Kalkista titreme sorunu

Nazarnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Yeni üyeyim ve kafama takilan bir sorunumu sizinle paylasmak istedim belki bir sonuc elde edebilirim.

Opel Astra H 1.6 Sport Düz vites araca sahibim birkac bin km önce aracin genel bakimlarini triger seti, su pompasi, vantilatör kayisi fren hidrolik yaginin degisimi ve klimanin onarimi yetkili serviste yapildi.

Yalniz bir sey beni artik rahatsiz etmeye basladi. Sorunum aracin motor soguk veya sicak olmasi fark etmeksizin hafif gazda ilk kalkista titremesi pek hosuma gitmiyor.

Aracin debriyaji kavrama noktasina geldiginde biraz fazla gaz vermedigimde arac bir noktadan sonra kopuyor basliyor titremeye bu anda hemen ayagimi debriyajdan cekip gaza basarsam arac hemen kendini toparlayamiyor ve cok yavastan hizlaniyor kesinlikle patinaja düsmüyor yada debriyaja tekrar basip daha fazla gaz vererek ayagimi debriyajdan daha seri kaldirirsam bu durumu yasamiyorum. Yalniz bazen kücük ilerleme yapmak istedigimde mutlaka fazla gaza yüklenmekte hos olmuyor.

Simdi sizlerden ögrenmek istedigim bu araclarin huyu böylemi veya bir sorun mu var? Debriyaj balatasi bitik olabilir mi diye internette konusulan 5.viteste kalkma olayini denedim arac hareket etmek istiyor hatta nadirde olsa 2.viteste araci kaldirdigim zamanlarda oldu ben debriyajdan balatasindan cok eger varsa baska nedenlerden kaynaklandigini düsünüyorum. Bu arada aracin normal calisma ritminde herhangi bir sorun yok klimanin calisma sesi disinda pek ses de yok.

Konuyla ilgilenen herkese simdiden tesekkür ederim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg li mi ? Benzinde de aynımı gaz tepkileri ? Sadece lpg de yapıyorsa kalibrasyon hatalıdır.benzinde de yapıyorsa gaz kelebeği temizliği ateşleme sistemi baskı balata kontrol edilmeli.2.viteste bazen kalkabilir.5.viteste kısaca 1-2 deneme yapın belli olur zaten

Sony Z5 ile gönderildi

Nazarnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba Lpg'li degil daha önceden de takilip sökülme ihtimali biraz düsük.
Bahsettiginiz olabilecek sorunlari not aliyorum bu siralar yogunluktan dolayi aracla pek ilgilenemiyorum ama gelecek ay ilk firsat da yetkili servise gidecegim eger bir sorun bulamazlarsa sizin bahsettiginiz kisimlarin kontrol edilmesi özel olarak isteyecegim.
Isin garip tarafi arac bir kac kez yetkili serviste bakim islemi gördü arac teslim edilmeden test sürüsü yapilip veriliyor onlar bu sorunu aslinda görebilirlerdi ama bu durumdan pek bahsetmediler.
5.vites olayini bir kac kez denedim ama bu kisimda bir problem ile karsilasmadim.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyuk bir olasilik baski da yada balata da yuzey bozulmuştur..
Aracin 200 bin uzerindeyse yada kullanicilar araci yarim deprej kullandılar sa volant ta da yuzey bozulmasi gözlenebilir ..Bu durumda volant torna yada yenilenmeli..
Aksi halde yeni balata da taksaniz ayni sorunla karsilasilir..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nazarnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyuk bir olasilik baski da yada balata da yuzey bozulmuştur..
Aracin 200 bin uzerindeyse yada kullanicilar araci yarim deprej kullandılar sa volant ta da yuzey bozulmasi gözlenebilir ..Bu durumda volant torna yada yenilenmeli..
Aksi halde yeni balata da taksaniz ayni sorunla karsilasilir..

Dogrudur baski balata da bir sorun olabilir bu konularda cok deneyimli biri degilim.
Yalniz araci ben 70 binde aldim simdi 78 binde benden önceki sahibi nasil kullanmistir bilemem ama daha önce arac firma üzerine kayitli gözüküyor belki biraz kötü kullanmis olabilirler.

Bu volant yenileme islemi hakkinda pek bilgim yok cok zaman alan ve büyük masrafli bir ismidir bulundugum yerde pek torna isleri ile ilgilenmezler direk yenileme islemine giderler bu yüzden merak ettim.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dogrudur baski balata da bir sorun olabilir bu konularda cok deneyimli biri degilim.
Yalniz araci ben 70 binde aldim simdi 78 binde benden önceki sahibi nasil kullanmistir bilemem ama daha önce arac firma üzerine kayitli gözüküyor belki biraz kötü kullanmis olabilirler.

Bu volant yenileme islemi hakkinda pek bilgim yok cok zaman alan ve büyük masrafli bir ismidir bulundugum yerde pek torna isleri ile ilgilenmezler direk yenileme islemine giderler bu yüzden merak ettim.
Wuuu Almanya mi ??
Atin araci çöpe yenisini alin..[emoji1] [emoji1]
O km lerde volant ta sorun olacagini zannetmem

Nazarnet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Wuuu Almanya mi ??
Atin araci çöpe yenisini alin..[emoji1] [emoji1]
O km lerde volant ta sorun olacagini zannetmem

Evet Almanya'da yasiyorum.
Burada arabayi cöpe atmak dahi para bu yüzden plakalarini söküp otobanda ki parklara birakip kaciyorlar. Zaten bende araci simdilik satmayi veya cöpe atmayi düsünmüyorum. :) Araci aldigim fiyatin yarisi kadar bir masraf yapmisimdir. Zaten bu araci almam da ki amac sehir icinde kisa mesafelerde kullanmak yoksa BMW 5 serisi bir aracim var.
Volant'ta bir sorun olmayacagini söylediginize göre baska bir sorun var, gelecek ay bir servise götürüp ne oldugunu ögrenmem gerek beklentilerim atesleme sisteminde veya debriyaj balatasinda bir sikinti olmasi.