klima açıkken hararet yükseliyor =S

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu normal bence araca daha fazla yuk bınıyor klima kompressörü yüzünden biraz yükselmesi gayet normal ama çok fazla yükseliyorsa problem vardır...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abine selam söyle çünkü bir krank sensörü ile ilgili bana ben bodrumdayken parça kod numaralarına kadar epc den çıkararak yardımcı olmuştu dönüşte size uğrayacaktım ama işler yoğunlaştı direk istanbula dönmek zorunda kaldım.

Yalnız Fan müşürü yinede değişmek zorunda kalabilirsin çünkü bende fanın iki devride çalışıyor ve o halde 100 ün üzerine çıkıyordu
aleyküm selam...benim dediğim olay sadece kılımada yapar 2.devir calışmaz..sizin sorunda ise farklı bişey var motor şase almıyor olabilir radyatör tıkanmış olabilir.2. devre zaten 98 de acar fan daha düşük yaparsan sürekli fan 2. devirde çalışır ve arac zengin karışımdan fazla yakar.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok mantıklı görünüyor; fırsat bulunca deneyeceğim bende; Nazilli'deki Ömer (Opel Ege) yapamazmıydı ki bunu? Geçenlerde baya sıkıntı çektim klima yüzünden; Keşke bunu daha önce yazsaydında ya sana yada Ömer'e yaptırsaydım; Bilgi için teşekkürler...
mantıklı değil öle zaten sorun bu başka bişey değil.ömer bizim yanımızda calışyodu kalfamızdı (efe opel)bilmesi lazım ama anlayamadım neden öle yaptı....bende yaz başından beri giremiyorum siteye işler yoğun ;)

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör fanının 2. devresi zaten belli bir ısıya gelince devreye giriyor. Benim anlamadığım bu 2.devresi çalışmayanlar içinmi tavsiyede bulunuyorsunuz?
aynen 2.devre çalışmıyorsa sorun %100 bu dur.ama çalışıp genede düşmüyorsa ya motor şase almıyor yada başka sorun var.radyatör tıkalı olabilir termostat acmıyor olabilir vs vs

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen 2.devre çalışmıyorsa sorun %100 bu dur.ama çalışıp genede düşmüyorsa ya motor şase almıyor yada başka sorun var.radyatör tıkalı olabilir termostat acmıyor olabilir vs vs

2.devre normal bir şekilde çalışıyor. Önemli olan klimayı kullanınca bu yüksek ısılara gelmeden fanın 2.devresinin açması ve aracın çok hararetli çalışmasını önlemek. Zannedersem konu biraz karıştı gibi.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci devre normal çalışıyor yani devreye giriyor olabilir ama ustamızın dediği gibi diyottan kaynaklı düşük devirli çalışıyosa harareti düşüremeyecek ya da daha geç düşürecektir.ikinci devri birinci devre bağlamak yakıt sarfiyatını artırabilir deneyecektim bende ama yanlış uygulama galiba

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ömer bizim yanımızda calışyodu kalfamızdı (efe opel)bilmesi lazım ama anlayamadım neden öle yaptı....bende yaz başından beri giremiyorum siteye işler yoğun ;)

Ömer'e sırf bunun için gitmedim de ondan; bir kaç kere başka sorunlarla uğraşırken ayak üstü dillendirmiştim konuyu; bahsetseydi belki yaptırırdım ama özellikle bu konu üzerinde durmamıştık...

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
sizinkinde hangi tip müşür var onu söyleyin çünkü vectra b lerde iki tip müşür çıkıyor birisinin soketi yuvarlak diğeri elips şeklinde

volkan18

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende de opel vectra b 2.0 gls var. kışın klimayı açtığımda hararet 80 ne düşüyor sıcak konumdayken sorun var mı acaba diye düşünüyorum.