Kaza yapan 2 aracın hasarlarını karşılaştıralım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
auris 1000 tl civarı masrafı var. cityde 750-800 liraları görür gibi. zaten fotoya bakarsanız auris'in ön çelik barı görünüyor. city'in arkasının dağılması gayet normal çünkü jazz şasesi üzerine bagaj sonradan eklenmiştir. ve asıl darbe kesicileri jazz'ın darbe kesicilerinin bulunduğu yerde konumlandırılmıstır yani arka koltukların hemen sonrasına.
Bahadır eminim ki faturaları görünce gözlerin fal taşı gibi açılacaktır. Aksaray çok ucuz olmalı. Buralarda dediğin rakamlara kaporta parçalarını bile alamazsın.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında işçilik kısmına hiç girmeden kabaca hesaplamıstım ben. 400 tampon 500 kaporta 100 lira sağ çamurluk olarak düşündüm ama tabiki bizim burda işçilik büyük şehirlere göre ucuz hele birde benim gibi tanıdıklarınız varsa para bile vermessiniz yerine göre :)

aslında işin garibi sorgulanması gereken konu. hava yastıkları neden açılmadı. kemer takılıymıs diyor bugra. 10kmnin altında mı gerçekleşti aacaba bu hasarlar

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim takıldığım nokta. Arabaların 110 la gidebildiği bir yolda(ana yol olduğunu tahmin ediyorum) bayan şoför arabayı nasıl stop ettirmeyi başarmış. Bence tartışılması gereken konu bu :D Allah hepimizi bayan şoförlerin gazabından korusun. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim takıldığım nokta. Arabaların 110 la gidebildiği bir yolda(ana yol olduğunu tahmin ediyorum) bayan şoför arabayı nasıl stop ettirmeyi başarmış. Bence tartışılması gereken konu bu :D Allah hepimizi bayan şoförlerin gazabından korusun. :D
Asıl sorulması gereken arkadan çarpan aracın o hızla gitmesinin doğru olup olmadığı. Kavşağa yaklaşılmasından bahsediliyor, rampadan bahsediliyor (kepekli rampasının bitiş kısmı olabilir), önündeki otobüsün çarpmamak için şerit değiştirdiğinden bahsediliyor ama nedense takip mesafesi sorgulanmıyor, otobüs bir şey varki şerit değiştirmiş, ama çarpan araç da bu fırsattır diye otobüsün sağından geçmek istemiş olabilir. Fotoğraflar araçların kaza yaptıkları yerden alınmadan evvel çekildiyse ise her iki araç da yolun sağında görülüyor (bence yerleri değiştirilmiş gibi), ayrıca araçlar asla stop etmez diye bir kaide yok. Sonuçta öndeki araç oraya park etmemiş, bir arıza hali olduysa gerekli güvenlik önlemlerini alıp almadığı sorgulanmalıdır. Oraları bilmiyoruz.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kavsaga 300 metre falan var trafik yok ama city bi şekilde sorun yaşayıp durmus arkadan gelen otobüs söförü action vermek için city nin üstüne üstüne gidip son anda kırmıs otobüsün arkasından gelen aurisin takip mesafesini koruyamadıgı dogru ama bu otobüss napıyo böle derkenn kaçmaya fırsat olmamıs kaza en solun bir sagındaki seritte oldu.

o otobüs bizim hüseyin abi değildir insallah :D:D

şimdi faturayı tarattım ama kagıt ince oldugundan görünmüyor

hasar net olarak 10,914 tl

faturayı eklemeye çalışacagım bana göre gereksiz degisen parcalar var gibi

3-4 tane fan takılmıs mesela 100-160 arası fiyatları var gerci kaskonun sorunu bunlar ama benim burunuma farklı kokular geliyor

airbag açılmadı ama sensörleri değişmiş ön panel 900 lira değişmiş ön panel dedigi aracın içindeki değilmi?

antifriz litresi 16 lira

Son düzenleme:

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hond cıty vayy beee benım bı kız arkadas vardı ove ovee bıtıremezdı arabasını du bı gostereyımde aklı basına gelsın ama tanıyamaz kı sımdık red eder :D

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Fatura baya kiloluymuş :)

Kaskoların bu şekilde çalışması tüm kullanıcıları etkiliyor gibi, kar edemiyoruz v.s. deyip poliçelere yükleniyorlar sanki..

Bugra ön panel dediğin motorun arkasındaki sac bölüm olması gerekir. Panel zarar gördüğüne göre motor arkaya doğru kaymış biraz.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu şekilde kıyaslama yapmak mantıklı değil ancak her ikisi de teknolojik olarak başarı elde edilmiş kaza sonucu gibi duruyor, kaporta enerjiyi absorbe etmiş yaşam alanının minimum zarar görmesini sağlamış, faturaya değinmek bile istemiyorum.. 2.el bi araba parası... yazık.. yükledikçe yüklüyor sanayidekiler, kaskodaki elemanla bile anlaşmış olabilirler, fiyatı kabartıyorlar sonra da paylaşıyorlar... şahit olmadım hiç ama eminim böyledir.. sanayidekilere güvenim kalmadı hiç...