Kör Nokta Uyarı Sistemi hakkında

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedes değilde VW grubunun sensörlerine baktım. Ancak temin etmedim. Park sensörü için olanlardan temin edeceğim ilk etapta. Ve deneme yapacağım.
Bu şekilde halledemezsem BSA için olanlardan alıp tekrar deneyeceğim. Park sensörü mesafe olarak yetmeyecek belki ama yinede deneyip, birazda tecrübe edinmek istiyorum.
Aklıma takılan bir şey daha. Tek şerit gidiş geliş olan yollarda karşı şeritten gelen her araç için uyarı veriyor mu orjinal sistemler? Veya dar sokaklarda duran araçlara çok yakın seyredildiğinde de uyarı veriyor mu acaba?
Bunları nasıl önlerim? Sistemi bu konuda nasıl yazabilirim diye de aklıma geliyor. Ancak bunlar sonraki aşama. Önce yazılımını yazıp normal çalışır hale getirmem gerek.

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Mercedes değilde VW grubunun sensörlerine baktım. Ancak temin etmedim. Park sensörü için olanlardan temin edeceğim ilk etapta. Ve deneme yapacağım.
Bu şekilde halledemezsem BSA için olanlardan alıp tekrar deneyeceğim. Park sensörü mesafe olarak yetmeyecek belki ama yinede deneyip, birazda tecrübe edinmek istiyorum.
Aklıma takılan bir şey daha. Tek şerit gidiş geliş olan yollarda karşı şeritten gelen her araç için uyarı veriyor mu orjinal sistemler? Veya dar sokaklarda duran araçlara çok yakın seyredildiğinde de uyarı veriyor mu acaba?
Bunları nasıl önlerim? Sistemi bu konuda nasıl yazabilirim diye de aklıma geliyor. Ancak bunlar sonraki aşama. Önce yazılımını yazıp normal çalışır hale getirmem gerek.

Gücünü sinyallerden alırsa sorun olmaz sanırım. Şerit değiştirirken sinyal verilmesi gerekiyor sonuçta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinyal olabilir aslında. Orjinal sistemi enine boyuna bir incelemem gerek.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Orijinal sistemlerde nasıl çalışıyor anlatayım...

Sürekli uyarı veriyor bu sistemler, bunun yanında sinyal ile farklılaşan modları da var. Mesela sinyal verince led çakarak yanarken, ayrıca seste geliyor. Yine normal modda sadece led yanıyor oda sürekli. Bu bosch olsun yada fabrikasyon olsun tüm BSA larda ortak.

Side assist modda bu sensörler önünüze çıkan engelin araçmı, kaldırım mı yoksa kar gibi bir kütlemi olduğunu ayıramıyor. Sonuçta yan tarafınızda olan her engele sinyal veriyor. Fabrikadan bile çıksa bu böyle. Yön ayırımı da yok. O yüzden size 25 km hızda devreye giren, 25 km nin altında devreden çıkan bir sistem önerdim ;)

yada site açısından sorun yoksa şurayı okuyun ...

http://sukru52.blogspot.com.tr/p/kor-nokta-asistan-bsa.html

link pm atıyorum ;)

kolay gelsin

Son düzenleme: