Kalorifer soğuk üflüyor..

hammett90

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Üstadım şunlar olabilir;
1- Yukarıda arkadaşlarında belirttiği gibi termostad (bunu test etmek için aracın kakoriferini açtığınızda klimayıda açık eğer ısıtıyorsa termostad ta problem olabilir)
2- Aracı ilk çalıştırdığınızda kalorifer kendisini kalibre eder bu süreçte de rahatsız etmeyecek biçimde bir zırıltı veya tıkırtı sesi gelir onu yapıyormu eğer yapmıyorsa servise götürmenizi öneririm.
Bunların dışında olası bir şey aklıma gelmiyor.
Klimada da ısınmıyor.. lâkin konum değiştirince on taraftan gıcırtı şeklinde ses geliyor mesela ayak konumundan camlara veriyorum gıcır gıcır ses geliyor 5 saniye falan sonra kesiliyor..

m_tatlisu

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ilk çalıştırma anında hocam marşı vurduktan hemen sonra gelen bir ses varmı. siz bi klimayı açarak deneyin ben aracanızın J kasa olduğunu varsayarak bu yorumu yaptım :)

hammett90

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
ilk çalıştırma anında hocam marşı vurduktan hemen sonra gelen bir ses varmı. siz bi klimayı açarak deneyin ben aracanızın J kasa olduğunu varsayarak bu yorumu yaptım :)
Bazen marşı vurunca da oluyordu hocam gıj gıj ses ama sıcak üflemede sıkıntı yoktu bir anda oldu bu buz gibi üflüyor ve dediğim gibi konum değiştirince de ses yapıyor yine gıcırtı şeklinde

m_tatlisu

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
peki klima ile denedinizmi hocam yani sıcak konuma getirerek klimayı açın
eğer ısıtırsa
kesin termostat ile ilgili bir sorun vardır.

hammett90

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Klimada da ısınmıyor.. lâkin konum değiştirince on taraftan gıcırtı şeklinde ses geliyor mesela ayak konumundan camlara veriyorum gıcır gıcır ses geliyor 5 saniye falan sonra kesiliyor..

aynısı benim j kasa astra aracımda da var.
ilk marşta da geliyor bu ses.
sanırım konumlandırma sisteminde iki plastik parça birbirine sürtüyor. yağlamak sorunu çözer aslında ama oraya ulaşabilmek için göğüsün indirilmesi gerekiyor sanırım.
ben alıştım bu sese hiç rahatsızlık vermiyor bana. ama araca ilk defa binenler "o ses ne ya" diye tepki gösteriyor :D

• Beğen
Tepkiler: hammett90

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Klima dijital ise opcom ya da tech2 ile kalibrasyon yapılması gerekiyor olabilir. Benim de 1-2 kere başıma geldi kalibrasyon ile düzelmişti.

m_tatlisu

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
enteresan bir durum bunu buradan çözemeyiz üstadım
bence en yakın servisi telefon ile arayın oranın mekanik ustasını isteyin onunla görüşün
mutlaka bir cevaba ulaşacaksınız
Çünkü benim aracım bir defasında uzun yol gittikten sonra soğutma suyu eksik diye uyarı vermişti sanayiye gitmeden önce servisi aradım ustayı istedim bağladılar ona sorumu yönelttim oda bana aracı sıkıştırınca boğadan sıvı atıyor ondan dolayı normal dedi kronik bir olay dedi antfirizini değiştirdim sonrasında hiç hata vermedi.

hammett90

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
Şoför tarafında gaz pedalının sağında orada kapak var önü sökün görürsünüz
Hocam dediğin yere baktım kapağı sökmeden orada bi soket vardı oturmamış yerine oturttum şuan hararet 70 oldu terledim içeride yardımlarınız için sagolun 👍

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araç klimalarının ısıtma özelliği yoktur bilginiz olsun. Anca aracın içi çok nem yapar siz araç sıcak kaloriferden sıcak hava üflerken klimayı açarsanız nem alma özelliği sayesinde aracın içindeki nemi alır. Yoksa 4 yollu vana yok klimanızda.