klima soğutmuyor ve kalirufer çok az üfürüyor

a.oguz38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamın kliması soğutmuyor. muhtemelen gazı bitti ama tek sorun bu değil kaliroferdede klimadada çalışırken ayar 4 derecede olsa bile çok hafif üfüülüyor. diğer sorun ise klime radyatörünün önünde klima fanı açık olsa bile çalışmıyor. sizce klimayı açınca hemen fanın devreyemi girmesi gerek yoksa oda hararet fanı gibimi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz gibi muhtemelen klimanın gazı bitmiştir. az üfleme meselesine gelince petekler dolmus olabilir, temizlenmesi gerekli galiba. bahsettiğiniz fan klimayı açınca direk devreye girmez, hararet ile birlikte devreye girer.

a.oguz38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın kabloları kazadan sonra yanlışmı bağlandı bilmiyorum ama klimayı açınca direk hararet fanı devirsiz de olsa çalışmaya başlıyor. hararet fanı ile bir alakası olmaması gerek değilmi. bide o petek temizlenmiyormuş sıfırı alınacakmış ve 250 civarı

a.oguz38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima çalışırken hararet fanı devirsiz de olsa çalışıyor. benim tahminime göre kabloları ters bağlanmış. bir alakası olmaması gerek hararet fanı il değilmi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bir sorun olulturacağını sanmıyorum. bence fazla kurcalatmayın. benimde 2 fanım birlikte devreye giriyor ve ben gayet memnunum :D

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamın kliması soğutmuyor. muhtemelen gazı bitti ama tek sorun bu değil kaliroferdede klimadada çalışırken ayar 4 derecede olsa bile çok hafif üfüülüyor. diğer sorun ise klime radyatörünün önünde klima fanı açık olsa bile çalışmıyor. sizce klimayı açınca hemen fanın devreyemi girmesi gerek yoksa oda hararet fanı gibimi
slm o klima fanı araçta klima gazı olmadığından dolayı çalışmıyo olabilir az hava gelmesinin sebebide polan filtresi çok kirlenmiş olabilir ondan olması gerek onlara bi ba ktırıırsanız sorun çözülebilir

banderass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz az olunca klima fanı çalışmaz

cooleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aynı problem vardı.. kaçak kontrolü yapıyolar servisten ve içindeki gazı azda kalmış olsa çekip yeniden basıyolar üflemeside normale döndü soğutmasıda.. ama ustanın dediği uzun süre gaz basmamak için kışın bile haftada 5 dk soğuk ayar açmak lazımmmış..

totenkopf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun vardı.Havalandırma ve klima çalışıyor ama yeteri kadar üflemiyordu.Ön göğüsü tamamen söküp baktık ve ızgaralara gelen boru çatlamış.Hava içerde dolanıyor ama ızgaralara gelmiyormuş.Klimanı kontrol ettir.Eğer sorun yoksa sebep bu olabilir.

turgutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı kabloları ters bağlıymış doğru bağlantıyı yapınca düzeldi.