işte yeni aracım chevrolet cruze

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kişiye göre ne demek ya ortada bir fabrika verisi vardır :)

Misal aracınız 10.5lt şehir içi benzin yakıyor fabrika verisi bu, fabrika verisinden çok yakanı gördüm ama inanın fabrika verisinden az yakanı ilk kez görüyorum tebrikler :)

220km hızı rahat yapıyor vayy be ne motor varmış :)

Araba almanın heyecanı olur böyle yanlı yorumlar :)

Yasin bey fabrika verisi de nedir yahu :) niye kendınızı bununla avutuyosunuz ki şahsen ben 2012 1.2 Corsa aracımlada Ailemin olan Opel Meriva ile de ne bileyım bi başkasının arabası ile de o yakıt verilerinin yanından bile geçmeyecek veriler elde ediyorum ;) Bu tamamen sızın nasıl kullandıgınızla alakalı kinayeli cevaplar vermeden once nasıl araba kullandıgınızı bir daha dusununuz ;)
2012 model 1.2 opel corsa D aracım ile güncel yakıt tuketımım şehirler arası km de 16-17 kurustur ;) Arabamı ilk aldıgımda daha revizor donemındeyken bile Ispartadan İzmire benzın ısıgım yanıp sonerken ısparta merkezde shellden aldıgım 80 tl lık benzın ıle Izmır e ulastım Bornova da kapımın onunde kontagı kapatmadan once ısık yenı yanmıştı
NOT
1-)İzmire vardıgımda benzın ısıgı yanıp sonmeye başlamadı sadece yenı yandı yanı 80tl nın hepsını harcamamısım bıle
2-)revizor donemı dıye bahsettıgım sey ılk 2000 km de pıstonların etrafının cok ınce bir tabaka komur tabakası ıle baglanıp sürtünmenın azalmasıyla daha az yakmaya basladıgı donemdır...
3-)Ispartadan Izmıre giderken shellden aldıgım benzının lıtre fıyatı 4.98tl idi ;)

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi geç oldu ama boyle bır konunun oldugunu bılmıyordum aracın Hayırlı olsun kazasız belasız ve mutlu gunlerde kullanman dilegimle ;)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teşekkürler olcay .

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı Uğurlu Olsun Ethem Abi Maşallah Araç Çok İyi, Allah Kaza Bela Vermesin. CDX'in yerini tutarmı bilmem :p :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
teşekkürler ali. şimdilik çok memnunum :)

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu şimdi gördüm iyi günlerde kullan abi güzel araba
google a kötü araba fazla yakıt yazdım senın konu cıktı :)

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem bey ben de yeni gördüm konuyu. Allah kaza bela vermesin, huzurla sağlıkla kullanırsınız umarım.

Ben aslında pek fazla paylaşımda bulunmasam da forumu pasif olarak takip ediyorum ama yine de görmemişim. Ben de sizin gibi 2001 model vectra cdx aracımı sattıktan sonra kulvar değiştirerek mercedese geçtim. Allah pişman etmesin hiç birimizi, oldukça memnunum bu değişimden. Vectrama çok iyi bakıyordum, satmaya karar verdiğimde bunu inkar etmedi ve çok iyi bir rakama ilk talip olan müşteriye satıldı. Aldığım araba 2 oda bir salon ve inanılmaz rahat ama onu da sattım ve şimdi daha yeni model bir mercedes e arıyorum. Kısmetse yakında paylaşırım buradan.

Cruze'e gelince; dizayn ve tasarım olarak çok güzel bir araba. Yakıt olarak kullanmadım, çevreden, kullananlardan duyduğumuz çok fazla yaktığı ama elbette bunu en iyi kullananlar bilir ve "nasıl" kullanarak çok yaktırdıklarını da onlar bilirler. Kokpit tasarımı gerçekten etkileyici bir araba. Neredeyse bütün kontrol paneli sürücünün kucağında duruyor, ulaşım ve kontrol kolay gibi görünüyordu. Motorunun (115 hp olanlar) yetersiz olduğunu herkes söylüyor ama sürücü de bu konuda çok önemli. Gerçi firma da bunu kabul etmiş olmalı ki daha 2 yıllık arabada motor değişikliğine gitti. Arkadaşımda 2010 modeli var, sizinki kadar donanımlı değil galiba alt modeli; alır almaz daha sıfırken o da LPG taktırdı. İlk kalkışlarda zayıf kaldığını ama genel olarak keyif verdiğini söylüyor. Neyse çok fazla uzatmayayım. :) Allah kaza bela vermesin, hayırlı ve uğurlu olsun. Ayrıca vectrada yaptığınız değişiklikler, eklemeler ve iyileştirmeler çok keyifle takip ettiğim konulardı. Ve bence Opel kullanan ve sevenler tarafından kooocaman bir teşekkürü fazlasıyla hakediyorsunuz.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ömer bey iyi dilekleriniz için teşekkürederim. cruze ile ilgili almadan önce çok şey söylediler.yok alma çok yakar vs. ben takmadım hiçbirini ve aldım,çokta memnunum. yakıt şu an şehir içi lpg kullanımında km de 27 krş şehir dışıda 22 krş civarı yakıyor. bu rakamlara çok yakıyor diyende zaten bisiklete binsin. çekişi hantal falan vs. sonuçta 1.6 115 beygirden ne beklenirse araç onu veriyor .emin olun çekmediği falan hikaye gayette güzel çekiyor. araçtan ne bekliyorlar anlamadım. :) araç konfor olarak gayet rahat ve güzel. genelde kötüleyenlerde zaten cruze kullanan değilde ,sorunca bir arkadaşımda var diye başlıyor. bu yüzden gerisi laf zaten. 115 yerine çıkan 124 beygir lerinde tek farkı manifoltu. ikisinide kullandım ben fark göremedim. bende yazılımla aracımı şu an 128 beygire çıkarttım zaten. :) vallahi almak isteyen donanımlı ve hatasız modelini alsın kullansın. abarttıkları gibi değil.