InSP - Inspection uyarısı

yigitbaran06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim InsP her 5 binde yanması normal. Aracımı 74 bin km de almıştım. 75 bin de yandı. 77 binde bakımlarını yaptırdım. (Eksoz k. knvektör hariç komple değişti. Motor yağ değişimi, hava, yağ, benzin ve polen filtreleri değişti. Disk-balata kontrol ve bakımı yapıldı. ) Şimdi aracım 80 bin km de ve tekrar yandı, kendim yazıyı iptal ettim.

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu sadece bir uyarı yazısı sonuçta. kendi servis takibinizi kendiniz de yapabilirsiniz. o yazı her çıktığında servise gitmek zorundasınız diye birşey yok sonuçta.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Günay yandığında servise gideyim diye yazmadım.
Bi soru sordum sadece.
INSP ışığının yanma zamanı ECU da kayıtlı mı?
Yoksa INSP ikazı söndürüldükten sonra mı saymaya başlıyor.

ECU dan sabit se hemen söndüreceğim.
Yok Söndürdüğün tarihten itibaren sayıyosa
Bidahaki bakıma kadar yansın.
Bakımda söndüreyim O da düzene girsin abuk sabuk aralarda yanmasın.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
işe yaradı teşekkür ederim paylaşım için...

houdini105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracım 108000 e geldı ve ınSP yaktı bakımdan da yenı cıkardım ama bu sefer ılk kez dısarda sanayıde bakıma gırdı aracım bunun bır etkısı olabılırmı. bundan oncekı butun bakımları opel yetkılı servısınde yapılmıstı.

cofibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende opel corsa c mi 75.000km de aldım 103.ooo km kadar bakımlarını kendim yaptırdım.
150 km önce marş motorunda sorun vardı değiştirdim araba kibrit gibi oldu kontaga bastımmı çakmak gibi çatadak çalışıyor oh şükür derken 65km daha yaptıminsp 1000 yazdı...
yol yapımı vardı arabanın altı topraklı engebeye değdi onla alakası olabilirmi yoksa bilgisayar la girişmi yapmam lazım hep bakımlarını kendim özel yaptım bilgisayara bağlamadan altının sürtmesiyle alakası olabilirmi?

oznklndr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim araçta da böyle bir uyarı çıktı 50000 de bakım yaptırdım şimdi 55000 de, bu uyarı çıkması Normal mi yoksa serviste bakım yapılırken bunu araca tanımlamaları mı gerekiyor? Yağı vs değişti ancak hangi bakım yapılması gerekiyor?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımdan ziyade sıfırlanması gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam fren be km sıfırlama düğmesine basılı tutarak kontağı açıyorsunuz. Ekran değiştikten sonra kontağı kapatıp açıyosunuz.

RfatCetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayacı sıfırlama tuşuna basılı tutucaksın daha sonra kontagı 1 kere çevircejsin 5 sabiye bekliyecejsin. Ana sıfırlama tuşundan elini çekme. Daha sonra çalıştırcaksın —— böle olcak ekrab sonra düzeliyor