilik bütçem bunlara el verdi ilerde bir takım komponent eklemeyi düşünebilirim. Ses şimdilik güzel. Tekrar teşekkürler.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oktay abi, biz vectra B2 de orijinal hoparlörler + Pioneer ana ünite ile çok deli ses alıyoruz. Mono amfi + slim bass ile tesisatı bağlıyoruz, ana üniteden tizz ve midi kısıyoruz bass olduğu gibi kalıyor, sesi fullüyoruz dehşet güzel oluyor. Ana ünite orijinal vectra hoparlörlerini çok iyi besliyor ezilme gibi bir durum söz konusu olmuyor.Bu araç arkadaşımın arabası.

Kendi arabam B1(b1 ile b2 acayip farklı hoparlörlere sahip), ön kapılarda orijinal mid-bass karakterli birer orijinal hoparlör var 16cmlik, birer de tiviter var. Arka kapılarda tiviter yok, sadece mid-bass hoparlör var arkalardan boğuk kalitesiz bir ses geliyor, önler baya canlı. Böyle hi-fi sistemlerin yerini tutacak türden hoparlör önerebilir misiniz bana? Önler mümkünse canavar gibi bass vursun, arkalar da boğuk ses yerine canlı kaliteli ses versin, çünkü bass koymayı düşünmüyorum ben.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mert zaten yazmışsın ya mid ve tizi kısıyoruz diye :)
Orjinallerle bası duymak için volume açınca mid ve tizler bozuluyor.

Kendi aracın için bütçe belirledin mi?
Ona göre alternatifleri yazabiliriz

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba size ortalama boyutta bir slim bass ve 100,4 model sierra amfi tavsiye ederim. Ben son üç aracımda bu ikiliyi kullandım hiç bir problem yaşamadım. Bu sebeple tavsiye ediyorum. Ta bi iyi kalitede kablolamanın katkısı tartışılmaz. Bagaj hacimi fikir vermek amacıyla ufak bir foto ekliyorum. Amfi ya basın arkasında yada bagajdaki ufak bir boşluğa kaktırılıyor. Bass amfisi olduğu için çok büyük değil. Yaklaşık ölçüleri 20 x 20 cm civarı...

Örnek vermek maksatlı ürünlerin ikinci el linkleri...

SİERRA ULTRA 100.4 ANFİ - ve Oto Ses Sistemleri sahibinden.com'da - 135829458

Soundstream 30 cm Slim Bass - Subwoofer İlanları sahibinden.com'da - 136942847

Cadence CVL10SW 500 Watt 30 cm Portsuz Kutulu Slim Bass - Subwoofer İlanları sahibinden.com'da - 138452327

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert zaten yazmışsın ya mid ve tizi kısıyoruz diye :)
Orjinallerle bası duymak için volume açınca mid ve tizler bozuluyor.

Kendi aracın için bütçe belirledin mi?
Ona göre alternatifleri yazabiliriz

Abi şöyle bir arayışım var ; bilgisayarıma philips marka taçlı kulaklıkları taktığımda böyle berrak tertemiz baslı tizli midli gerçekten çok tatlı müzik dinleyebiliyorum, herşey çok net ve sesi fullesem bile bozulmuyor. Ben en ucuz kaliteyi istiyorum, subwoofersız sadece kapılara hoparlör takviyesi ile en ucuza kaliteli sesi nasıl yapabiliriz bunun derdindeyim. En aşağı şu kadar olur, şu ürünler olur, en fazla şu kadar olur şu ürünler olur diye bir fikir verseniz yeterli olur. Malum 98 model emektar niteliğinde fiyatı piyasası belli araçlara biniyoruz, mantık çerçevesinde bu arabaya ne gider ne gitmez diyerek bir konfigürasyon yaparsanız çok iyi olucak.