km nasıl düşürülür bakın

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onun insp yani servis yazısının ekrana geliş km aralığını belirten değer diye biliyorum.
insp yani kaç kez servis gördüğünü ve kaç km de bi insp uyarısının çıkacağını gösteriyor..
diye biliyorum bende..

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence km düşüren şerefsizlerin alayını... bişeyler yapmak lazım? dinimizde ticarette hile kesinlikle haram olarak tanımlanmıştır benimde arabam 200000'nin üzerinde satmayı düşündüğüm zaman bunu gururla söylerim (zaten yazıyo) üç beş kuruş için bunu yapanları zavallı olarak görüyorum.

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılanları okuyunca tedirgin oldum bende. Arabamın bakımlarını nereye sorgulata bilirim.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ve şasi numarasını vererek yetkili servislerinden bilgi alabilirsin...

myopel1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km düşürme

bence servis kayıtlarındaki km bilgisine güvenilmez.neden derseniz adam arabayaı aldı 50bin yaptı sonra km yi 30 bine düşürüp servise soktu.bi 50bin daha yaptı km yi 45 bine düşürdü girdi servise.sonra bi 50bin daha yaptı düşürdü 60 bine sonra soktu servise.ne oldu 150bindeki araç servis kayıtlarında 60 bin gözüktü.hadi güven güvenebiliyosan.ben 78 binde opel corsa d 2007 aldım ankaradan.adama güvendik servise gitmedik.her neyse daha sonra servise bakıma gittim araba bana satılmadan yaklaşık 6 ay önce 116 binde bakıma girmiş.bakımdada yağların tamamı filtreler balata ve diskler,debriyaj balatası vs bir çok ağır bakımı yapımı.fakat yinede moralim bozuldu.adamı faceebookta bulup durumu anlattım ben nerden bileyim düşürüldüğünü diyo.arabada varmı bi sorun sen ona bak diyo.nasıl yiyorlar aldıkları parayı anlamıyorum.haram olsun dedim..neyse bu devirde kimseye güvenmemek lazım.arabaya gelince çoğu kişi sıfır zannetti.iyi güzel uzun yolda 110 120 km hız klima kapalı 100 km de 4 litre yakıt yakıyo.ben de diyorum motoru ölü olsa yakıtı böyle yakmaz diye avutuyom kendimi. iyi bi sorunu yok fakat insanın canı sıkılıyo yinede ne olursa olsun..

Son düzenleme:

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sahtekarlığın önüne acilen geçilmesi lazım çünkü , ben bundan 4 - 5 yıl önce 200.000 km ve üstündeki araçlara önyargı ile bakmazdım opel için 200 000 nedirki vw için 200 000 nedirki aman allahım şimdi 100000 bile inanılmaz fazla geliyor gözüme , çünkü piyasadaki araçların en fazla km lisi 150000 , buda gösteriyorki , bu sahtekarlık inanılmaz boyutlarda , allah sonumuzu hayır etsin kul hakkı affı olmayan birşeydir.

Son düzenleme:

scorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende op com var ancak bununla km düşürülmüyo arkadaşlar. Sadece arıza ve diğer şeyleri gösteriyo. Birde araba geçmişini. Tanıdığımız bir opel servisinde de çalışan akrabamız var onada sordum tech2 km düşürmüyo. Bu işi yapan adamlar başka şekilde yapıyolar göstergeleri tamamen sökülüp pc bağlanıyo ve istenilen km giriliyo program yardımıyla.

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar,

http://forum.donanimhaber.com/m_26372719/mpage_2/key_//tm.htm#Otomobile ve otomobillerin elektronik ve mekaniğine çok meraklı olan ve dünyanın en prestijli markalarından birinin distribütöründe çalışan biri olarak aşağıdaki açıklamalarımın doğruluğundan emin olabilirsiniz.

1) Öncelikle araçta kilometrenin düşürülüp, düşürülmediğinin otomobilin yetkili veya özel servislerde bulunan diyagnoz cihazlarına (halk tabiriyle test cihazına) bağlanarak anlaşılması kesinlikle mümkün değildir. Yani araca kilometre düşürme cihazları yada uygun aparatlar bağlanarak bir kilometre düşürme işlemi yapılmışsa herhangi bir arıza tespit yada diyagnoz cihazıyla anlaşılması imkansızdır. Çünkü kilometre düşüm işlemi yapılırken aracın gösterge panelinde kilometre bilgisinin yazıldığı eproma müdahale edilerek eski kilometre cihaz tarafından siliniyor ve istenilen yeni kilometre yazılıyor.

çok faydalı bilgi vermişsiniz elinize sağlık.

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç satış sitelerine bakıyorum araçlar hiç kazayapmamış ??keyfiyetten boyanmış?veya km ler 150000 altında ya bu ülkede bütün araçlar temiz hi kazalı araba yok ne kadar güzel????