kalorifer fanı çalışmıyor...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben başka bi ustaya problemimi danıştım,ECC denilen kontrol ünitesini sen bozamazsın sağlamdır bozulacak bir yapısı da yok demişti..zaten benım de arıza,kaloriferi yaklaşık 10-12 saat kullandığım bi günde başgöstermişti.yani aşırı kullanım oldu diyebilirim..sizin dediklerinizden sonra ben de,fan motorunun kömürlerinin aşınmış olabileceği fikri oluştu..en sağlamı söküp anlamak sanırım..mokıa nın tarif ettiği şekilde sökmeyi deneyecem pazar günü..size de tşk ederim dostum gecenın bi vakti cevap verdiğiniz için..;)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ben başka bi ustaya problemimi danıştım,ECC denilen kontrol ünitesini sen bozamazsın sağlamdır bozulacak bir yapısı da yok demişti..zaten benım de arıza,kaloriferi yaklaşık 10-12 saat kullandığım bi günde başgöstermişti.yani aşırı kullanım oldu diyebilirim..sizin dediklerinizden sonra ben de,fan motorunun kömürlerinin aşınmış olabileceği fikri oluştu..en sağlamı söküp anlamak sanırım..mokıa nın tarif ettiği şekilde sökmeyi deneyecem pazar günü..size de tşk ederim dostum gecenın bi vakti cevap verdiğiniz için..;)

Evet anlatımına göre kömür gözüküyor.
Ama ilk önce motorun soketini sök bi ölçü aleti tak (Ölçü aletin yoksa sokete 12v ampülde takabilirsin) fan anahtarını aç.
voltaj geldiğini ampül taktıysan ampülün yandığını gör. geliyosa klima üniresini rezistansı vs salla biraz voltajda yada ışıkta kesilme oluyormu temassızlık varmı bi bak. hiç kesinti olmadan 12v geliyorsa motoru açıp kömürlerine bak.