Kar & Kış Lastiği

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar & Kış Lastiği

Akçay sınırıları içerisinde kış lastiği gerekli değil ancak sıklıkla uzun yola çıkıyorum ve Akçay - Balıkesir arası kışın buzlanmadan ötürü trafiğe kapatılan bir yoldur, ordan da Ankara ya gidiyorum Ankara da da gerekiyor malum.

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Akçay sınırıları içerisinde kış lastiği gerekli değil ancak sıklıkla uzun yola çıkıyorum ve Akçay - Balıkesir arası kışın buzlanmadan ötürü trafiğe kapatılan bir yoldur, ordan da Ankara ya gidiyorum Ankara da da gerekiyor malum.
+1 045thumbsup
Yalnız benim merak ettiğim 215/50/17 yerine 205/50/17 kullanmanın teknik olarak bir mahsuru olur mu?malum orjinalin dışına çıkılmış oluyor.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Şimdi ben bu 4 mevsim lastikler hikayemi onu anlamadım.Batı bölgesi için(İstanbul-İzmir arası bölge) kış lastiği almaya gerek varmı?Yoksa bu 4 mevsim lastikler idare edermi?
Konu hakkında pek fazla bilgim yok kusura bakmayın benim sorduğum heralde kış lastiği konu kar lastiği ama idare edin artık :)

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4 mevsim lastiğin durumu biraz da beklentiler ile alakalı. 4 mevsim lastik en nihayetinde kötü bir yaz lastiği ve kötü bir kış lastiğidir. İki işi de iyi yapacak hali yok. Bana kalırsa ayrı lastik almak daha mantıklı.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Hadi ya bende sevinmiştim servisteki görevli bunlar 4 mevsim lastik kışında kullanılır sorun çıkarmaz diyince
Yine masraf çıktı :)
Teşekkür ederim cevabınız için

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2505.msg53959#msg53959 date=1320074482]
+1 045thumbsup
Yalnız benim merak ettiğim 215/50/17 yerine 205/50/17 kullanmanın teknik olarak bir mahsuru olur mu?malum orjinalin dışına çıkılmış oluyor.
[/quote]

Bu şekilde lastiğinizin yere basan kısmı 1cm daralıyor ayrıca lastiğin çapı aşağı yukarı 1cm kadar da azalıyor, ufak tefek hız göstergesi hataları dışında ciddiye alınır bir mahsuru yoktur, aracınız birazcık daha fazla devir çevirir sadece.

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
Şimdi ben bu 4 mevsim lastikler hikayemi onu anlamadım.Batı bölgesi için(İstanbul-İzmir arası bölge) kış lastiği almaya gerek varmı?Yoksa bu 4 mevsim lastikler idare edermi?
Konu hakkında pek fazla bilgim yok kusura bakmayın benim sorduğum heralde kış lastiği konu kar lastiği ama idare edin artık :)
Ben bu 4 mevsim olayını bayiye sordum ve aynen dediğin gibi"hikaye" dedi. :)

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne bilgili bir Forum tebrik ederim arkadşlar herbişeyden haberiniz var
Ben şhsen bu gibi detaylarla pek ilgilenmem lastik eriyene kadar kullanırım yaz kış farketmiyor benim için 15 senedirde araç kullanıyorum dikkatli kullanıldığında bence hiç sorun olmaz 4 mevsim lastik.
tabi kar üzerinde Snow yapmayacaksanız.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Swift link' Alıntı:
4 mevsim lastiğin durumu biraz da beklentiler ile alakalı. 4 mevsim lastik en nihayetinde kötü bir yaz lastiği ve kötü bir kış lastiğidir. İki işi de iyi yapacak hali yok. Bana kalırsa ayrı lastik almak daha mantıklı.

Güzel yorum.

Nihayetinde ağır şartlar söz konusu değilse 4 mevsim lastikleri kışın yeterli olacaktırlar..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
Ne bilgili bir Forum tebrik ederim arkadşlar herbişeyden haberiniz var
Ben şhsen bu gibi detaylarla pek ilgilenmem lastik eriyene kadar kullanırım yaz kış farketmiyor benim için 15 senedirde araç kullanıyorum dikkatli kullanıldığında bence hiç sorun olmaz 4 mevsim lastik.
tabi kar üzerinde Snow yapmayacaksanız.
öyle demeyin kar lastiği bir yerde abs / esp / hava yastığı gibi, belki bir kez lazım olur ama ya hayat kurtarır yada aracınızı kurtarır.
bu arada benim bildiğim kadarıyla kış lastiği ve kar lastiği diye tabir edilen lastik aynıdır.  çivili olanlar bunların bir modelidir.