KESİNLİKLE CYCLONE TAKTIRMAYIN.

ademkurtan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KESİNLİKLE CYCLONE TAKTIRMAYIN.

ilgin çok teşekkür ederim Jlozde. ben dün arkadaşın i9 klasörünü kopyaladım, benim araçtaki i9 klasörünün de yedeğini alarak arkadaştan aldığımı attım. çalıştı ve bi miktar değişiklik oldu yeni temalar felan eklendi bir araç yazılımının bir kısmı türkçeleşti. benim kutu üzerinde yazan:
model no: C7017CC  aracın ayarlar kısmında yazanlar:
shell: V2.92.2
MCU: D22CDRI7NTNRT1-V.17
abicim istersen bendeki orjinal i9 klasörünü ve arkadaştam aldığım i9 klasörünü sana atabilirim.
bende şu an beden eğitimi öğretmenliği yapmama rağmen daha önce meslek lisesi elektronik ve iki yıllık end. elektronik bölümlerini bitirdim yani elektroniğe ve bilgisayar sistemlerine yatkınlığım var. zaten bu cihazı taktırdığımdan beri en çok ziyaret ettiğim site burası. burdan başka böyle açıklayacı başka bi yer görmedim. daha önceden gene sizmi paylaşmıştınız bilmiyorum ama yeni mcu ların cihaza yeni özellikler katabileceğini felan, bende RoadRover girdim inceledim forumları felan ama ingilizcem olmadığından pek anlamadım.

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ademkurtan link' Alıntı:
ilgin çok teşekkür ederim Jlozde. ben dün arkadaşın i9 klasörünü kopyaladım, benim araçtaki i9 klasörünün de yedeğini alarak arkadaştan aldığımı attım. çalıştı ve bi miktar değişiklik oldu yeni temalar felan eklendi bir araç yazılımının bir kısmı türkçeleşti. benim kutu üzerinde yazan:
model no: C7017CC  aracın ayarlar kısmında yazanlar:
shell: V2.92.2
MCU: D22CDRI7NTNRT1-V.17
abicim istersen bendeki orjinal i9 klasörünü ve arkadaştam aldığım i9 klasörünü sana atabilirim.
bende şu an beden eğitimi öğretmenliği yapmama rağmen daha önce meslek lisesi elektronik ve iki yıllık end. elektronik bölümlerini bitirdim yani elektroniğe ve bilgisayar sistemlerine yatkınlığım var. zaten bu cihazı taktırdığımdan beri en çok ziyaret ettiğim site burası. burdan başka böyle açıklayacı başka bi yer görmedim. daha önceden gene sizmi paylaşmıştınız bilmiyorum ama yeni mcu ların cihaza yeni özellikler katabileceğini felan, bende RoadRover girdim inceledim forumları felan ama ingilizcem olmadığından pek anlamadım.

MCU için publish edilmiş birşey yok. RoadRover'dan istemek lazım onlar da çok umursamıyorlar. Ancak şansınızı denemek isterseniz http://bbs.roadrover.cn/forum-64-1.html buradan isteyebilirsiniz. Ancak GUI için v3.0 ve v2.97 denenebilir. Dilerseniz yollayabilirim.

Edit: imphotephe siz misiniz?

ademkurtan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilginiz alakanız için çok ama çok teşekkürler abicim ikisinide gönder bakarım. bide mesela Necvox un araç yazılımının menü sistemi felan daha hoş görünüyo onun dosyalarını atsak çalışırmı acaba. abi önce o dosyaları bulmak lazım sanırım :( bu arada mail adresim  ademkurtan@hotmail.com

ademkurtan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim indiriyorum. yedeklerimi almadan atmam tekrar çok teşekkür ederim.

ademkurtan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çak teşekkürler. indiriyorum. yedek almadan atmam. zaten ilk orjinalinin ve arkadaştan aldığım yedekleri duruyo bende. emeklerin için tekrar çok teşekkürler.

ademkurtan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jlozde kardeşim gui yi güncelledim. mcu içinde bendeki V1.55 di 1.74 buldum ama güncellesemmi bilmiyorum :) açıkçası korkuyorum biraz :) youtubdan nasıl güncellenebileceğinide öğrendim onla alakalı
MCU Güncelleme Aracı v2.9 bile indirdim ama kararsızım. indirdiğim yerin adresini vereyim bi bak http://www.immaplus.de/downloads/microsoft-windows-ce/iai-serien/iai-256-serien

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cihazınızın iai serisi olduğuna emin misiniz ? Ayrıca sub kategorilerde sizin modeliniz yok nereden anladınız sizin araç için olduğunu? Hatalı mcu güncellemesi yaparsanız çok çok büyük olasılıkla mcuya bir daha erişemezsiniz ve brick denen durum olur. Mcu yu harici kodlamanız gerekir söküp.

ademkurtan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi aynen çevirisinde şyle bişe var

IAI serisi için Yüklemeler

<- Soldan seçiniz sizin ürün serisi yarık

Bir ürün için Arama Yardım:

Altında makine sistemi (yazılım) bakmak Lütfen  Options / System temiz ve bulmak OS sürümü dan.
OS sürümü ise, örneğin:
EN-xxx-xxx- 256MB -V1.xx -> seçiniz kategori " IAI-256 den ".
EN-xxx-xxx- U1-256MB -V1.xx -> seçiniz kategori " IAI-256-U1 den ".
EN-xxx-xxx- BC6-U1-256MB -V1.xx -> seçiniz kategori " IAI-256-BC6-U1 den ".
EN-xxx-xxx- BC6-256MB -V1.xx -> seçiniz kategori " IAI-256-BC6 den ".

bendede OS: EN-PRIMA-256MB-V1.55 yani şu satır uyuyo: EN-xxx-xxx- 256MB -V1.xx  diye düşünüyorum.ve oda IAI-256 kategorisinde. artı sizin bana gönderdiğiniz gui nin aynısı da paylaşmışlar şu an kullanıyorum. aslında bu konulara girerken sizden ilham aldım biraz :) ana mcu yu yüklesemmi halen kararsızım. cihazın brick olacağını sanmam çünkü biz cihazın romu olan windows ce ile uğraşmıyoruzki. android ve symbian telefonlarla çok uğraştım. faklı romlar attım bir ikj defa brick olan telefonu kurtardım ama win ce konusunda işte biraz tedirginim açıkçası.
cihazı sökmeye gerek yok sanırım mcu güncellemek için şrdaki videoya bi bakarmısınız? Video-Anleitung: MCU-Update