Klima Kompresörüne Elektrik Gelmiyor, Kalorifer Sıcak Üflemiyor!!

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Klima tuşu, sirkülasyon tuşu ve cam ısıtma tuşu tam çalışmıyor yani gidip geliyor hele çok sıcak havalarda hiç aktif olmuyordu bende elektrikçiye gittim yaptırmak için konsolu söktü uğraştı içinde diyot tabla gibi bişey vardı onu söküp temizledi lehimledi geri taktı düzeldi gibi oldu ama sorun şu şekilde devam etti. Tuşlara basıyorum ışıkları yanıyor fan kademesini açıyorum ışıklar sönüyor kademeyi 2'ye getirdiğimde tekrar yanıyor bazen hiç yanmıyor böyle saçma salak bi hal aldı. Tekrar gittim sökülecek bakılacak dedi ama ben güvenemedim bırakmadım başka bi elektrikçiye götürmeye karar verdim. Bu arada bişey farkettim klima tuşuna bastığımda ışık yanıyor ama komresör devreye girmiyor soğutmuyor. Gazını ölçtürdüm eksik değil zaten daha önceden soğutuyordu. Farklı yerlere gittim cihaza bağlattım ama arızayı bulamadılar. Klima beyni diyen var, kompresör sökülüp tekrar bobin sarılacak diyen var(350 tl) arızayı tespit edemeyen var. Cihazda düşük basınç sensörü arızası çıkıyor ama usta elektrik gelmiyor dedi.Şu anda tek bildiğimiz kompresöre elektrik gelmiyor. Dün gece farkettim motor sıcak olmasına rağmen kalorifer de sıcak üflemiyor. Sorun ne olabilir iyice ortada kaldım ne yapmam gerekiyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Araba nedir ki ?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Kompresöre elektrik 2 sebepten gelmez .

1. Hat üzerindeki sigorta atmıştır yada klima beyni çıkış vermiyordur .

2. Basınç sensörü arızalıdır , değer göndermez klima sistemi gaz yok algılayıp kompresörü açmaz .

Sizdeki durum büyük ihtimal klima beyni. İşlem de görmüş artık iş daha da zor .

Çıkma alıp deneyimin bence .

Sent from my iPhone using Tapatalk

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Kompresöre elektrik 2 sebepten gelmez .

1. Hat üzerindeki sigorta atmıştır yada klima beyni çıkış vermiyordur .

2. Basınç sensörü arızalıdır , değer göndermez klima sistemi gaz yok algılayıp kompresörü açmaz .

Sizdeki durum büyük ihtimal klima beyni. İşlem de görmüş artık iş daha da zor .

Çıkma alıp deneyimin bence .

Hocam sigorta kontrol edildi sıkıntı orada değil dediler. Klima beyni ön farın alt kısmında dendi ama oraya hiç müdahele ettirmedin sadece orta konsol söküldü ve oraya bakıldı. Şimdi ben elektrikçmi yoksa klima tamircisimi bulucam? Basınç sesnsörünü değiştirmek işe yarar mı birde kaloriferin sıcak üflememesi bununla alakalımıdır. Radyatör suyunu kontrol ettim tam ama sıcak üflemiyor bu olaydan sonra:confused:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İç Paneli çıkma ile deneseniz .

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü !!! Ne kompresörde ne de klima beyninde bi problem yok. Klima tuşlarının bağlı olduğu kartta sıkıntı var ve elektriği geçirmiyor. Elektrikçi uğraştı ama yapamadı. Şimdilik klima tuşundan kompresöre direk kablo çekip çalışmasını sağladık. Şu anda çalışıyor. Bu kartın çıkmasını nasıl temin edebilirim ya da beyin tamir eden elektronikçilere götürsem sorunu çözebilirler mi?